Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fundamenty górnicze
#1
Big Grin 
Tak że ten tego alleluja i do przodu Big Grin
Więcej nie trzeba komentować


Załączone pliki Obrazki
           
Odpowiedz
#2
Zaczyna przypominać fundamenty pod bunkier Smile
Odpowiedz
#3
O ja cie w krawacie. Może jednak płyta fundamentowa?
Odpowiedz
#4
Hmm... w Szczecinie za sam fundament "flachowcy" zażądaliby bez mała 70 tys. zł z materiałem Smile Ponawiam zatem apel do uczciwych wykonawców z reszty Polski - chcecie pracę od ręki, Jesteście rzetelni i uczciwi - w Szczecinie jest boom budowlany - PRZYJEŻDŻAJCIE !!!
Odpowiedz
#5
Płyta jeszcze droższa , fundamenty będę próbował robić sam start 2018 r . Pierwsze zakupy poczynione ( gietarka do takiego drutu 260 zł ) Zawalilem bo mogłem robić projekt indywidualny pod takie warunki . Może nie byłoby taniej a prościej . Pytanie do fachowców . Będę robił pełny wykop . Co na szalunki ? OSB wytrzyma ?
Odpowiedz


#6
(13.10.2017, 14:35)arek1134 napisał(a): Płyta jeszcze droższa , fundamenty będę próbował robić sam start 2018 r . Pierwsze zakupy poczynione  ( gietarka do takiego drutu 260 zł ) Zawalilem bo mogłem robić projekt indywidualny pod takie warunki . Może nie byłoby taniej a prościej . Pytanie do fachowców . Będę robił pełny wykop . Co na szalunki ? OSB wytrzyma ?

Może płyta u Ciebie wymaga większego zbrojenia ale ja ze względu na warunki wodne muszą ją zrobić i wychodzi 45000 brutto  na gotowo  ( zebrałem kilka ofert dla naszego projektu) i od razu mogę kłaść płytki. Całość instalacji jest już w środku, płyta jest cieplejsza, budowa trwa góra 7 dni.  Rozważam czy nie dołożyć około 4000 zł aby mieć ogrzewanie wodne w płycie w ten sposób instalacje wodne i c.o. mam załatwione.
Odpowiedz
#7
Pod jaką kategorię szkód są te fundamenty?
Odpowiedz
#8
Kategoria jest niska druga . Ale w tym przypadku ważne są wstrząsy 490 mm/S2. Domy 300 metrów od mojej działki mają kategorię trzecia a wstrząsy niższe co sprzyja laniu płyty . Chętnie zobaczę inna adaptację warunków górniczych jeżeli ktoś chce się pochwalić Smile
Odpowiedz
#9
U mnie szkód górniczych nie ma, wstrząsy górotworu do 150mm/s2. Architekt zasugerował dodatkową ławę przez środek albo najlepiej ściągi fundamentowe.
Odpowiedz
#10
Policzyłem na szybko stal .
2000 kg fi 16
250 kg fi 6
Co przy dzisiejszych cenach daje około 5600 zł
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu