Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 31-34 - budowa domu dzień po dniu. Przygotowania do pokrycia dachu.
#1
Witam po przerwie Smile

Ostatnie dni na budowie przebiegały pod wielkim znakiem zapytania każdego dnia z uwagi na pogodę. Od czwartku chłopaki walczyli sami ze ścianami działowymi, tak aby w poniedziałek ostatecznie zakończyć murowanie działówek. Pozostało nam jedynie do wycięcia kilka otworów drzwiowych na wymiar jeszcze i ogarnąć całość. W sumie zliczając godziny przepracowane niecałe 3 dniówki. Muszę przyznać, że spisali się bardzo dobrze jak na pierwszy wspólny raz. Wiadomym było, że nie wymurują całości w tempie doświadczonego murarza, lecz gdzieś kiedy muszą się tego nauczyć i taka okazja jak ta była bardzo dobra. W sumie zliczając godziny wynik trochę lepszy niż planowałem więc nie jest źle. Ściany działowe są idealnym polem do nauki, gdyż są po prostu wymagające i skomplikowane, a to sprawia, że dyrektor Kawa musiał się pilnować, i zdał egzamin bardzo dobrze.

Natomiast wczoraj rozpoczęliśmy prace związane z przygotowaniem dachu do pokrycia. Oczywiście w pierwszej kolejności mambrana , kontr łaty i łaty.
Przywiozłem deskę czołową, 22,5cm x 3,5cm struganą. W dniu wczorajszym zdążyliśmy pomalować stronę zewnętrzną dwukrotnie wybranym kolorem przez inwestorów. Od strony wewnętrznej materiał zostanie zabezpieczony bezbarwnym środkiem. Zdecydowałem się, że pomaluję deski mechanicznie o to był dobry wybór, przede wszystkim z uwagi na czas całej pracy i oszczędność samego środka. 5 litrów wystarczy na 3 warstwy jednej strony i krawędzi.

Wymierzyłem całość i zabraliśmy się za utrudnione prace związane z montażem membrany i łat bez deski czołowej, gdyż stanowi ona bardzo dobre zaparcie przy montażu pierwszej łaty. Ale jakoś zmęczyliśmy i rozpoczęliśmy na dobre łacenie. Około godziny 16 przegonił nas deszcz uniemożliwiając zakończenie zakładanej na dany dzień roboty.
Tym razem po namowach kilku różnych nie związanych ze sobą zawodowców, z którymi miałem ostatnio przyjemność rozmawiać i podglądać ich w pracy, postanowiłem, że wypróbuję pistotet gazowy przy montażu dachu. Po jednym dniu stwierdzam, że warto posłuchać mądrzejszych i bardziej doświadczonych od siebie :Smile Od jakiegoś czasu chodziło mi to po głowie, lecz byłem przekonany, że pistolet gazowy będzie się wiązał  z dużymi kosztami użytkowania. Nic bardziej mylnego. Wysoce prawdopodobne, że jeden nabój wystarczy na cały dach, ale to okaże się prawdopodobnie już jutro.

Dzisiaj zamawiam kominy. Jeśli szukają Państwo komina do budowy swojego domu zapraszam do kontaktu. Można nabyć u mnie kominy marki ZAPEL w konkurencyjnej cenie z dowozem na budowę.

p.s z dnia na dzień odwiedzających osób jest znacznie więcej Smile

Pozdrawiam i do jutra.








[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_17_2.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_17_3.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_17_4.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_17_5.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_17_6.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_17_7.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_17_8.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_17_9.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_17_10.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_17_11.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_17_12.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_17_13.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_17_14.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_17_15.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_17_16.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_17_17.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_17_18.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_17_19.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_17_20.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_17_21.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_17_22.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_17_23.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_17_24.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_17_25.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_17_26.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_17_27.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_17_28.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_17_29.jpg]

[Obrazek: ile_kosztuje_budowa_domu_2017_08_17_30.jpg]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#2
Łukasz, jak z jakością tych Zapelowskich kominów? Kilka lat temu, kiedy szukałem kominów dla siebie, to te były bardzo kiepskie, ale wtedy Zapel wchodził na rynek z kominami. Ucieszył bym się gdyby się poprawiło, bo to firm z sąsiedniej mieściny  Smile
Odpowiedz
#3
Powiedzcie mi czy ściany działowe będą równo z wieńcem czy zostają już na tej wysokości?
Odpowiedz
#4
Robiłem takim pistoletem super sprawa. U mnie poszly  nie całe 2 naboje
Odpowiedz
#5
Skoro ściany zakończone są bloczkiem 12cm,to już tak zostanie.Dzięki temu nie będzie mostka,bo sufit będzie poniżej wieńca.
Odpowiedz


#6
Ja mam komin firmy ZAPEL od 2014r., jakościowo OK, również w trakcie eksploatacji zero problemów.
Odpowiedz
#7
Ja mam pytanie o długość gwoździ do kontrłat i łat. Dach mam odeskowany, pod papą. Jedni mówią, że do łat wystarczą 100 pierścieniowe, bo trzymanie jest takie same w deskowaniu i w kontrłacie. Inni, że 130 - bo wtedy wbijemy się w krokiew.
Wydaje mi się, że nie ma sensu walić 130, bo kontry są mocowane 100 co każdą łatę (ok co 30cm), dalej łaty też 100 pierścieniowymi, które wbiją się w kontrę i deskowanie.
Powód jest prosty - gwoździarka do gwoździ 100mm jest znacznie tańsza niż taka do 130.
Dzięki za pomoc
Odpowiedz
#8
Zasada jest prosta gwóźdź powinien mieć długość 2,5 razy grubości przybijanego elementu, czyli bijąc łatę 4cm na gołą krokiew użyjemy gwoździa 100mm ale już gdy dojdzie kontrłata i z reguły rzadko kto przybija ją prawidłowo (przeważnie montażowo) to trzeba zastosować gwoździe 130mm. W twoim przypadku deskowanie jak i kontrłaty są przybite prawidłowo więc wystarczą gwoździe 100mm - moim skromnym zdaniem.Jedynie nefralgiczne miejsca ja końcówki kontrłaty czy deski gdzie może dojść do ich pęknięcia bym przybił 130-stkami. Pozdrawiam
Lej wodę, syp piasek nie żałuj materiału.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu