Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - okolice Bolesławca
#21
(19.02.2018, 22:11)Lubin napisał(a): Wodę, gaz i kanalizację tez pozwalają Ci w Twoim okręgu ciągnąć jak sobie chcesz?

nie ale takie projekty do pozwolenia nie sa potrzebne
Odpowiedz
#22
(19.02.2018, 22:18)tarkins napisał(a):
(19.02.2018, 22:11)Lubin napisał(a): Wodę, gaz i kanalizację tez pozwalają Ci w Twoim okręgu ciągnąć jak sobie chcesz?

nie ale takie projekty do pozwolenia nie sa potrzebne

Zobaczymy, jak trzeba bedzie budynek oddac do uzytku i zamknac dokumnetacje.
I wtedy wszyskie zalety najtanszych architektów adaptujacych wychodza bokiem. bo robia kwity do pozwolenia na budowe bez branzy, bez projektow przyłaczy i tak dlalej.
Odpowiedz
#23
(19.02.2018, 23:07)wesolowski napisał(a):
(19.02.2018, 22:18)tarkins napisał(a):
(19.02.2018, 22:11)Lubin napisał(a): Wodę, gaz i kanalizację tez pozwalają Ci w Twoim okręgu ciągnąć jak sobie chcesz?

nie ale takie projekty do pozwolenia nie sa potrzebne

Zobaczymy, jak trzeba bedzie budynek oddac do uzytku i zamknac dokumnetacje.
I wtedy wszyskie zalety najtanszych architektów adaptujacych wychodza bokiem. bo robia kwity do pozwolenia na budowe bez branzy, bez projektow przyłaczy i tak dlalej.
nie rozumienie
Ja budynek odebrałem bez zadnego ale a robiłem w ten sposób. Duzo osób na forum stara sie o pozwolenie, buduje aktualnie ten dom lub zaczyna ale ile tak naprawdę na juz odebrany i moze co powiedzieć o procedurze odbioru? Wiec nie zarzucaj tu pozniejszych problemów. Chyba ze jestes juz po odbiorze i miałes jakis problem

Architekt adaptujacy mowi ze trzeba robic projekt gazu, pradu itp i za kaZdy bierze np 500 bo pozwolenia nie dostanie.

Chodzi mi to to ze nie trzeba i pozniej w trakcie budowy mozesz sobie poszukac tanszego projektanta ktory np za kazdy projekt powie 400.
czy tak nie lepiej jest zrobic?

Wode - projekt + uzgodnienie z wodociagami
Gaz - projekt + OSOBNE POZWOLENIE na budowe gazociagu niskiego cisnienia.!!!!
prąd - kabel miedzy szkrzynka a budynkiem kładziesz na włąsna reke

+ geodeta najlepiej na końcowa inwentaryzacje  po budowie aby nie płacic osobno za kazde załozene media na działce

kanalizacja - nie wiem bo mam oczyszczalnie
Odpowiedz
#24
Do pozwolenia nie są ale później i tak to trzeba zrobić więc lepiej mieć to już z głowy.
Odpowiedz
#25
(19.02.2018, 23:24)Lubin napisał(a): Do pozwolenia nie są ale później i tak to trzeba zrobić więc lepiej mieć to już z głowy.

Dokłądnie o to mi chodziło, i jesli sie znajdzie architekta adatpujacego , ktory ogarnie wszystko za rozsadne pieniadze to masz problem z głowy.
Ile razy mozna wracac do tych przebrzydłych papierów, na sama mysl dostaje zwrotny odruch,
ponad 8 miesiecy sie bujałem.
Odpowiedz


#26
ja robie bo projektant adaptu... mi wytłumaczył , w czym rzecz on odrazu nanosi na plany media
Odpowiedz
#27
Mam pytanie odnośnie przyłączy bo jeszcze nie bardzo ten temat przetrawiłem.

Właśnie czekam na pozwolenie (uzupełniam braki Smile). W czasie adaptacji architekt wrysował mi wszystkie przyłącza do planu zagospodarowania, do projektu jest zrobiony projekt wewn instalacji gazu (wrysował w plan) i wszystko idzie jednym wnioskiem o pozwolenie. Wszystkie media są naniesione na plan zagospodarowania.

Czy ja dobrze rozumiem że oprócz tego muszę robić ekstra projekt przyłącza wody, kanalizy, gazu od granicy do budynku?? Może jeszcze nie bardzo ogarnąłem machinę papiernicza ale po jakiego grzyba robić jeszcze raz ekstra projekty jak w budynku wszystko rozrysowane, na zewnątrz rozrysowane na pz a wszystkie szczegóły w warunkach przyłączy poszczególnych.

Jak ktoś ma ochotę podzielić się wiedzą to z góry dziękuję.
Odpowiedz
#28
Chodzi mi to to ze nie trzeba i pozniej w trakcie budowy mozesz sobie poszukac tanszego projektanta ktory np za kazdy projekt powie 400.
czy tak nie lepiej jest zrobic?

Ja się nie znam, ale jeśli nastąpią zmiany na działce,trzeba wykonać nową mapę do celów projektowych.
Ato już następne 500zł. i czas.
Odpowiedz
#29
ja zrobisz odrazu projekt przyłaczy wod itp... to drazu twoj adaptator wrysuje to w mate

musi by kanalizacja zewnetrzna narysowana tak samo skrzynka na prad czy też woda rura pe gdzie zasuwa gdzie nawiertka itp.
Odpowiedz
#30
Dzieki za info.

Samego projektu ekstra przyłączy nie zlecałem a architekt mi naniósł wod-kan/gaz/prąd na podstawie warunków technicznych na plan zagospodarowania no i dodatkowo mam do tego projekt wewn. instalacji gazu (jest narysowane gdzie są skrzynki). I teraz nie bardzo wiem czy te projekty będę musiał zlecać ekstra (skoro są w projekcie instalacji wewnętrznych, instalacje zewn. na mapce plus warunki techniczne)

Dla mnie jest to trochę masło maślane ale jak zobaczyłem pieczątkologie do pozwolenia to w wiele rzeczy jestem w stanie uwierzyć. Dopóki ta cała klika pieczątkowców trzepie na tym kasę to chyba się to nie zmieni...

Muszę odpytać o to architekta bo każdy tłumaczy pewnie dobrze ale nie zawsze pytający potrafi przedstawić co ma a czego nie. Dla mnie projekt przyłącza to jego trasa po działce, punkty charakterystyczne (budynku, skrzynka) no i materiał ale to wszystko określają warunki techniczne. Znowu w internetach ludzie to mają opakowane w osobne teczuszki z przekrojem schematem połączenia +np jak jest woda to schematem licznik zawór itd.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu