Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fundamenty górnicze
#21
Tak dokładnie będzie pompa ciepła + rekuperacja Smile
Odpowiedz
#22
   
   
Odpowiedz
#23
I kategoria szkód górniczych


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#24
Mam kilka pytań odnośnie domu na szkodach górniczych, znalazłem z żoną działkę która jest w idealnej lokalizacji, długo takiej szukaliśmy i trafiła się w bardzo dobrej cenie. Oczywiście jak wszystko w życiu musi mieć swój haczyk. Szkody górnicze to standard w miejscowości w której szukamy, natomiast właściciel gruntu poinformował nas, że niestety działki mają wysoki poziom wód gruntowych. Nie wiem co dokładnie to znaczy (na jakim poziomie jest lustro itp.) mam w planach przeprowadzenie odwiertów geotechniczny przed zakupem działki. Mimo to nie chcemy od razu skreślać stawiania domu na niej.

Fundament tradycyjny (jeśli to na niego się zdecydujemy i dopuszczą taki do budowy) będzie konieczny jak z 1 postu. Przejechałem kilka budów i widziałem identyczne z zastosowaniem ściągów. Mam dokument potwierdzający, że prace górnicze nie są prowadzone na tym terenie, ale będą w przyszłości objęte takimi pracami, trzecia kategoria przydatności terenu pod zabudowę. Sąsiadka która postawiła pierwsza dom w linii działek zdecydowała się za namową projektanta na płytę fundamentową. Dodatkowo jako zabezpieczenie sztywności domu zastosowała strop monolityczny. Jaka jest prawdopodobna różnica w cenie wykonania obu technologi fundamentów? Czy płyta w przypadku wysokiej wody jest lepszym rozwiązaniem? Jak wypada porównanie izolacji?

W związku z propozycją wylania stropu monolitycznego zastanawiam się nad wykonaniem stropodachu. Wydaje mi się że będzie to dużo tańsze od stropu + dachu 2/4 spadowego? Czy dobrze myślę?
Odpowiedz
#25
Jak chcesz mieć parter to wiązary są bdb rozwiązaniem.
Po co ładować 2 tony stali w strop .
Wysokie lustro wody jeżeli brak możliwości spuszczenia tej wody to płyta fundamentowa ( lepiej zaizolować )
Odpowiedz


#26
(30.08.2018, 20:44)arek1134 napisał(a): Jak chcesz mieć parter to wiązary są bdb rozwiązaniem.
Po co ładować 2 tony stali w strop .
Wysokie lustro wody jeżeli brak możliwości spuszczenia tej wody to płyta fundamentowa ( lepiej zaizolować )

Bierzemy pod uwagę tylko parter. Nie wiem jak waga stropu w przypadku wody, ale co do szkód górniczych wydawać by się mogło że stabilizuje niesamowicie budynek. Sztywne drutowe połączenie od fundamentu/płyty przez słupy po zbrojenie dachu i beton - atom jak to mówią. Mogę się mylić bo budowlańcem nie jestem.
Odpowiedz
#27
panowie sorry ze odgrzeje starego kotleta ale mam pytanie do was.
Znalazlem dzialke pod budowe ale oczywiscie 2 kategoria szkod gorniczych.
Powiedzce mi kto zmienia projekt fundamentow? Lukasz czy ktos inny? sa jakiegos za to dodatkowe oplaty ?
Odpowiedz
#28
Projektant adoptujący. Koszt to już w zależności od regionu.
Odpowiedz
#29
lepiej w takim wypadku zrobić płytę fundamentową , projektant adaptujący się tym zajmuje
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu