Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dachowka plaska
#1
Witam. Mam pytanie do forumowiczow. Niezdecydowalem sie jeszcze na dachowke a chcialem powoli zaczac lacic dach ale potrzebne mi dlugosci krycia. Podobaja sie nam dachowki plaskie ale z tego co czytam sa bardzo nierowne. Dlatego przez chwile zaczalem sie zastanawiac czy moze betonowe plaskie beda dokladniejsze. No chyba ze po paru latach jak to wyczytalem beda jakies odpryski czy bedzie trzeba je malowac czy inne cuda. Czy moze zaufac plaskim ceramicznym?
Odpowiedz
#2
Z tego co słyszałem to płaska jest trudniejsza w układaniu.Widziałem kilka dachów i na każdym był jakiś mankament (klawiszowanie) Ogólnie płaska dachówka b.ładnie wygląda według mnie.
Odpowiedz
#3
Płaska wygląda dobrze na dwuspadowych dachach, na kopertach mi się nie podoba, ale to jest moje zdanie.
Odpowiedz
#4
(23.11.2017, 15:40)tomi8547 napisał(a): Z tego co słyszałem to płaska jest trudniejsza w układaniu.Widziałem kilka dachów i na każdym był jakiś mankament (klawiszowanie) Ogólnie płaska dachówka b.ładnie wygląda według mnie.
Idąc tym tropem to w naszym projekcie powinna się sprawdzić, bo precyzja wykonania dachu wiązarowego jest większa niż więźby tradycyjnej.
Odpowiedz
#5
Jeżeli masz zamiar układać sam, to faktycznie te płaskie są czasem rozjechane. Przy wypalaniu je bardziej odkształca niż "tradycyjne".
Jeżeli natomiast będzie Ci to robiła firma, to ją zapytaj czy ułożą płaską. Mój kolega miał problem ze znalezieniem ekipy do dachu z płaskim creatonem na wierzchu. Albo od razu podbijali cenę, albo od razu mówili, że nie będą robić bo "różnie to wychodzi".
Przede wszsytkim chyba bardzo ważna jest podwalina - wiązary, deskowanie, łaty, kontrłaty. Już tutaj trzeba być mocno precyzyjnym, a przy tym projekcie jest to możliwe, o ile tartak dobrze pociął towar Smile
Odpowiedz


#6
Laty i kontrlaty sa rowne. Myslalem ukladac sam i przyznam ze troche sie boje tej plaskiej dachowki, ze moze byc nierowno. Widzialem na fejsie strone"orela 9.."jak wyglada plaska ulozona dachowka to masakra. Jakby to mialo tak wygladac to wole juz jakas inna co napewno nie bedzie widac nierownosci.
Odpowiedz
#7
(23.11.2017, 17:28)santaDe napisał(a): Laty i kontrlaty sa rowne. Myslalem ukladac sam i przyznam ze troche sie boje tej plaskiej dachowki, ze moze byc nierowno. Widzialem na fejsie strone"orela 9.."jak wyglada plaska ulozona dachowka to masakra. Jakby to mialo tak wygladac to wole juz jakas inna co napewno nie bedzie widac nierownosci.

Tutaj masz kilka zdjęć mojej płaskiej dachówki ułożonej na wiązarach od burkietowicza. Nie ma sie czego obawiać moim zdaniem Smile

Dachówka koramic orea 9


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz
#8
No powiem ze fajnie to wyglada. Rowno i wogole... Ja myslalem ulozyc na mijanke. Jaka powierzchnia dachu i ile cie wyszlo za materialy? (dachowka podstawowa, gasiory, ewentualnie jakies dachowki wentylacyjne)
Odpowiedz
#9
260m2 dachu. ceny brutto w ramce to kwoty które zapłaciłem.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#10
Ze swojej strony mogę polecić Meyer-Holsen Piano, układana na prosto wygląda w miarę dobrze, na mijankę jeszcze nie układałem ale podejrzewam że będzie gorzej to wyglądało gdyż dachówki nie są równiutkie. Pozdrawiam

[url=http://imgie.pl/images/2017/11/23/20150612_1152179fe8f.jpg"][Obrazek: 20150612_1152179fe8f.jpg][/url]
[url=http://imgie.pl/images/2017/11/23/20150627_135033c97f9.jpg"][url=http://imgie.pl/images/2017/11/23/20150612_1152179fe8f.jpg"][Obrazek: 20150627_135033c97f9.jpg][/url][/url]
Lej wodę, syp piasek nie żałuj materiału.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu