Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Papa termozgrzewalna do izolacji pionowej i na chudziaka
#1
Witam.

Na swoich filmach Łukasz prezentował izolację pionową przyklejaną bezpośrednio do ściany fundamentowej. Na to był przyklejany styropian na pianie+siatka+klej + masa bitumiczna. Tak przynajmniej wykonywał izolacje na pierwszej budowie jaką pokazywał. Nie wiem z jakiego powodu (być może dobry piaszczysty grunt) w kolejnych wykonywał izolację na ścianie fundamentowej (izolacja pionowa) przy użyciu gruntu do masy + masa bitumiczna.

O ile to możliwe proszę podzielcie się wiedzą jaką konkretnie papę termozgrzewalną polecacie na izolację pionową i poziomą. ICOPAL ma swoją papę specjalną na fundamenty z tym że cena jest około 250 za rolkę 7.5m2. Czy ktoś jej używał (ICOPAL PAPA FUNDAMENT SZYBKI PROFIL SBS)??? https://www.ceneo.pl/22293559#tab=spec

Dodatkowo chciałbym zapytać jak robiliście (albo jak prawidłowo powinno się wykonać) izolację poziomą na chudziaku. Tak na oko to chyba wypadałoby zrobić po postawieniu ścian działowych (również na papie termozgrzewalnej połączonej na łączeniach) zagruntować chudziak i położyć na to papę i zgrzać w miejscach gdzie wystaję papa ze ścian nośnych.

Pytam bo pap jest do wyboru bardzo dużo z czego większość jest do pokryć a nie do fundamentów. Sam jestem na etapie papierów ale nie ukrywam że na wiosnę chciałbym ruszyć z robotą i do tego czasu muszę mieć koncepcje jak to zrobić... Będę budował na gruncie gliniastym słabo przepuszczalnym (działka ze spadkiem 4st) i chcę uniknąć błędów. Zakładam też, że po wykopaniu na ławy będzie od razu robiony drenaż opaskowy żeby odciągnąć wodę z budynku. Być może ta papa (ICOPAL) to przerost formy nad treścią ale wolę zapytać Was.

Pozdrawiam
graucho
Odpowiedz
#2
Graucho spadłe mi tym pytaniem z nieba. Widziałam tą icopal na yt fajny filmik z prezentacją. Ale cena powala. Na budowach Łukasza patrząc po cenach z kosztorysów to chyba nie była to typowa fundamentowa.
Odpowiedz
#3
jakiś m-c temu przyglądałem się jak "ekipa" robiła taką izolację w domku letniskowym (murowany) i na chudziaka poszła:
- papa zgrzewalna podkładowa (nie podam firmy ale kupowana w LM)
- gruba folia
- styropian EPS
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu