Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - okolice Bolesławca
#11
(18.02.2018, 20:31)Michał G. napisał(a): W jaki sposób robisz wycenę materiałów?

O jakie konkretnie materiały pytasz w wycenie?
Największe pozycje, jak bloczki fundamentowe, bloczki z BK? Czy drobniejsze pozycje też?

W jaki sposób określasz ilość potrzebnego materiału?
Podajesz dokładne ilości sztuk, czy np. powierzchnię boczną ścian?

Czy wycena ma określony termin ważności?
Np. 30-90 dni?
Odbierzesz wyszystko na raz, czy będą dowozić etapami, zgodnie z postępem prac?

Na naszym forum znalazłem kiedyś zapotrzebowanie "wszelkie materiały do budowy stanu surowego otwartego" i na podstawie tego oceniam zapotrzebowanie, natomiast każda hurtownia wycenia mi i tak na podstawie projektu i zmian w adaptacji.

Początkowo jedna z hurtowni wyceniła zbrojenie, bloczki, cegłe ceramiczną, dachówkę, system kominowy, zbrojenie itd. Ale już kolejna dołożyła w cenie nawet drobne materiały typu gwoździe, izolacje fundamentów, styropian, cement itd. Jak już ostatecznie dogadam się z hurtownią to wrzuce skan zapotrzebowania z mojej budowy.

W moim przypadku są to faktury proforma zatem bez umownego terminu ale naturalnie wydzwaniają i zachęcają do szybkiego zakupu bo podono materiały idą w górę :-) Co do odbioru jest różnie, u jednych można zostawić stan magazynowy ale najważniejsze żeby była minimalna liczba transportu bo póki co jest to opcja gratis. Jak już wspomniałem wszystko zamawiam z sąsiadem x2 zatem jesteśmy atrakcyjnym klientem dla hurtowni.

(18.02.2018, 20:52)lamix-moto napisał(a): siemanko mam do ciebie pytanie szreder
czy istniała by możliwość obejrzenia domku na miejscu jak juz zacznie coś pastować ?

ile zapłaciłeś za adaptacje projektu oraz kierownika budowy Wink ?
jestem z Chojnowa chętnie oglądnę ten domek jeśli jest taka możliwość

P.s. Moja firma zajmuje się wod-kan ogrzewanie c.o. podłogowe kotłownie itp jak coś to zapraszam moje prace mogę pokazać np na terenie Chojnowa Legnicy itp.

Również wykonujemy kanalizacje pod posadzkową  jak jesteś chętny pisz na priv wymienimy się kontaktami .

pozdrawiam

Jak coś u mnie ruszy to zapraszam, wyślę kontkt na priv :-)

Kierownik weźmie 2tys zł (i to póki co najtańsza opcja w okolicy dzięki zniżce na dwie budowy), adaptacja to koszt 1500 zł plus mapka do celów projektowych 600zł. Podobno jest jeszcze jednej w okolicy który bierze mniej ale czekam na kontakt z jego strony ;-)
Odpowiedz
#12
u mnie adaptacja ale niestety z innego projektu na łukasza projekt czaiłem się rok czasu ale niestety domek za mały a powiększając go lub robić piętro to nie jest już te założenie 3900 zl plus geodeta 600 w cenie 3900 jest projekt wodny kanalizacji energetyki
adapacja
oraz rysowanie czegoś tam na mapie za 500 zl co dało sumę 3900 zl
Odpowiedz
#13
(19.02.2018, 19:30)lamix-moto napisał(a): u mnie adaptacja ale niestety z innego projektu na łukasza projekt czaiłem się rok czasu ale niestety domek za mały a powiększając go lub robić piętro to nie jest już te założenie  3900 zl plus geodeta 600 w cenie 3900 jest projekt wodny kanalizacji energetyki
adapacja
oraz rysowanie czegoś tam na mapie za 500 zl co dało sumę 3900 zl

Ja projekt kupiłem zupełnym przypadkiem w 2016 roku, co nie zmienia faktu że chciałem właśnie ten projekt. Łukasz wrzucił kilka z nich na allegro z licytacją od 1zł. Licytowałem chyba 7 projektów jednocześnie, wszędzie przebili moją ofertę minimalną. W ostatnim projekcie aukcja kończyła się w nocy i 99% licytujących przespało godzinę zakończenia zostawiając moją ofertę na poziomie 560 zł :-)

560 projekt + adaptacja przestrzenna 1300 + zmiana kąta dachu 200 + mapka 600 + zmiana na instalację gazową (projekt zewnętrzenej firmy) 600zł = wychodzi już 3260zł
Odpowiedz
#14
Do tego dolicz projekt instalacji wodnej, kanalizacyjnej oraz elektrycznejSmile W moim przypadku po 500zł za sztukę ale już o tym chyba Ci wspominałemSmile
Odpowiedz
#15
(19.02.2018, 21:19)Lubin napisał(a): Do tego dolicz projekt instalacji wodnej, kanalizacyjnej oraz elektrycznejSmile W moim przypadku po 500zł za sztukę ale już o tym chyba Ci wspominałemSmile

nie ma czegos takiego jak projekt instalacji elektrycznej  Angry
Odpowiedz


#16
Przepraszam. Projekt instalacji elektroenergetycznejSmile Ale wiadomo o co chodzi...
Odpowiedz
#17
(19.02.2018, 21:48)Lubin napisał(a): Przepraszam. Projekt instalacji elektroenergetycznejSmile Ale wiadomo o co chodzi...

tez nie ma

zaklad energetyczny stawia szkrzynke w ogrodzeniu a ty do domu ciagniesz swoj kabel bez zadngo projektu i pozwolenia

Inaczej  - jak sie cie podoba
Odpowiedz
#18
Byłem u kilku archiktektów zanim wybrałem najkorzystniejszą ofertę i każdy z nich powiedział że jest to niezbędne do pozwolenia na budowę.
Odpowiedz
#19
(19.02.2018, 22:04)Lubin napisał(a): Byłem u kilku archiktektów zanim wybrałem najkorzystniejszą ofertę i każdy z nich powiedział że jest to niezbędne do pozwolenia na budowę.

to niezle sie naciagaja w takim razie

Powiedz mi jak wyglada sprawa skladasz dokumenty o pozwolenie a nie masz jeszcze skrzynki elektrycznej w ogrodzeniu, skad masz wiedziec jak wrysowac kabel?

Gaz podobnie

woda - tu zazwyczaj projekt trzeba uzgodnic z zakladem wodociagowym i tez to nie wiem potrzebne do pozwolenia

Poszukaj zreszta od jakiegos czasu nie trzeba przy pozwoleniu dolaczyc zadnych warunków przyłacza mediów. architekci szukaja wydaje mi sie punktów aby wiecej za adaptacje krzyknac bo niby roboty wieciej
Odpowiedz
#20
Wodę, gaz i kanalizację tez pozwalają Ci w Twoim okręgu ciągnąć jak sobie chcesz?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu