Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ściany działowe na stelażu z podwójnym płytowaniem g-k
#1
Witam,

Zastanawia mnie rozwiązanie jw. Postawienie ścian działowych na stelażu 50mm + po 2 płyty gipsowo-kartonowe z każdej strony = 100mm, a w środku wata szklana. Na pewno jest to wygodne do poprowadzenia różnych instalacji i do wykonania w całości samodzielnie. Zastanawiam się, czy nie ma lepszych parametrów akustycznych od rozwiązania z projektu i cenowo jak to wychodzi. Może ktoś robił u siebie ściany działowe tą metodą?

Pozdrawiam,
Kamil
Odpowiedz
#2
Mam poddasze z działówkami z PG-K i wełny - niestety akustycznie słabo, ale do zrobienia samemu - rewelacja, dasz radę jak potrafisz obsługiwać wiertarkę Smile.
Odpowiedz
#3
Robiłem już nie raz Wink Wiadomo z betonu komórkowego też można sememu wznieść ściany - też robiłem (gorzej z tynkiem) ale głównie chodzi mi o porownanie własciwosci akustycznych i kosztów. Nie spotkałem sie tu na forum z takim tematem (nie wiem, moze to zostało od razu odrzucone z jakiegos powodu).

krzyzak, dawałeś płyty g-k podwójnie, a profile oklejałeś gąbką do izolacji akustycznej?
Odpowiedz
#4
(22.07.2017, 22:38)KamilR napisał(a): Witam,

Zastanawia mnie rozwiązanie jw. Postawienie ścian działowych na stelażu 50mm + po 2 płyty gipsowo-kartonowe z każdej strony = 100mm, a w środku wata szklana. Na pewno jest to wygodne do poprowadzenia różnych instalacji i do wykonania w całości samodzielnie. Zastanawiam się, czy nie ma lepszych parametrów akustycznych od rozwiązania z projektu i cenowo jak to wychodzi. Może ktoś robił u siebie ściany działowe tą metodą?

Pozdrawiam,
Kamil

Moim zdaniem ściany z GK z odpowiednią wełną, mają lepsze parametry izolacji akustycznej niż beton komórkowy.
Jeżeli miałbyś zlecać robotę to finansowo korzystniej wyjdzie beton komórkowy. Ale przy samodzielnej pracy jak najbardizej mnożesz zrobić konstrukcję lekką opartą na GK. Dodatkowym bonusem jest fakt, że odpadnie Ci dość spora powierzchnia do tynkowania.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu