Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dodatkowe wzmocnienie ścian nośnych
#1
wpadł mi do głowy pewien pomysł (oczywiscie nie wiem czy mam racje) a mianowicie czy ma to sens aby pierwszą warstwę ścian nośnych wymurować z kształtek litery U i gdy juz zaprawa zwiąże zrobić odpowiedni wieniec i wszystko zalać betonem. Wiem że to podniesie w jakimś stopniu koszt budowy ale czy takie rozwiązanie ma sens? Według mnie napewno dużo wzmocniłoby ściany przed ewentualnym pęknięciem. Proszę o porady  Smile
Odpowiedz
#2
Nie wiedzę zupełnie powodu stosowania wieńca fundamentowego. Rób jak w projekcie. Jeżeli byłby tam potrzebny to zostałby zaprojektowany.
Wieniec fundamentowy stosuje się przy bardzo słabo nośnych gruntach. Poinformuj o tym projektanta adoptującego, on już wybierze najlepsze rozwiązanie.
[Obrazek: logo.png]
Odpowiedz
#3
właśnie nie chodzi mi o wieniec ffundamentowy lecz o wieniec w pierwszej warstwie bloczków ścian nośnych (np gazobetonie), czy nie usztywni to dodatkowo całej konstrukcji ?
Odpowiedz
#4
Gdyby trzeba było dodatkowo usztywniany na pewno konstruktor by o tym pomyślał? Dodatkowy koszt który w sumie jest nie potrzebny
Odpowiedz
#5
Zgadzam się z poprzednikiem...to tylko dodatkowe koszty... kieruj się tym co jest w projekcie...
Odpowiedz


#6
Zalej szersze i głębsze fundamenty. Przez przypadek i podnietę pierwszego dnia budowy takie są u mnie.
Budynek stoi już dwa lata i żadnej ryski na tynkach nie ma. A najlepiej zrób tak jak zakłada projekt i daj
czas budynkowi żeby osiadł.Kiedyś budowało się i pięć lat, teraz wszyscy w rok chcą się wprowadzić.
Nie dziwota że rożne rzeczy się dzieją.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu