Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zapotrzebowanie na energię elektryczną
#1
Jak w temacie

Może i głupotka ale muszę wiedzieć, ile wpisywaliście zapotrzebowania na moc na plac budowy ?czy 5kW wystarczy ? przewidywane roczne zużycie energii ? i przewidywany termin poboru

Bo jeśli chodzi o dom to zapotrzebowanie p.Łukasz wyliczył na 16kW ok to to już wiem

Dodam że chodzi o dostawce PGE
Odpowiedz
#2
Zależy czy masz jedną fazę czy trzy. Tynkarze najczęściej chcą aby były trzy fazy, bezpieczniki na przyłączu co najmniej c20 -> co daje minimalnie 16kW w Enei, w PGE pewnie podobnie.

Przewidywany termin poboru - wpisz kiedy zaczniesz budowę, a nawet trochę wcześniej - w razie opóźnienia zmieszczą się w terminie Wink

Sąsiad miał na budowę jedną fazę, ale do tynków "pożyczał" prąd od drugiego sąsiada, bo inaczej nie dało rady.
Odpowiedz
#3
Do większości maszyn tynkarskich potrzeba zabezpieczenia B25 lub C20. Maszyna ma ok 10kw. Ja wystąpiłem o 16 kw. Na dzień dzisiejszy 1faza w domu to mało.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#4
Dzięki za podpowiedzi , otóż mnie chodzi o plac budowy jak będzie goło i wesoło Wink do domu na gotowo(docelowo) również napisałem 16kw i 3 fazy oczywiście,bo jeśli chodzi już o tynki do tego czasu to prąd będzie już podłączony do skrzynki w domu a więc już będzie zmieniona moc na docelową natomiast mnie nurtuje ile na ten plac budowy potrzeba ? czy 5 kw wystarczy do etapu SSZ ?
Odpowiedz
#5
Nie wiem jak robi PGE, ale Enea dociąga prąd do skrzynki na granicy działki, Ty sobie sam robisz dalej prowizorkę do baraku a później przenosisz do domu. Taryfę na standardową zmienisz pewnie dopiero po odbiorze budynku, a odbiory bez tynków nie przejdą Wink

Jak nie masz jeszcze pozwolenia na budowę to nie będziesz miał prądu w celu budowy, tylko zagospodarowania działki Wink

Poza tym nie wiem czym będziesz spawał bednarki etc..
Odpowiedz


#6
No w moim regionie bez tynków nie przejdzie, ale jest an to sposób.
Wpisujesz we wniosku datę w okolicach rozpoczecia budowy i zgłaszasz im moc np. wspomniane 5kW (według mnie spokojnie wystarczy do szlifierek, pił, betoniarki itp. ). Budujesz swój SSO na tym prądzie, przed tynkami idziesz składasz wniosek o podniesienie mocy np. na 16kW. Cała procedura jest znacznie szybsza, bo w momencie składania wniosku już praktycznei liczą Ci wyższa moc. Wystarczy zerwać starą plombę, nowy bezpiecznik i zgłosić do energetyki. Fachman przyjedzie sprawdzi zaplombuje i gotowe Wink Zrobisz tynki i możesz zmieniać na taryfę mieszkaniową. W ten sposób nei płacisz przez całą budowę nadwyżki z nadmiarowych kW a wszyscy są zadowoleni.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu