Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konstrukcja szkieletowa drewniana
#11
Cześć wszystkim,

Chciałem wznowić dyskusję na temat konstrukcji szkieletowej.
Czy ktoś koniec końców się zdecydował?
Odpowiedz
#12
Zastanawiam się jak w obecnie zmieniającym się klimacie w domach drewnianych będzie się żyło? Murowany dom jest zimniejszy, ale to jest też jego ogromna zaleta latem. Jest dużo chłodniej i to jedyna wada domu drewnianego.
Odpowiedz
#13
Nonsens...
Jest coś takiego jak FIZYKA BUDOWLI czytaj wiedza o tym jak rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe wpywają na nieuniknione zjawiska fizyczne, a w ostateczności na walory użytkowe budynku.

Tak konstrukcje drewniane mają większą izolacyjność - tzn mogą uzyskać wyższą izolacyjność (nie muszą - jak nie ocieplisz to nie masz)
Ale jednocześnie drewniany dom praktycznie nie akumuluje ciepła. Szybciej go nagrzejesz, ale także szybciej wystygnie...
Izolacyjność przegród działa w obie strony wiec jeśli przegroda "ściany" są ciepłe (dobrze izolują) to latem też nie przepuszczają cepła z zewnątrz... Czysta fizyka - poziom szkoły podstawowej...

To że ci się chałupa przegrzewa latem bo masz źle zaprojektowane przeszklenie i stateczność pomieszczeń latem latem idzie na spacer - to wina twojego architekta...
Tak samo źle zaprojektowana wentylacjia

U nas domy drewniane w konstrukcji szkieletowej nie są popularne, raz że dobry materiał jest mimo wszystko drogi, a po drugie - w naszej mentalności nadal tkwi przekonanie, że w drewnianych "niesolidnych" chatach to mieszka biedota...
OT i co...
Odpowiedz
#14
Oczekuję na ofertę z firmy, która buduje w mojej okolicy; podzielę się przykładowym kosztorysem.

----

Edit

Wczoraj otrzymałem oferty z dwóch firm budujących w prefabrykacie oraz w technologii szkieletowej. Obie sumy są za stan surowy zamknięty.

Firma 1: 289.435,68 PLN brutto

Firma 2: 267 400 PLN brutto

Celowo nie podaję nazw firm gdyż nie na celu mam robienie antyreklamy. Rozwiałem własne wątpliwości co do budowania w tej technologii zlecając pracę firmom. Nie liczyłem kosztów jakie musiałbym ponieść robiąc samemu, w najbliższym czasie mniej/więcej oszacuję skalę kosztów gdyby podjąć się samemu tego tematu natomiast nie sądzę by były duże różnice cenowe w porównaniu do betonu kom.
Odpowiedz
#15
A można wiedzieć coś więcej o tych kosztorysach?

Np. wentylacja - grawitacyjna czy mechaniczna w wycenianym obiekcie
Do jakiego standardu wykończenia?
Czy koszt z fundamentem czy bez?

Inna sprawa - czy ktoś robił owy projekt domu za 150tyś ale nie z betonu komórkowego a np. z silikatów?
Jaka będzie różnica w cenie- 1 2 tyś pln?
Odpowiedz


#16
W skrócie: płyta fundamentowa, ściany zewn, ściany wewn, dach (blachodachówka), stolarka okna drzwi; brak jakichkolwiek instalacji w tej kwocie. W płycie fundamentowej styropian XPS oraz EPS. Wewnątrz nie zwykłe płyty GK tylko gipsowo włóknowe. Jeśli ktoś jest bardziej zainteresowany to na priv mogę podesłać szczegółową wycenę.
Odpowiedz
#17
Witam. Wznawiam temat. Czy ktoś budował w technologi szkieletowej?
Łukasz, czy będzie osobny projekt?
Odpowiedz
#18
(01.04.2019, 10:12)Gacownik napisał(a): W skrócie: płyta fundamentowa, ściany zewn, ściany wewn, dach (blachodachówka), stolarka okna drzwi; brak jakichkolwiek instalacji w tej kwocie. W płycie fundamentowej styropian XPS oraz EPS. Wewnątrz nie zwykłe płyty GK tylko gipsowo włóknowe. Jeśli ktoś jest bardziej zainteresowany to na priv mogę podesłać szczegółową wycenę.

Cena kosmos. Za 300k to ja mieszkam od 6 miesięcy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu