Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocieplenie styropianem prośba o pomoc
#1
Witam , na dniach zaczynam ocieplac swój dom . 
Dom ma 8 m wysokości.  Jest z lat 80 . rusztowanie juz stoi materiał też czeka. .Mam pytanie odnośnie sznurka , chciałbym dla ułatwienia pracy rozstawic sznurki pionowe oraz poziome , teraz pytanie jak to zrobić ? Jak ustawić sznurki by wyszedł pion i poziom.  W planach mam ustawic 13.5 cm na dole  i u góry 13.5 cm na sznurkach by osiągnąć jedna płaszczyznę sprawdze co kawałek czy wejdzie mi styropian (ma być 12 doliczam 1.5 cm na dobita płytę i klej ) tak samo chciałem zrobić z poziomami 13.5 z jednej strony oraz 13.5 z drugiej strony . Czy lepiej sobie odpuścić i sprawdzać cały czas poziomica ? Macie jakieś sposoby ?
Odpowiedz
#2
Wyprowadź kolego wszystkie narożniki w pierwszej kolejności. Też akurat jestem aktualnie na etapie ocieplania domu rodziców. Dom z początku lat 90tych ze ścianami trójwarstwowymi. Z pionami jest jakby to powiedzieć... różnie. Najważniejsze są równo wyprowadzone narożniki a najgorsze do położenia 3 pierwsze warstwy, potem już jakoś leci. U mnie odchyły wahają się od 6,5 cm do 11 cm. Po nakręceniu listw startowych zauważyłem że trzy narożniki w miarę wysokości "uciekają" do środka ( więc z każdą warstwą wyżej idzie mniej kleju- począwszy od dodatkowych podkładek styropianowych w pierwszej warstwie a kończąc na tarowaniu płyt styropianu w ostatniej górnej warstwie). Natomiast ostatni czwarty narożnik "ucieka" do zewnątrz więc musiałbym z każdą następną warstwą do góry dawać więcej kleju i podkładek ze styropianu 2cm lub 3cm. Wybrałem dokupienie kilku paczek po prostu grubszego styropianu żeby się tak nie męczyć. Jeśli masz długą poziomice to przeleć nią po narożnikach i ścianach piony. Dla wprawnego oka widać od razu jak mniej więcej kształtuje się powierzchnia ścian. I wyprowadź sobie idealnie równo dolne narożniki, a potem układanie płyt styropianowych idzie niemal jak murowanie
I gotta keep movin', up and down this life...

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu