Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Papierologia
#1
1, przeprowadzenie działki papiery 1060zł
2, geodeci tyczenie działki podział 2000zł
3, mapka do celów projektowych 550zł

4,  kolejne papiery
- opinie geodetów
-zagospodarowanie terenu

adaptacja 
-archtektoniczna
-konstrukcyjna
-elektryczna
-instalacji sanit.

zew odc. inst.gaz
zew. odc inst.elektrycz
przyłącz wod -kan
zmiana układu pomieszczeń
Dorysowanie ganku  Tongue
Brak instalacji gazowej w projekcie Dorysowanie  Undecided
cena 3300zl tyle zapłaciłem
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
#2
A u kogo robisz adaptację?Jestem po sąsiedzku ,mam projekt w adaptacji.Zmiany i cena podobne Smile
Nie musi być perfekcyjnie, żeby było idealnie


Odpowiedz
#3
(07.08.2017, 16:23)m4yflower napisał(a): A u kogo robisz adaptację?Jestem po sąsiedzku ,mam projekt w adaptacji.Zmiany i cena podobne Smile

Wysłałem na priv
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
#4
fraczek84 ten sam zakres 3900 brutto
Sorry u mnie jeszcze wewnetrzna instalacja gazowa
i brak gwc
Odpowiedz
#5
Jako laik potrzebuje informacji jak w rzeczywistości wygląda kolejność papierkologii bo na portalach budowlanych informacje spotykam różne.

- działkę mam, jestem jej właścicielem, ma zjazd na drogę powiatową,
- wystąpiłem o zapewnienie dostaw energii elektrycznej i dostałem ocenę pozytywną,
- wystąpiłem o wydanie warunków zabudowy i otrzymałem je (brak miejscowego planu zagospodarowania)
- plan posiadam w wersji podstawowej

I co teraz? Z planem i warunkami mam się udać do architekta celem adaptacji, czy coś jeszcze muszę zrobić wcześniej? Byłem u elektryków PGE bo myślałem, że mogę podpisywać z nimi umowę aby robili przyłącz i skrzynkę ale oni stwierdzili, że muszę mieć pozwolenie na budowę wtedy dopiero się mam do nich zgłosić. Tak to wygląda? Bo dla mnie jako laika to trochę dziwne bo myślałem, że jak dostanę pozwolenie to będę już mógł zaczynać a tutaj jeszcze trzeba czekać pewnie miesiącami na zrobienie przyłącza, skrzynki itd?

Prosiłbym o rozjaśnienie przez kogoś kto to już przechodził.
Odpowiedz


#6
(20.11.2017, 16:27)retronora napisał(a): Jako laik potrzebuje informacji jak w rzeczywistości wygląda kolejność papierkologii bo na portalach budowlanych informacje spotykam różne.

- działkę mam, jestem jej właścicielem, ma zjazd na drogę powiatową,
- wystąpiłem o zapewnienie dostaw energii elektrycznej i dostałem ocenę pozytywną,
- wystąpiłem o wydanie warunków zabudowy i otrzymałem je (brak miejscowego planu zagospodarowania)
- plan posiadam w wersji podstawowej

I co teraz? Z planem i warunkami mam się udać do architekta celem adaptacji, czy coś jeszcze muszę zrobić wcześniej? Byłem u elektryków PGE bo myślałem, że mogę podpisywać z nimi umowę aby robili przyłącz i skrzynkę ale oni stwierdzili, że muszę mieć pozwolenie na budowę wtedy dopiero się mam do nich zgłosić. Tak to wygląda? Bo dla mnie jako laika to trochę dziwne bo myślałem, że jak dostanę pozwolenie to będę już mógł zaczynać a tutaj jeszcze trzeba czekać pewnie miesiącami na zrobienie przyłącza, skrzynki itd?

Prosiłbym o rozjaśnienie przez kogoś kto to już przechodził.

U mnie wyglądało to tak, że w pierwszej kolejności zakup projektu (akcja promocyjna Łukasza) Później zakup odpowiedniej działki. Następnym krokiem było udanie się do projektanta adoptującego, żeby ponanosił zmiany oraz umieścił na mapie nasz dom w międzyczasie zrobiłem sobie badania geotechniczne - nie wiem czy wymagane, oraz mapkę do celów projektowych, udajesz się do geodety i się z nim umawiasz i robi ci mepkę. W tym momencie nie jest wymagane do wydania pozwolenia na budowę warunki przyłączeniowe prądu, wody, gazu ale już teraz warto napisać o warunki przyłączeniowe. W warunkach będziesz miał podaną cenę podłączenia oraz termin przyłączenia. W moim przypadku papiery o przyłącze składałem w zeszłym miesiącu i na prąd dostałem odpowiedź, że będę przyłączony w lipcu 2018 roku, na gaz że 24 miesiące od podpisania umowy, Wodę akurat miałem. Dalsze czynności prowadził mi projektant adoptujący i w zeszłym tygodniu złożył podanie o pozwolenie na budowę. Wszystko to trwało ok 2 miesiecy.
Odpowiedz
#7
(20.11.2017, 17:19)rafallk napisał(a): W warunkach będziesz miał podaną cenę podłączenia oraz termin przyłączenia. W moim przypadku papiery o przyłącze składałem w zeszłym miesiącu i na prąd dostałem odpowiedź, że będę przyłączony w lipcu 2018 roku, na gaz że 24 miesiące od podpisania umowy

Jaki dostawca prądu? Ja w PGE składałem ten pierwszy dokument "WNIOSEK O WYDANIE OSWIADCZENIA O ZAPEWNIENIU DOSTAW
ENERGII ELEKTRYCZNEJ ORAZ WARUNKACH PRZYŁACZENIA OBIEKTU BUDOWLANEGO DO SIECI DYSTRYBUCYJNEJ", dostałem odpowiedź po 3 tyg, że na mojej działce mogą mi podpiąć energię elektryczną (ten papier mi był potrzebny aby złożyć wniosek o wydanie warunków zabudowy) oraz dostałem też pusty wniosek o podpisanie umowy już z nimi na dostawę prądu. Nie ma żadnych informacji o kosztach czy możliwym terminie podpięcia.
Odpowiedz
#8
Cytat: Z planem i warunkami mam się udać do architekta celem adaptacji,
Przyda Ci się jeszcze "mapa do celów projektowych" żeby architekt miał na czym pracować i badania geologiczne.

Z dostawcami mediów i wydawaniem warunków zabudowy wszystko zależy od rejonu, stąd sporo rozbieżności w internecie.
tutaj trochę suchych informacji:
http://bip.erzeszow.pl/informacja-przest...-na-budowe
Odpowiedz
#9
(20.11.2017, 17:52)retronora napisał(a):
(20.11.2017, 17:19)rafallk napisał(a): W warunkach będziesz miał podaną cenę podłączenia oraz termin przyłączenia. W moim przypadku papiery o przyłącze składałem w zeszłym miesiącu i na prąd dostałem odpowiedź, że będę przyłączony w lipcu 2018 roku, na gaz że 24 miesiące od podpisania umowy

Jaki dostawca prądu? Ja w PGE składałem ten pierwszy dokument "WNIOSEK O WYDANIE OSWIADCZENIA O ZAPEWNIENIU DOSTAW
ENERGII ELEKTRYCZNEJ ORAZ WARUNKACH PRZYŁACZENIA OBIEKTU BUDOWLANEGO DO SIECI DYSTRYBUCYJNEJ", dostałem odpowiedź po 3 tyg, że na mojej działce mogą mi podpiąć energię elektryczną (ten papier mi był potrzebny aby złożyć wniosek o wydanie warunków zabudowy) oraz dostałem też pusty wniosek o podpisanie umowy już z nimi na dostawę prądu. Nie ma żadnych informacji o kosztach czy możliwym terminie podpięcia.

W Tauronie - jak będę w domu to mogę podesłać skan warunków.
Odpowiedz
#10
(20.11.2017, 17:52)retronora napisał(a):
(20.11.2017, 17:19)rafallk napisał(a): W warunkach będziesz miał podaną cenę podłączenia oraz termin przyłączenia. W moim przypadku papiery o przyłącze składałem w zeszłym miesiącu i na prąd dostałem odpowiedź, że będę przyłączony w lipcu 2018 roku, na gaz że 24 miesiące od podpisania umowy

Jaki dostawca prądu? Ja w PGE składałem ten pierwszy dokument "WNIOSEK O WYDANIE OSWIADCZENIA O ZAPEWNIENIU DOSTAW
ENERGII ELEKTRYCZNEJ ORAZ WARUNKACH PRZYŁACZENIA OBIEKTU BUDOWLANEGO DO SIECI DYSTRYBUCYJNEJ", dostałem odpowiedź po 3 tyg, że na mojej działce mogą mi podpiąć energię elektryczną (ten papier mi był potrzebny aby złożyć wniosek o wydanie warunków zabudowy) oraz dostałem też pusty wniosek o podpisanie umowy już z nimi na dostawę prądu. Nie ma żadnych informacji o kosztach czy możliwym terminie podpięcia.

Witam. Dokument który dostałeś z PGE to jest tzw. promesa która kiedyś była wymagana przy pozwoleniu na budowę, czyli nic innego jak zapewnienie operatora o gotowości dostawy medium w dane miejsce. Po wypełnieniu załączonego formularza (ja proponuję jednak udać się do punktu obsługi klienta) i podpisaniu umowy na dostawę, przyjdzie zwrotka umowy zawierająca warunki, termin i koszt przyłączenia. Wszystkie formalności czyli mapy, projekt i wykonanie są po stronie operatora i w Lubuskim (operator Enea) przyłącze kablowe,  jest to koszt około 1200 zł jeżeli odległość od punktu przyłączenia do punktu poboru nie przekracza 200 m. Powyżej 200 m za każdy metr stawka wynosi wg taryfikatora ale chyba coś około 32 zł z groszami
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu