Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Papiery od A do Z
#1
Witam mam w planach kupno działki budowlanej ok 1000m2, i postawić tam dom według projektu DZ150tys. Czy opiszę mi ktoś cała formalność aż do skończenia budowy ?
Odpowiedz
#2
W olbrzymim skrócie:
- występujesz o wtz (Urząd Gminy)
- jeśli wtz po myśli kupujesz projekt
- idziesz do architekta robi ci adaptacje (prąd, woda itd)
- składasz o pozwolenie na budowę(starostwo powiatowe)
-dostajesz, budujesz.
To już masz z pół roku z głowy przy dobrych wiatrach.
Tak mi sie skojarzyło Wink  :
https://www.youtube.com/watch?v=h9nNynd3ZoU
Odpowiedz
#3
a mam pytanie, czy jak występuje o wtz muszę już mieć dokumenty od przyłączy dostawców, prąd, gaz,woda ewentualnie zapewnienia że zostanie takowy podłączony?
Odpowiedz
#4
(07.12.2017, 23:42)nastula napisał(a): a mam pytanie, czy jak występuje o wtz muszę już mieć dokumenty od przyłączy dostawców, prąd, gaz,woda ewentualnie zapewnienia że zostanie takowy podłączony?
U mnie wymagane były dokumenty z zakładu energetycznego oraz zapewnienie odbioru ścieków z pwik.
Odpowiedz
#5
(08.12.2017, 10:20)marcinur napisał(a):
(07.12.2017, 23:42)nastula napisał(a): a mam pytanie, czy jak występuje o wtz muszę już mieć dokumenty od przyłączy dostawców, prąd, gaz,woda ewentualnie zapewnienia że zostanie takowy podłączony?
U mnie wymagane były dokumenty z zakładu energetycznego oraz zapewnienie odbioru ścieków z pwik.

A u mnie nie było nic potrzebne. Dałem Projekt mojemu Adaptującemu Projektantowi(kierownikowi Budowy) załatwiał nam wszystko do pozwolenia na budowe. A przyłacza załatwialismy w miedzy czasie.
Odpowiedz


#6
(08.12.2017, 12:04)Sapus23 napisał(a):
(08.12.2017, 10:20)marcinur napisał(a):
(07.12.2017, 23:42)nastula napisał(a): a mam pytanie, czy jak występuje o wtz muszę już mieć dokumenty od przyłączy dostawców, prąd, gaz,woda ewentualnie zapewnienia że zostanie takowy podłączony?
U mnie wymagane były dokumenty z zakładu energetycznego oraz zapewnienie odbioru ścieków z pwik.

A u mnie nie było nic potrzebne. Dałem Projekt mojemu Adaptującemu Projektantowi(kierownikowi Budowy) załatwiał nam wszystko do pozwolenia na budowe. A przyłacza załatwialismy w miedzy czasie.
Nie ma obowiązku przedstawiania promes od dostawców i operatorów ponieważ od 28 czerwca 2015 r., zniesiony został obowiązek dołączania do projektu budowlanego oświadczeń właściwych jednostek organizacyjnych o zapewnieniu dostaw energii, wody, ciepła i gazu oraz o warunkach przyłączenia do sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych, elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych.  Choć przyznać że dobrze jest dla swojej wiedzy mieć to jednak obczajone. Wszystkie przyłącza sprawdzane są na etapie odbioru budynku, zamknięcia dziennika budowy i uzyskania pozwolenia na użytkowanie.
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#7
Do projektu nie ma obowiązku ale do warunków zabudowy w urzędzie gminy jak najbardziej
I gotta keep movin', up and down this life...

Odpowiedz
#8
Dzialka nie musi nawet byc twoja, by uzyskać wtz.
Odpowiedz
#9
Mam trochę inne pytanie...
Mam juz Wz wydane dla działki ( aż 4 miesiące to trwało )
Działka jest rodziców i teraz jak to zrobić żeby było dobrze...

opcja 1 - geodeta, podzielić działkę, nadać nowy numer dla nowo powstałej działki, przepisać działkę na siebie, przenieść wcześniej wydane WZ, adaptacja, pozwolenie na budowe, start budowy

opcja 2
wz już jest, adaptacja, pozwolenie na budowe ( na rodziców) start budowy,a w okresie zimowym geodeta i podzielić działkę, tą z zaczętą budową przepisać na siebie,przenieść na siebie pozwolenie na budowe i w następnym roku kontynuować budowę...

Co będzie lepsze, tańszę i szybsze, z czym będzie mniej komplikacji i problemów??? proszę o rady Smile
Odpowiedz
#10
Niech rodzice przepiszą działke na ciebie i po kłopocie, nic nie musisz zmieniac
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu