Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Papierologia
#31
(04.12.2017, 20:18)retronora napisał(a): Jak długo czekaliście ne zrobienie mapki do celów projektowych? U mnie mija niedługo 2 tyg jak byłem u geodety, kazał czekać na telefon jak sobie ogarnie wszystko co mu potrzebne, narazie cisza. Koszt podobno 700zł.

podobnie czasowo 550zł

(04.12.2017, 12:38)gregorrek napisał(a):
(04.12.2017, 10:50)fraczek84 napisał(a): Kierownik budowy 1300

Zacna cena Smile
jeździ na budowę on zmieniał mi projekt
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
#32
Co się dzieje w przypadku gdy na działce chcę stawiać drugi dom. Mam wodę i prąd. Czy mogę wykorzystać istniejące liczniki czy muszę jeszcze raz wystąpić do urzędów o warunki przyłączenia? Docelowo stary dom będzie do rozbiórki. Czy mogę korzystać z istniejących liczników a później zmienić ich lokalizację na nowo postawiony dom?
Odpowiedz
#33
Nie wiem jak z wodą bo nie moja branża, ale odnośnie elektryki to tak na prawdę zakład energetyczny interesuje to co do złącza kablowo-pomiarowego i samo złącze bo to jest ich własnością. Dalej instalacja jest już prywatna i można z nią sobie robić co się chce. Teraz pytanie 1, czy złącze z układem pomiarowo-rozliczeniowym jest usytuowane w granicy działki. Jeżeli tak, to nic nie robisz. Po wybudowaniu nowego domu dociagnąć kabel do złącza, odłączyć stary, podłączyć nowy i tyle. Ewentualnie zaktualizować w ZE adres jeżeli się zmieni żeby się zgadzało na umowie i na fakturach. Jeżeli przyąłcze jest napowietrzne, a skrzynka wisi na ścianie zewnętrznej budynku, który będzie wyburzany to tej skrzynki ruszyć nie wolno bo jest własnością zakładu energetycznego. Przeniesienie jej na nowy dom będzie wymagało złożenia wniosku w odpowiednim dla rejonu zakładzie i wiąże sie to rzecz jasna z kosztami. Zrobić to może tylko zakład za pośrednictwem podwykonawcy.

Woda pewnie licznik ma w studzience "przy drodze" a to co za licznikiem to już wodociągów nie interesuje.
Odpowiedz
#34
Witam . Ile płaciliście za wytyczne domu? Mi geodeta powiedział 450 ściany domu i wysokość budynku dodam że mam do domu dorysowany ganek
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
#35
(09.12.2017, 09:49)fraczek84 napisał(a): Witam . Ile płaciliście za wytyczne domu?  Mi geodeta powiedział 450 ściany domu i wysokość budynku dodam że mam do domu dorysowany ganek

Geodeta, który chciał najmniej za zrobienie mapy, powiedział, że za wytyczenie bierze 600 zł.
(Przyjeżdża raz. Obszar do ściągnięcia humusu mam sobie wyznaczyć sam).
Innych geodetów jeszcze nie pytałem. Obdzwonię na wiosnę, przed planowaną robotą.
Po doświadczeniach z mapą i adaptacją powtarzam jeszcze raz- TRZEBA PYTAĆ, PORÓWNYWAĆ CENY!
Odpowiedz


#36
(08.12.2017, 16:40)MMichał napisał(a): Nie wiem jak z wodą bo nie moja branża, ale odnośnie elektryki to tak na prawdę zakład energetyczny interesuje to co do złącza kablowo-pomiarowego i samo złącze bo to jest ich własnością. Dalej instalacja jest już prywatna i można z nią sobie robić co się chce. Teraz pytanie 1, czy złącze z układem pomiarowo-rozliczeniowym jest usytuowane w granicy działki. Jeżeli tak, to nic nie robisz. Po wybudowaniu nowego domu dociagnąć kabel do złącza, odłączyć stary, podłączyć nowy i tyle. Ewentualnie zaktualizować w ZE adres jeżeli się zmieni żeby się zgadzało na umowie i na fakturach. Jeżeli przyąłcze jest napowietrzne, a skrzynka wisi na ścianie zewnętrznej budynku, który będzie wyburzany to tej skrzynki ruszyć nie wolno bo jest własnością zakładu energetycznego. Przeniesienie jej na nowy dom będzie wymagało złożenia wniosku w odpowiednim dla rejonu zakładzie i wiąże sie to rzecz jasna z kosztami. Zrobić to może tylko zakład za pośrednictwem podwykonawcy.

Woda pewnie licznik ma w studzience "przy drodze" a to co za licznikiem to już wodociągów nie interesuje.

Z wodą jest tak jak Pan napisał. Jest studzienka z licznikiem przy drodze. Odnośnie prądu jest przyłącze napowietrzne a liczniki są na budynku który będzie wyburzony. Czy można przenieść jakoś tą skrzynkę np. na drugi budynek gospodarczy który również jest na tej działce?
Odpowiedz
#37
Hej,
czy jest ktoś na forum, kto mógłby pomóc w sprawie dzierżawy?
Odpowiedz
#38
(23.11.2017, 18:30)gregorrek napisał(a):
(22.11.2017, 17:22)retronora napisał(a): Dzięki za informację, uderzę jeszcze raz do punktu obsługi klienta PGE no i może uda się jakoś sprawę rozwiązać.

Daj znać co tam się urodziło w tej sprawie Smile

PGE w Krośnie wystawi warunki przyłącza do sieci dopiero jak dostarczę im pozwolenie na budowę + projekt zagospodarowania działki. Czas wykonania przyłącza od momentu podpisania umowy - około 4 miesiące.

Pytanie z innej beczki - ile sztuk mapy do celów projektowych jest potrzebne w oryginale? Wystarczy jedna + ewentualne kserówki w swoim zakresie?
Odpowiedz
#39
U mnie za geodetę mapka do celów projektowych, wytyczenia domu, odbiór po wykonawczy wszystkie media 2200zł. Architekt i kierownik w jednej osobie zalatwia wszystkie pozwolenia mnie nic nie obchodzi 5500zł. dolnośląskie.
Odpowiedz
#40
(22.01.2018, 20:19)retronora napisał(a):
(23.11.2017, 18:30)gregorrek napisał(a):
(22.11.2017, 17:22)retronora napisał(a): Dzięki za informację, uderzę jeszcze raz do punktu obsługi klienta PGE no i może uda się jakoś sprawę rozwiązać.

Daj znać co tam się urodziło w tej sprawie Smile

PGE w Krośnie wystawi warunki przyłącza do sieci dopiero jak dostarczę im pozwolenie na budowę + projekt zagospodarowania działki. Czas wykonania przyłącza od momentu podpisania umowy - około 4 miesiące.

Pytanie z innej beczki - ile sztuk mapy do celów projektowych jest potrzebne w oryginale? Wystarczy jedna + ewentualne kserówki w swoim zakresie?

Te mapy i certyfikat który dostarczy Ci geodeta w zupełności wystarczą. Ja dodatkowo wziąłem mapę w wersji cyfrowej ale to tylko ze względu na to że teraz architekci wolą pracować na takich mapach no i tu dokładność jest co do centymetra.. Ale nie jest to konieczne i nie ma potrzeby posiadania takiej ma[y.
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu