Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fundamenty górnicze
#11
(13.10.2017, 15:00)DanielPZ napisał(a):
(13.10.2017, 14:35)arek1134 napisał(a): Płyta jeszcze droższa , fundamenty będę próbował robić sam start 2018 r . Pierwsze zakupy poczynione  ( gietarka do takiego drutu 260 zł ) Zawalilem bo mogłem robić projekt indywidualny pod takie warunki . Może nie byłoby taniej a prościej . Pytanie do fachowców . Będę robił pełny wykop . Co na szalunki ? OSB wytrzyma ?

Może płyta u Ciebie wymaga większego zbrojenia ale ja ze względu na warunki wodne muszą ją zrobić i wychodzi 45000 brutto  na gotowo  ( zebrałem kilka ofert dla naszego projektu) i od razu mogę kłaść płytki. Całość instalacji jest już w środku, płyta jest cieplejsza, budowa trwa góra 7 dni.  Rozważam czy nie dołożyć około 4000 zł aby mieć ogrzewanie wodne w płycie w ten sposób instalacje wodne i c.o. mam załatwione.

da radę podesłać jakiś ogólny szkic tej płyty? kto robił projekt?

(12.10.2017, 22:10)arek1134 napisał(a): Tak że ten tego alleluja i do przodu Big Grin
Więcej nie trzeba komentować

rób płytę. mniej błędów do popełnienia , łatwiej wykonać i jak będziesz sam robić to cena wcale nie jest wysoka
Odpowiedz
#12
przecież kopalnia oddaje za dodatki do fundamentow
Odpowiedz
#13
Tak kopalnia oddaje za fundamenty. Według szkód górniczych klasyfikują to i zwracają za fundamenty stężone albo za płytę jeżeli są takie przesłanki . Wiem płyta fundamentowa byłaby lepsza ale czy tańsza ? Szkoda na etapie adaptacji nie zrobiłem takiego kosztorysu . Wiem jedno, deweloperka u mnie w mieście głównie robi na fundamentach stężonych .
Odpowiedz
#14
Robi wrażenie prawda
   
   
   
Odpowiedz
#15
Mój znajomy na szkodach górniczych zrobił coś podobnego. Ściany nośne i tak pękają...
Odpowiedz


#16
Szalunek
   
Odpowiedz
#17
(22.05.2018, 21:49)arek1134 napisał(a): Szalunek
Ile m3 potrzebowaleś desek na szalunek?
Odpowiedz
#18
Zamówiłem 2,5 m3 , wykorzystałem około 2,2 m3 .
Zamówiłem deski 20 cm szerokości cena takiej deski to 600 zł m3
Z racji tego że robimy sami to było duże ułatwienie .
Te same deski wykorzystam przy wylaniu ściany fundamentowej z wieńcem o wysokości 60 cm.
Odpowiedz
#19
   
Odpowiedz
#20
Robi wrażenie! Wink
Na zdjęciu nie widać stóp pod kominy, które były widoczne na projekcie.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu