Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana kąta dachu na 35 stopni, projekt, WZ
#1
Witam.

Mam wydane WZ w których mam minimalną wysokość budynku 7m i mam dylemat czy występować jeszcze raz o warunki na niższy budynek (6m przy 25 stopniach, 4-6 miesiący) czy zmienić kąt dachu w projekcie na 35 i tym samym podnieść dom do tych 7m. U mnie nie ma MPZP i składałem wniosek o WZ w zeszłym roku na podstawie projektu, z którego się teraz wycofałem i zamówiłem projekt od Łukasza.

Nie rozmawiałem jeszcze na ten temat z projektantem (bo czekam na przysłanie projektu) ale teraz nie wiem czy do pozwolenia na budowę to są straszne koszty przerobić ten kąt dachu (nie wiem ile weźmie projektant adaptujący) i czy to w ogóle on będzie to robił. Pytam bo piszecie, że macie projekty wiązarów od poszczególnych producentów. Te projekty wykonawcy wiązarów są składane do pozwolenia na budowę czy one tylko potwierdzają nam konstrukcje i projekt wiązarów w pozwoleniu i od producenta to są odmienne rzeczy (oczywiście przy zachowaniu tego samego układu i kąta dachu) .

Z góry dziękuję za informacje.

Pozdrawiam
graucho
Odpowiedz
#2
(01.09.2017, 11:12)graucho napisał(a): Witam.

Mam wydane WZ w których mam minimalną wysokość budynku 7m i mam dylemat czy występować jeszcze raz o warunki na niższy budynek (6m przy 25 stopniach, 4-6 miesiący) czy zmienić kąt dachu w projekcie na 35 i tym samym podnieść dom do tych 7m. U mnie nie ma MPZP i składałem wniosek o WZ w zeszłym roku na podstawie projektu,

>>>>> warunki zabudowy dostaje do konkretnej działki a nie projektu, to projekt dostosowujesz do warunków zabudowy

 i zamówiłem projekt od Łukasza.

Nie rozmawiałem jeszcze na ten temat z projektantem (bo czekam na przysłanie projektu) ale teraz nie wiem czy do pozwolenia na budowę to są straszne koszty przerobić ten kąt dachu (nie wiem ile weźmie projektant adaptujący) i czy to w ogóle on będzie to robił. Pytam bo piszecie, że macie projekty wiązarów od poszczególnych producentów. Te projekty wykonawcy wiązarów są składane do pozwolenia na budowę czy one tylko potwierdzają nam konstrukcje i projekt wiązarów w pozwoleniu i od producenta to są odmienne rzeczy (oczywiście przy zachowaniu tego samego układu i kąta dachu) .

>>> w dokumentahc do pozowlenia na budowe jest tylko rozrysowana ogolan geometria dachu, sprawy konstrukcyjen sa załątwiane z wykonawca na podstawie oddzielnego projektu przygotowanego przez wykonawce , tak zwany projekt wykonawczy.

Mialem ten sam problem do rozwiazania, powie CI jedno, zeby uzyskac te 7m wystarczy kat dachu 30 stopni, i dorobienie w projekciejednego dwoch stopni przy wejsci.
Wysokosc 7m jest mierzona przed wejsciem do budynku ale od poziomu terenu.

Kollosalnego wpływu na cene dachu kat nie ma, ma na pokrycie czyli powierzchnia dachu.
Wiekszy wpływ na cene wiazarow ma to w jakiej strefie wiatrowej i sniegowej mieszkasz, ja mam działke 475mnpm na pogórzu sudeckim.

Widzialem tez dom Dominiki w Krosnicach z dachem 35 stopni, wyglada ok.

PS
Pocieszajaco dopisze ze oprócz tych tematow z WZ< mam na glowie konserwatora zabytków, i archeologa...ale to inna dłuzsza opowiesc,

Z góry dziękuję za informacje.

Pozdrawiam
graucho
Odpowiedz
#3
(01.09.2017, 15:10)wesolowski napisał(a):
(01.09.2017, 11:12)graucho napisał(a): Witam.

Mam wydane WZ w których mam minimalną wysokość budynku 7m i mam dylemat czy występować jeszcze raz o warunki na niższy budynek (6m przy 25 stopniach, 4-6 miesiący) czy zmienić kąt dachu w projekcie na 35 i tym samym podnieść dom do tych 7m. U mnie nie ma MPZP i składałem wniosek o WZ w zeszłym roku na podstawie projektu,

>>>>> warunki zabudowy dostaje do konkretnej działki a nie projektu, to projekt dostosowujesz do warunków zabudowy

 i zamówiłem projekt od Łukasza.

Nie rozmawiałem jeszcze na ten temat z projektantem (bo czekam na przysłanie projektu) ale teraz nie wiem czy do pozwolenia na budowę to są straszne koszty przerobić ten kąt dachu (nie wiem ile weźmie projektant adaptujący) i czy to w ogóle on będzie to robił. Pytam bo piszecie, że macie projekty wiązarów od poszczególnych producentów. Te projekty wykonawcy wiązarów są składane do pozwolenia na budowę czy one tylko potwierdzają nam konstrukcje i projekt wiązarów w pozwoleniu i od producenta to są odmienne rzeczy (oczywiście przy zachowaniu tego samego układu i kąta dachu) .

>>> w dokumentahc do pozowlenia na budowe jest tylko rozrysowana ogolan geometria dachu, sprawy konstrukcyjen sa załątwiane z wykonawca na podstawie oddzielnego projektu przygotowanego przez wykonawce , tak zwany projekt wykonawczy.

Mialem ten sam problem do rozwiazania, powie CI jedno, zeby uzyskac te 7m wystarczy kat dachu 30 stopni, i dorobienie w projekciejednego dwoch stopni przy wejsci.
Wysokosc 7m jest mierzona przed wejsciem do budynku ale od poziomu terenu.

Kollosalnego wpływu na cene dachu kat nie ma, ma na pokrycie czyli powierzchnia dachu.
Wiekszy wpływ na cene wiazarow ma to w jakiej strefie wiatrowej i sniegowej mieszkasz, ja mam działke 475mnpm na pogórzu sudeckim.

Widzialem tez dom Dominiki w Krosnicach z dachem 35 stopni, wyglada ok.

PS
Pocieszajaco dopisze ze oprócz tych tematow z WZ< mam na glowie konserwatora zabytków, i archeologa...ale to inna dłuzsza opowiesc,

Z góry dziękuję za informacje.

Pozdrawiam
graucho

Witam.

U mnie w związku z brakiem MPZP mogę wystąpić o warunki zabudowy bez problemu jeszcze raz i jeżeli obniżę dach w WZ do 6m to nie muszę zmieniać projektu. Nie wiem jak w innych urzędach ale u mnie są w stanie pójść na rękę człowiekowi i jedyne nie bardzo by się zgodzili na dach płaski (choć jakbym się uparł to też przy przeszedł ale nie potrzebuję). Więc wszystko zależy od podejścia danego petenta. Pewnie jak bym chciał 10 róznych WZ pod 10 projektów strasznie różnych to by Pani piany dostała.... ale niestety na WZ się czeka i poprzednio czekałem 4 miesiące.

Jak dostanę projekt to zobaczę co powie architekt (który również będzie kierownikiem budowy). Byłem już o niego z innym projektem ale dojrzałem do tego....

Pozdrawiam
graucho
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu