Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska)
Pod działówki wybrałem ok 10-15cm głębiej ślepa jest zbrojona i 2cm grubsza niż w projekcie wieniec zbrojny 2x6 drut. Filarki praktycznie wiszą w powietrzu bez problemu mogę nimi ruszać nie są wbijane na siłę wszystkie podpory które trzymały początkowo zostały usunięte, jeśli konstrukcja obniży się filary będą popierać. Słupy w ścianach zrobią robotę by nacisk z dachu rozłożył siły. Słupy które początkowo podczymywały konstrukcje były wbijane na siłę wieniec nie pękł a powiem ze się obawiałem, jeśli ścianki penkna no cóż czyli coś zawalilem, czas pokaże. Jeszcze stryczek będzie na krokwiach 6 x18 opra się na ściankach i zrobię jeszcze zastrzaly wspierające. Czas pokaże. Krowie 8x16 stolce 16x18 słupki 16x16 naroznice 8x18 wszystko pozacinanne na ząb myślę że diabeł tego nie ruszy robocizna 5 tyś zł drewno jeszcze nie płaciłem ale w granicach 8500 gwoździe kontowniki inne 250 zł blacha płaska 17szt cała reszta blach gąsiorów, taśm rynny metalowe 135 na być w następny tyg wszystko ma kosztować ok 12500

Pas pod rynnowy zrobiony zaczynam montować


Załączone pliki Miniatury
   
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
ok w takim razie przepraszam nie wiedziałem o tych wzmocnieniach pod działówkamiSmileczekamy na resztę relacji z budowy i powodzenia
Odpowiedz
Obrobeczka komina poleciała


Załączone pliki Miniatury
       
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
Górna cześć dziś


Załączone pliki Miniatury
   
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
Hej, zaciekawił mnie pomysł takiej konstrukcji dachu, powiedz, to było zmienione na etapie adaptacji czy w miedzy czasie zdecydowałeś się na takie rozwiązanie ? Jestem przed wylaniem ślepej wiec mogę jeszcze zmodyfikować ją. Czy działówki planowałeś w miejscach gdzie mają być słupy czy słupy podpierające konstrukcje są w miejscach gdzie " się udało " trafić w ścianę.
Odpowiedz


Dziękuję. Cieszę że się podoba mój pomysł. W trakcie, kierownik nie widzi problemu, wymiary obietosc działówki jak w projekcie po moich przeróbkach itd. nic się nie zmienia tylko wygląd więźby. Krowie grubsze rozstaw dokładnie ten sam wszystko z PROJEKTU, trochę cieśla się wkuzał bo za mało ZWYMIAROWANY PROJEKT! słupki wyszły na ściankach porostu trzeba było pomyśleć wcześniej o wieńcu na dzialowkach. Trochę mieli problem ale dali radę, jestem zadowolony z tego co mniej więcej sobie wygospodaruje stryszku może nie będzie on z boku zbyt wysoki ok 70-90cm na drobne zeczy po dziecku itd. Może mi wyjść powieszchnia ok 35-45m2. Więc jest to sporo miejsca lecz trzeba wziąść pod uwagę że słupki będą czasem wkurzac i przeszkadzać, chociaż myślę że miejsce, które tam powstanie zrekapensuje to. Jutro mają przyjechać rynny i blacha jeśli nie zapomnę zmierze jaka powierzchnia będzie użytkowa między słupkami tak aby wygodnie sobie stać od wys 1.8m. Ja mam 178wiec powinno być ok.
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
A więc tak jak pisałem wcześniej na h180 skosu strych osiąga 15m2, czym niższy np. h 0,9m 35m2 i myślę że to będzie wystarczająco. A między czasie dojechało drewno na strop i część blach i orynnowania

Koszt całkowity dachu 26300 do przykrycia chyba że mi coś będzie brakować ale myślę że max 500.+ hehe


Załączone pliki Miniatury
               
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
I zaczęło się długo oczekiwałem na ten dzień


Załączone pliki Miniatury
                   
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
Witam z przyczyn niezależnych odemnie niestety nie dam rady skończyć przykrycia dachu ponieważ dostawca poraz 3 przywozi mi blache w niewielkich ilościach i ciągle brakuje tłumaczy że jest problem z dostaniem że duży popyt na to jest. A między czasie stryszek gotowy wyszedł naprawdę potężny zastanawiam się czy nie zrobić schodów na stałe do góry. No i oczywiście wkońcu dotarło do mnie resztę zamówienia do orynnowania gdyż dostawca nie wiedział że potrzebne są zapinki do kolan które też przybyły dużo puzniej porostu masakra


Załączone pliki Miniatury
           
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
Witam. Niestety nie mogę się pochwalić że skończyłem ponieważ dopiero dojechał mi blacha na dach ta część co brakło. Ale zato udało mi się rozprowadzić troszkę przewodów. A do tego walec troszkę ubil i wyrównał mi podjazd aż się miło zrobiło wszystkie pustaki gruzy rozsypaly się w mak


Załączone pliki Miniatury
                   
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości
  
Menu