Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Połączenie ściany fundamentowej/wieńca z chudziakiem
#11
Oglądam filmy, zdjęcia z budów i nie spotakałem takiego rozwiązania jak w moim projekcie: grunt rodzimy, piasek zagęszczony, 15 cm styropianu i 10cm beton zbrojony siatką q188 oparty na ścianach fundamentowych. Pierwsza wątpliwość to pękanie takiej płyty przez nierówne osiadanie (chyba że mocniejsze zbrojenie to rozwiązuje), druga sprawa to styropian który wolał bym mieć na betonie a na tym wylewka z ogrzewaniem podłogowym. Projekt to gotowiec z małymi modyfikacjami. Co sądzicie?
Odpowiedz
#12
Na zagęszczonym piasku masz mieć beton a nie styropian. Po drugie nie opiera się chudziaka na ścianach . Po trzecie skonsultuj się z kierownikiem.
Odpowiedz
#13
Z kierownikiem konsultowałem - stwierdził że usztywni to konstrukcję budynku. To projekt z chyba nie małego biura "Lipińscy" - czy popełniają aż takie błędy. Ogólnie żałuję że wcześniej nie trafiłem na "domza150tysiecy", teraz zostało mi tylko przeprowadzić budowę w standardzie jaki można zobaczyć u Łukasza.

[Obrazek: 2018-10-03-18.37.55.md.jpg]
Odpowiedz
#14
jak chudziak wylany w taki sposób jak na załączonym projekcie ma usztywnić konstrukcję to ja nie mam więcej pytań
Odpowiedz
#15
Różnica jest taka że płyta między ścianami jeśli będzie osiadać to będzie to proces powolny i widoczny od razu,natomiast taka płyta oparta na ścianach (podejrzewam że solidnie zazbrojona) w przypadku osiadania gruntu będzie wisieć w powietrzu i pewnego dnia pęknie i siądzie,pół biedy jeśli pęknie ładnie po obwodzie dylatując się od wieńca, gorzej gdy grube rysy pojawią się pod ścianami nośnymi.Sam rozważałem taki sposób wykonania fundamentu lecz miałem zbyt poważne wątpliwości.Ostatecznie zrobiłem ściany z pustaków szalunkowych (które u nas są bardzo popularne) ,ściany fundamentowe zakończyłem wieńcem zbrojonym 4x12 a płyta pójdzie do środka.
Co to za projekt masz od Lipińskich?Bo ja tam w ogóle chudziaka nie widzę...Tam jest przecież styropian na gruncie i na to płyta 10 cm .WTF?
Nie musi być perfekcyjnie, żeby było idealnie


Odpowiedz


#16
Według projektu zbrojenie tej płyty to siatka Q188 czyli 5x2 metry siatka z drutu fi6, zazbrojeniu wieńca przy podłodze nie ma ani słowa.
Projekt to ARRAS po lekkich zmianach.
Ogólnie sporo rozwiązań technologicznych w tym projekcie nie bardzo mi się podoba np 70 cm szerokości ławy w półparterowym domku, strop który zapewne będę zlecał przeprojektowanie i własnie ta podłoga na gruncie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu