Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy Jedlanka k/Radomia
#21
Z tym załatwianiem papierów to różnie ja czekam na warunki zabudowy od 12 maja... Może będą na koniec września
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
#22
U mnie maj- max pazdziernik pozwolenie (do 60 dni od złożenia)
Papirki, uzgodnienia, mapa wszystko trwa niestety.
#23
u mnie było tak:
działkę znalazłem w styczniu, kupiliśmy ją na początku lutego, potem po wizycie i rozmowie z architektami, okazało się, że na naszej działce dostosowanie projektu Łukasza do naszej działki i jej MPZP + zmiany jakie chcieliśmy wprowadzić wychodziły drożej niż projekt indywidualny, więc przez cały luty, do połowy marca szukaliśmy projektu gotowego, który będzie odpowiadał nam i będzie pasował na naszą działkę. Nie znaleźliśmy takiego projektu, więc zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny. Umowę z Architektką podpisaliśmy na początku kwietnia, a wczoraj złożyliśmy papiery do pozwolenia na budowę.
#24
Opierałeś się na projekcie Łukasza tworząc indywidualny?Ile architekt skasował za projekt?
#25
założenia projektowe miałem podobne, ale ze względu na MPZP musiał być dach o kącie nachylenia 38*, dodatkowo chciałem aby był on dwuspadowy. Mam instalację gazową (CO+CWU na gaz), wentylację mechaniczną z rekuperacją, oraz dom powiększony do wymiarów 14m x 10,5m, trochę inaczej ocieplony dom (20 cm styropianu na ścianach, 30 cm na podłodze, 30 cm wełny na suficie), pozmieniane okna itd.

Koszt projektu to 9000 zł, przy czym w cenie zawiera się wszystko do uzyskania pozwolenia na budowę, za wyjątkiem, badań geologicznych - 500 zł, mapy do celów projektowych - 800 zł, opłat za uzgodnienia - np z wodociągami - 885.6zł, oraz bez operatu wodnoprawnego - 1200 zł + opłata skarbowa 451 zł (mam rów na działce i muszę go zarurować - projekt obejmuje również ten rów). Uzgodnienie ZUDP - 325,5 zł.


#26
Ok,wielkie dzięki za odpowiedź.
#27
Pomimo problemów z pogodą udało się hydraulikowi wykonać robotę i na tym kończymy prace w tym tygodniu.
Wiązary zamówione, planowany montaż połowa października.
Poniedziałek jeśli pogoda pozwoli zalejemy chudziaka i dalej to już będzie szło...  Smile 
   
   
   
Dziś zrób coś, czego innym się nie chce, jutro będziesz mieć to czego oni pragną...
#28
Cześć!
Dawno nie pisałem ale to nie znaczy, że na budowie nic się nie działo... wręcz przeciwnie!!!
Póki co wszystko zgodnie z planem, chudziak zalany, materiał przyjechał i wystartował kolejny etap długo wyczekiwany.
Wreszcie stoją pierwsze ściany i widać budynek  Smile
Dziś dojechały nadproża i najbliższy wtorek to koniec ścian nośnych i szykujemy pod wieniec.
Zanim przyjadą wiązary pojedziemy dalej ze ścianami działowymi (żeby tylko pogoda pozwoliła)
Poniżej kilka zdjęć z postępów:
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Dziś zrób coś, czego innym się nie chce, jutro będziesz mieć to czego oni pragną...
#29
Fajne tempo prac. 
1. Zastanawiają mnie nadproża. Wydawało mi się, że w którymś dzienniku przeczytałem, że wieniec pełni w tym projekcie rolę nadproży... jest dowolność, czy w którymś przypadku weszły zmiany?
Czy może to nadproża do działówek?
2. Co to za "dziury" w ścianach? (Co drugi poziom) Wpasujesz się tam ze ścianką działową?  - dla lepszego wiązania (niż te blaszki w innych projektach)?
W tym miejscu (patrząc od zewnątrz) wstawiasz "kostkę" o przekroju kwadratu z "wąskiego" suporeksu?
#30
(16.09.2017, 11:29)Michał G. napisał(a): Fajne tempo prac. 
1. Zastanawiają mnie nadproża. Wydawało mi się, że w którymś dzienniku przeczytałem, że wieniec pełni w tym projekcie rolę nadproży... jest dowolność, czy w którymś przypadku weszły zmiany?
Czy może to nadproża do działówek?
2. Co to za "dziury" w ścianach? (Co drugi poziom) Wpasujesz się tam ze ścianką działową?  - dla lepszego wiązania (niż te blaszki w innych projektach)?
W tym miejscu (patrząc od zewnątrz) wstawiasz "kostkę" o przekroju kwadratu z "wąskiego" suporeksu?

1. Jeśli chodzi o nadproża był taki plan żeby zrobić to razem z wieńcem ale jednak stanęło na tym, że dajemy osobno nadproże i po obmurowaniu zalewamy wieniec. 
2. A "dziury" w ścianach to tak jak piszesz jest to wpust na ścianę działową żeby wszystko się trzymało razem w przysłowiowej "kupie".
Z pustaka na ściany działowe chłopaki wycinają taki prostokąt nie wiem jakich rozmiarów ale przypomina rozmiarem cegłówkę Smile
Natomiast w bruzdy poziome dajemy stal 12 w miejscach pod oknami. Nie ma obowiązku ale wg. murarza dla świętego spokoju lepiej dać gdyby coś chciało pęknąć, etc...
Dziś zrób coś, czego innym się nie chce, jutro będziesz mieć to czego oni pragną...




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości
  
Menu