Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogrzewanie gazowe
#41
U mnie było to samo. Dwóch od projektu wewnętrznej instalacji gazu to samo. Nic im przepisy. Architekt/kierbud też że inaczej w urzędzie robią problemy. Jak zacząłem dzwonić po kominiarzach to trafiłem na takiego co wie o co chodzi i bez problemu zrobi odbiór. Ja swój projekt do urzędu puszczam w oryginale na grawitacji a później w trakcie budowy kierownik mi klepnie zmianę a on ją podpisze (żeby nie męczyć się z urzędami). Projekt instalacji wentylacji zleciłem firmie która będzie ją wykonywać ale ostatecznie architekt/kierownik doradził mi że nie ma sensu.

Mam nadzieję że tak mi to przejdzie Smile

Btw to by było niezbyt sensowne że robimy ciepły dom/kotłownie żeby w miarę sensownie ja wykorzystać w późnej musiałbyś zetkę na gaz robić i kanał wywiewny. Wszyscy jak mantrę powtarzają stare przepisy i dopiero jak powiesz że w 2015 była zmiana i żeby doczytali to może coś załapią...
Odpowiedz
#42
(15.01.2018, 21:07)graucho napisał(a): Btw to by było niezbyt sensowne że robimy ciepły dom/kotłownie żeby w miarę sensownie ja wykorzystać w późnej musiałbyś zetkę na gaz robić i kanał wywiewny. Wszyscy jak mantrę powtarzają stare przepisy i dopiero jak powiesz że w 2015 była zmiana i żeby doczytali to może coś załapią...

O jakich zmianach piszesz? Easy Driver wspominał o ustawie z 2002 roku.
Odpowiedz
#43
Tak, rozporządzenie jest z 2002 roku, ale zmienia się praktycznie coś w nim co roku i dotyczy to różnych branż.
Odpowiedz
#44
Paragraf dotyczący sprawy o której piszemy jest niezmieniony.
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downlo...151422.pdf
Odpowiedz
#45
No to faktycznie może i wcześniej było zmienione. Ja w internetach znalazłem jako pierwszy z 2015 ale nie zmienię to faktu że projektanci/kominiarze są starej szkoły.
Odpowiedz


#46
Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie: piec gazowy i bojler w kuchni oraz wentylacja mechaniczna z rekuperacją.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#47
(15.01.2018, 11:41)Reksio napisał(a): Witam. Dzwoniłem dzisiaj do kilku kominiarzy i każdy z nich twierdzi że w kotłowni gazowej z kotłem  kondensacyjnym nie możeze być wentylacji mechanicznej tylko grawitacyjna, co o tym myslicie bo słyszałem  sprzeczne informacje ?

Kolejna ciekawostka w temacie kominiarzy i WM Big Grin
Prawo budowlane Art.62:
6. Kontrolę stanu technicznego przewodów kominowych, o której mowa w ust. 1 pkt 1 lit. c, powinny przeprowadzać:
1) osoby posiadające kwalifikacje mistrza w rzemiośle kominiarskim - w odniesieniu do przewodów dymowych oraz grawitacyjnych przewodów spalinowych i wentylacyjnych;
2) osoby posiadające uprawnienia budowlane odpowiedniej specjalności - w odniesieniu do przewodów kominowych, o których mowa w pkt 1, oraz do kominów przemysłowych, kominów wolno stojących oraz kominów lub przewodów kominowych, w których ciąg kominowy jest wymuszony pracą urządzeń mechanicznych.

No i kto może kontrolować WM ?
Odpowiedz
#48
Dziś... na 99,9 % mogę powiedzieć, że będę miał ogrzewanie gazowe Big Grin Nie było łatwo... odległość od rury głównej to 80m i pierwsza wycena to prawie 7 tysięcy za przyłącze. Wziąłem więc mapki i pojechałem męczyć gazowników. Mój argument - dwie działki obok i pewność, że jedna już sprzedana a druga z umową wstępną. Nie bez znaczenia był...link do aukcji na alledrogo, z pompą panasonica 6kW za...13. 000 pln. To ponoć stary model, ale pan szef od gazowników, nie miał takiej wiedzy Big Grin Powiedziałem, że jak mi nie dadzą normalnej ceny, to stracą klienta a może i trzech. Dziś dostałem pismo, że koszt szacunkowy (ten wyraz to ten 1% niepewności) to 2300pln Big Grin
Dodać do tego pismo od badaczy gruntu a tam od zera do 2,5m piasek średnioziarnisty a niżej z piasek z domieszką torfu i trochę wody.
UFFF Big Grin
Odpowiedz
#49
Ja u siebie mam gaziwo pod samym płotem dlatego nad wyborem nawet się nie zastanawiałem chwili.
Odpowiedz
#50
Za to teraz kolejny dylemat będzie...czy anhydryt czy cement Big Grin Ale na zastanawianie się w tym temacie jest duuuużo czasu.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu