Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 - Fundamenty
#1
Kilka poświęconych wieczorów zaowocowało zrobieniem szalunków pod ławę fundamentową.
Nie wiedziałem do końca jaka powinna być szerokość fundamentu (w projekcie były 2 wartości jakie znalazłem 50 i 60cm). Zadzwoniłem więc do Pana Łukasza, który doradził aby jednak zrobić 60cm, mam teren głównie gliniasty więc chyba im szerszy tym lepszy. 
Kolejna praca jaka na mnie czeka to wykopanie w szalunku na głębokość 40cm Smile


[Obrazek: f1.jpg]

[Obrazek: f2.jpg]

[Obrazek: f3.jpg]
Odpowiedz
#2
Super, w końcu coś się dzieje :-D
I powodzenia przy kopaniu w szalunku, u mnie także była glina to nie dało się łopaty wbić jak wyschła ;-)
Małymi krokami, ale do przodu :-)
Odpowiedz
#3
(14.09.2017, 20:27)kuznia napisał(a): Super, w końcu coś się dzieje :-D
I powodzenia przy kopaniu w szalunku, u mnie także była glina to nie dało się łopaty wbić jak wyschła ;-)

Dzięki
U mnie glina jest dość wilgotna ale i tak ciężko się kopie... jest mocno zbita i spoista
Mam nadzieję, że już jutro skończę kopać i uda się wsypać suchy beton.

Najbliższa betoniarnia wyceniła mi suchy beton 2,2m3 klasy B10 na 547zł z dojazdem. drogo?



[Obrazek: f4.jpg]
Odpowiedz
#4
Moim zdaniem bardzo drogo po 200zl za 1m3 +100 za transport No chyba ze jedzie 50 km
Chyba ze masz czas betoniarkę i trochę chęci możesz go zrobic sam za około 130 za 1m3
190 kg cementu,
1230 kg żwiru,
840 kg piasku,
150 dm3 (litrów) wody. To proporcje na 1 m3
Zreszta za transport półproduktów tez będzie trzeba zapłacić
Moim zdaniem 150-160 za m3 to uczciwa cena
Odpowiedz
#5
(18.09.2017, 23:18)Mati89 napisał(a): Moim zdaniem bardzo drogo po 200zl za 1m3 +100 za transport No chyba ze jedzie 50 km

Też mi się wydaje że drogo, bo mają do mnie 8,5km.
Odpowiedz


#6
Kibicuję i czekam na postepy Smile
Odpowiedz
#7
u mnie 180 za m3 betonu + 200 transport wiec wyjdzie podobnie , cena pewnie do malej negocjacji tylko trzeba wspomniec ze budowa domu i beton bedzie jeszcze brany...
Na jakiej głębokości masz spód ławy?? ile warstw bloczka Ci wyjdzie i jak wysoko powyzej poziomu terenu planujesz podłogę... na zdjęciach jakoś płytko ten wykop się wydajeSmile
Odpowiedz
#8
Jak obliczyłeś 2,2 m3 przy ławie 60 cm ? Pamiętaj że po ubiciu ma być 10 cm suchego.
Odpowiedz
#9
aarek1404 - zadzwoniłem do innej betoniarni i zaproponowali 150zł /m3 i 150zł za transport więc wziąłem w tej cenie. W najgłębszym miejscu góra ławy fundamentowej była na głębokości 80cm więc dół ławy (bez chudziaka) będzie na głębokości 110cm. Natomiast z drugiej strony działki jest faktycznie bardzo płytko bo różnica w terenie to ok 40cm, no ale będę chciał w tamto miejsce nawieźć ziemię. Jeszcze nie wiem ile bloczków położę, cały czas się nad tym zastanawiam.

enter17 - nic nie obliczałem, 2,2m3 jest podane w kosztorysie na stronie: http://www.domza150tysiecy.pl/kosztorys.html
Zamówiłem jednak 2,5m3 i zostało jeszcze kilka taczek.



[Obrazek: f5.jpg]

[Obrazek: f6.jpg]
Odpowiedz
#10
Pomalutku robię zbrojenia pod ławy, niby prosta robota ale mam bardzo mało czasu i budowa się bardzo przeciąga. 
Strzemiona robię ze stali karbowanej, miałem zamówione 6mm gładką (tak jak w kosztorysie) ale kierowca przywiózł karbowaną bo niby skończyła się im gładka. Chyba nie ma to żadnego znaczenia?


[Obrazek: f7.jpg]
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu