Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - okolice Bolesławca
#1
Video 
Witajcie :-) - edit 30.09.2018 - pełny kosztorys przeniosłem do osobnego wątku :-)

Poniżej kilka nowych zdj z oknami :-)

Postanowiłem aby edytować za każdym razem tylko pierwszy post aby wszystko co jest moim zdaniem istotne było od razu do przeczytania - a reszta stron niech zostanie na ewentualną dyskusję i spostrzeżenia  Smile 

Chciałbym aby mój dziennik pomógł oszacować koszty dla potencjalnego inwestora planującego budowę domku. W moim przypadku zlecam prace firmom, jak czas pozwoli to dołożę coś z własnych sił ale zapewne raczej przy wykończeniu..  ;-) 


Suma na chwilę obecną patrząc na powyższe to szacunkowo jakieś 145.000 zł (patrz-> kosztorys w innym wątku) czyli w sumie dom w stanie surowym z dachem i oknami itp. Generalnie jestem bardzo zadowolony ponieważ mieści się wszystko w założonym budżecie  Smile


Załączone pliki Miniatury
                                   

.png   działka - Copy.png (Rozmiar: 219.64 KB / Pobrań: 1,439)
Odpowiedz
#2
Jeśli w miarę się spieszysz to zacznij od mediów ( czasem to trwa 2 lata)
Jeśli chodzi o gaz to http://www.pgnig.pl/dla-domu/cennik-uslu...czeniowych
Prąd https://www.tauron-dystrybucja.pl/przyla...zylaczenie
Wystąp o warunki techniczne na media.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#3
Warunki raczej do miesiąca ale tam będzie określone w jakim czasie zrobią Ci przyłącze
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#4
Bolesławie koło chojnowa krzywej ?
Odpowiedz
#5
Nie wiem czy temat jeszcze aktualny, ale wg mnie pierwszy wariant lepszy - piękne słońce na salon od południa do wieczora.
Odpowiedz


#6
Witam. Co do posadowienia domu na działce to tak jak napisał kolega wyżej, wygrywa wariant nr 1. Na korzyść tego rozwiązania przemawia zysk energetyczny jaki możemy uzyskać z dobrze doświetlonej i nasłonecznionej znacznej część domu która jest najczęściej użytkowana w dzień, czyli kuchnia i salon. Zapewne przełoży się to na oszczędności na ogrzewaniu a dodatkowo można z tarasu z kubeczkiem kawy w ręku oglądać zachód słońca. Należałoby jednak przenieść okno/drzwi w sypialni na ścianę zachodnią aby pomieszczenie złapało trochę światła słonecznego. Pozostaje jeszcze pokoik z oknem na północ który można by zamienić z łazienką a wtedy kogoś rano będzie budziło słoneczko ale i bez tego też daje radę Smile Moim zdaniem działka jest ok, trzyma wymiar dla tego domu z niewielkim zapasem Smile  Pozdrawiam
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#7
(15.02.2018, 22:54)lamix-moto napisał(a): Bolesławie koło chojnowa krzywej ?

Zgadza się :-)

(16.02.2018, 20:40)gregorrek napisał(a): Witam. Co do posadowienia domu na działce to tak jak napisał kolega wyżej, wygrywa wariant nr 1. Na korzyść tego rozwiązania przemawia zysk energetyczny jaki możemy uzyskać z dobrze doświetlonej i nasłonecznionej znacznej część domu która jest najczęściej użytkowana w dzień, czyli kuchnia i salon. Zapewne przełoży się to na oszczędności na ogrzewaniu a dodatkowo można z tarasu z kubeczkiem kawy w ręku oglądać zachód słońca. Należałoby jednak przenieść okno/drzwi w sypialni na ścianę zachodnią aby pomieszczenie złapało trochę światła słonecznego. Pozostaje jeszcze pokoik z oknem na północ który można by zamienić z łazienką a wtedy kogoś rano będzie budziło słoneczko ale i bez tego też daje radę Smile Moim zdaniem działka jest ok, trzyma wymiar dla tego domu z niewielkim zapasem Smile  Pozdrawiam

Po przemyśleniach zostaje wariant nr 1 Shy  tym bardziej jestem utwierdzony w przekonaniu że tak będzie najlepiej, także dziękuję za podpowiedź.

Dwa pokoje będą miały okna od zachodu (jak rownież salon), przewiduje tam identyczny metraż bo sypialnie będą dla dzieci. W sumie likwiduje kotłownie z przodu, domu, powiększam okno od wschodu i zostawiam większą sypialnię dla siebie Smile

Witam po krótkiej przerwie od ostatniego postu. Okazało się, że działkę obok mnie kupił znajomy, który również będzie miał domek parterowy. W sumie dzięki niemu maksymalnie wkręciłem się na obroty z formalnościami i załatwianiem różnych spraw.

Polecił mi architekta do adaptacji, który policzył zmiany po starej cenie. Utargowaliśmy dobre pieniądze w firmie budowlanej ponieważ będą nam stawiać domy jednocześnie (lub w realu skakać z działki na działkę :-) Mam już wyceny materiałów z 3 hurtowni, dojdzie za kilka dni z 4. Ciekawe jest że każada kolejna hurtownia oferuje więcej materiałów z mniejszą sumę całościową - wniosek jest taki, że warto szukać w kilku hurtowniach. Na dniach zgłoszę się do 3 firm z wiązarami do których mam namiary dzięki koledze z Lubina który jest użytkownikiem niniejszego forum i jesteśmy w kontakcie :-) Póki co kierownik budowy weźmie po 500zł mniej od budowy , to też plus podwójnej budowy.

Zmiany jakie wprowadzę:
- dach 35 stopni (niestety takie warunki..) - pozostaje koperotwy. Zwiększy to wysokość dachu, zwiększy też stryszek. Na chwilę obecną adaptuje projekt i architekt wstawi ściany nośne aby zwiększyć wytrzymałość wiązarów, ponieważ stryszek posłuży kiedyś jako pokój rekreacyjny, biuro lub sypialnia. Oczywiście najpierw uzgodnie z firmami od wiązarów czy we wskazanych miejsach śany wystarczą aby zwiększyć wytrzymałość na m2. Dużo też napisaliście na forum o tym i ściany nośne nie zwiększą znacząco kosztów (na pewno taniej niż specjalnie wsmacniane wiązary).

- likwiduje kotłownie w tym też komin i drzwi na zew. Praktycznie większość moich znajomych lub forumowicze są za ogrzewaniem gazowym przy podłogówce. Mam już projekt podłączenia z pobliskiej linii. Piec z zamkniętą komorą spalania wstawię do spiżarki gdzie wypuszczę komin wentylacyjny. Póki co jedna z firm ma zrobić dla mnie projekt instalacji gazowej i w formie aneksu załącze do projektu (o pozwolenie składam z aktualnym ogrzewaniem i kotłownią ale zależy mi na czasie i aneks jest też dobrym rozwiązaniem) - koszt szacunkowy to max 600zł.

- wprowadzę drobne zmiany w rozmiszczeniu pomieszczeć, raczej kosmetyczne. Pomieszczenia o rozmiarze likwidowanej kotłowni chyba wstawię między dwa pokoje z przeznaczeniem np na garderobę itp. Powiększę okno tarasowe z 1,7m na 2,7m (architekt powiedział że takie zmiany spokojnie uzgadniam z kierownikiem budowy).

Niedługo wrzucę jakieś foty, koszty etc ;-)
Odpowiedz
#8
W jaki sposób robisz wycenę materiałów?

O jakie konkretnie materiały pytasz w wycenie?
Największe pozycje, jak bloczki fundamentowe, bloczki z BK? Czy drobniejsze pozycje też?

W jaki sposób określasz ilość potrzebnego materiału?
Podajesz dokładne ilości sztuk, czy np. powierzchnię boczną ścian?

Czy wycena ma określony termin ważności?
Np. 30-90 dni?
Odbierzesz wyszystko na raz, czy będą dowozić etapami, zgodnie z postępem prac?
Odpowiedz
#9
(18.02.2018, 18:36)Szreder napisał(a): Zmiany jakie wprowadzę:

- likwiduje kotłownie w tym też komin i drzwi na zew. Praktycznie większość moich znajomych lub forumowicze są za ogrzewaniem gazowym przy podłogówce. Mam już projekt podłączenia z pobliskiej linii. Piec z zamkniętą komorą spalania wstawię do spiżarki gdzie wypuszczę komin wentylacyjny. Póki co jedna z firm ma zrobić dla mnie projekt instalacji gazowej i w formie aneksu załącze do projektu (o pozwolenie składam z aktualnym ogrzewaniem i kotłownią ale zależy mi na czasie i aneks jest też dobrym rozwiązaniem) - koszt szacunkowy to max 600zł.


- wprowadzę drobne zmiany w rozmiszczeniu pomieszczeć, raczej kosmetyczne. Pomieszczenia o rozmiarze likwidowanej kotłowni chyba wstawię między dwa pokoje z przeznaczeniem np na garderobę itp. Powiększę okno tarasowe z 1,7m na 2,7m (architekt powiedział że takie zmiany spokojnie uzgadniam z kierownikiem budowy).

Niedługo wrzucę jakieś foty, koszty etc ;-)

Myślę o podobnym rozwiązaniu u siebie i ciekawi mnie jak wykorzystasz miejsce po kotłowni - jaki układ wyjdzie.
Fajnie będzie jak uda Ci się wrzucić już ostateczny układ dla podglądu.
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#10
siemanko mam do ciebie pytanie szreder
czy istniała by możliwość obejrzenia domku na miejscu jak juz zacznie coś pastować ?

ile zapłaciłeś za adaptacje projektu oraz kierownika budowy Wink ?
jestem z Chojnowa chętnie oglądnę ten domek jeśli jest taka możliwość

P.s. Moja firma zajmuje się wod-kan ogrzewanie c.o. podłogowe kotłownie itp jak coś to zapraszam moje prace mogę pokazać np na terenie Chojnowa Legnicy itp.

Również wykonujemy kanalizacje pod posadzkową jak jesteś chętny pisz na priv wymienimy się kontaktami .

pozdrawiam
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu