Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska)
#11
Jak samą ławę to sobie odpuść chyba, że będzie na spodzie piasek to można lać beton nawet do -16 (przynajmniej u nas betoniarnie robią taki), a jak glina to niema sensu bo trzeba by to było przykryć pół metrową warstwą piachu. Pozdrawiam
Lej wodę, syp piasek nie żałuj materiału.
Odpowiedz
#12
(10.12.2017, 13:35)krzysiek1986 napisał(a): Jak samą ławę to sobie odpuść chyba, że będzie na spodzie piasek to można lać beton nawet do -16 (przynajmniej u nas betoniarnie robią taki), a jak glina to niema sensu bo trzeba by to było przykryć pół metrową warstwą piachu. Pozdrawiam

Na 30 cm jest już żółty piach. Za tydz będzie geodeta a temperatura ma być ok 0 chyba że się zmieni napewno nie chce robić na siłę bo niema sensu aż tak mi się nie spieszy na na dzień dzisiejszy wydałem jakieś 24700zł
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
#13
A tak wygląda droga dojazdowa


Załączone pliki Miniatury
   
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
#14
No to czas budowę zacząć pierwszy budynek stoi nie jest to okaz doskonałości, lecz swe zadania spełnić musi Big Grin

A teraz zaczynam kolej na drugi troszkę większy

A więc gniemy


Załączone pliki Miniatury
                       
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
#15
i na koniec mały pomocnik pomaga tatusiowi


Załączone pliki Miniatury
                           
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz


#16
Ładne strzemiączka wyszły małej pomocniczce :-). Nie masz na giętarce blokady na 90*? Pozdrawiam
Lej wodę, syp piasek nie żałuj materiału.
Odpowiedz
#17
Ładne strzemiączka wyszły małej pomocniczce :-). Nie masz na giętarce blokady na 90*? Pozdrawiam

właśnie nie mam blokady ale jest dobrze pasują niemal idealnie, tam gdzie się zagapiłem z pól centa większe. 2 h gięcia i 2,5h wiązania samemu, półtorej sztuki najdłuższych jest gotowe. Jutro zrobię  skończę długa i 2 szt 10 m ach no i ganeczek 2szt x 2m i 3m. może jak się wyrobie to filarki ogarnę. Zastanawia mnie czemu są 2 filary na jednej ścianie a nie np. po jednym na każdej bądź po 2 na przeciwnych ścianach   Huh
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
#18
Odnośnie Twoich wątpliwości o ilość i umiejscowienie  trzpieni (słupów betonowych):
Fachowcem nie jestem, ale ktoś na forum pisał, że styk ze ścianą działową usztywnia ścianę nośną.
W przypadku ściany wzdłuż salonu, jadalni i kuchni masz ścianę zewnętrzną (nośną) długości prawie 10m, osłabioną oknem i bez wzmocnienia działówkami.
Pozostałe ściany nośne są usztywnione dwoma działówkami każda.
Odpowiedz
#19
Sciany działowe nie usztywniają ściany nośnej bo są murowane na styk (tylko pręty się wbija ew. blaszki zostawia w spoinie), co do liczby trzpieni to rozmawiałem z fachmanem od ytonga i na każdej ścianie o długości 7 m (10m 2trzpienie ect.) powinien być jeden trzpień aby przenosił naprężenia z bloczków które praktycznie nie posiadają spoiny.Skoro projekt nie przewiduje więcej trzpieni to widocznie ktoś to przeliczył i stwierdził że więcej nie potrzeba może też z uwagi na powiększony wieniec i brak stropu. Pozdrawiam
Lej wodę, syp piasek nie żałuj materiału.
Odpowiedz
#20
(14.12.2017, 07:56)krzysiek1986 napisał(a): Sciany działowe nie usztywniają ściany nośnej bo są murowane na styk (tylko pręty się wbija ew. blaszki zostawia w spoinie), co do liczby trzpieni to rozmawiałem z fachmanem od ytonga i na każdej ścianie o długości 7 m (10m 2trzpienie ect.) powinien być jeden trzpień aby przenosił naprężenia z bloczków które praktycznie nie posiadają spoiny.Skoro projekt nie przewiduje więcej trzpieni to widocznie ktoś to przeliczył i stwierdził że więcej nie potrzeba może też z uwagi na powiększony wieniec i brak stropu. Pozdrawiam

a teraz rozumiem może tak być, za ba pozostałych ścianach są działówki i one wzmacniając ścianę nośna pod warunkiem że są dobrze wykonane i połączone z naośna. jeśli nie to lipa badzie pękniecie miedzy nośna a działówka a w kolei jeśli by się coś podziało z fundamentem poleci nośna! U mnie jest tam ściana działowa wiec filary teoretycznie są zbędne ale zastanowię się czy oby nie dołożyć tych filarów więcej dodatkowo po 1 na ścianę. Na pewno będzie trochę bardziej mocniejszy fundament bo będzie wieniec na fundamencie zbrojony, poprawi to trwałość i pracę konstrukcji budynku  na fundament.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A teraz niech ktoś mi powie bo mam tu specjalistów, którzy cały czas mi wmawiają bym zrobił fundament przez środek domu i ścianę nośna dodatkowo, strop wylej.Jak ci przecieknie dach to zaleje ci dom. i kto to widział robić w tych czasach strop drewniany?!!
Ja tłumacze że niema stropu wiec nie ma potrzeby robić ściany nośnej w środku, wylewka będzie zbrojone wiec się nie powinno nic podziać.
nie mam stropu drewnianego itd. czy ktoś w nowym budownictwie na poddaszu zrobił docieplenie, płyty gipsowe i leje do środka?
jeśli tek to niema membrany odpowiedniej lub dziurawa jakim cudem ma przecieknąć dachówka lub blacha i pod spodem folia. dla mnie to chore jak to słyszę.  
Odpowiedz jest następująca wykop sobie na sztych pod działówkami i za zbrój drutem bardzie lepiej.
W Porządku może to coś da ale co ma trzymać ta nośna w środku?A co jak będę miał ochotę przestawić ścianę działową i np. powiększyć salon? 100% zbędnej roboty moim zdaniem
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu