Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska)
Witam. Pytanie o długość przyłącza wody i jakiej średnicy rura?
Odpowiedz
U mnie bylo 90m przyłącza wodnego rura fi40, 17mB kanalizacji
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
(13.04.2020, 10:31)aarek1404 napisał(a): a te paski poziome na elewacji? na wysokości okien?

Są to listwy boniujace mini one będą malowane na czarno ma być tak suptelnie bez przesady

(13.04.2020, 11:47)Michał G. napisał(a): Już to chyba pisałem - ale się powtórzę:

Bardzo podoba mi się ten dołożony ganek.
Dom wygląda jak jakaś "burżujska rezydencja" i nie kojarzy się z domza150 Wink
No i niewątpliwie zyskał na funkcjonalności Wink

To pomyśl żony cieszę się że robi to jakiś inne wrażenie chociaż dom zostaje cały czas ten sam
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
Przy weekendzie jeszce drobna kosmetyka i czeka na położenie tynku w dużo późniejszym terminie


Załączone pliki Miniatury
           
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
W końcu po całym tygodniu prawie widać koniec


Załączone pliki Miniatury
               
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz


super wyszło gratuluje Smile miałeś doświadczenie wcześniej w układaniu płytek czy dopiero na budowie się uczyłeś?
Odpowiedz
Czasem mi się zdarza układać ale nie w ten sposób
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
W ostatnim czasie odeszły mi chęci na robienie czego kolwiek, Aż tu nagłe przy sobocie pojawiła się studnia wlasno ręcznie wykonana przy pomocy i namowy sąsiada. Głębokość 8.5mb lustro wody 4.3mb koszt całej inwestycji 800zł


Załączone pliki Miniatury
           
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz
jakiś opis możesz dodać jak to robiłeś?
Odpowiedz
Do świdru przeduszki dorobione z starej trampoliny co 1m to wszystko z końcówką pod wkretarkę. Padło pytanie gdzie to wieścimy? odliczyłem sobie miejsce i wybrałem najbardziej pasujace. Pierwszy odwiert 4.3m pokazało się lustro wody. Kupiłem rurę 160 kanalizacyjną 6m +2m+1m, 6m od dołu zostawił na 40cm następnie rura rozmiarzona po obwodzie 8 równych części w wzdłuż rury . 4 części nacielismy co 3 cm rozmiezone submiarka fleksem tarcza 1mm na przemian zaczynając od dołu 1pasek nacięcia 40cm,2 pas 41.5, 3 par 40cm i znów 41.5. Nacięcia na 4mb rurę przedstawiliśmy papierem ściernym przedmuchana dompresorem. Kolejna czynność to obkręciliśmy drutem nierdzewnym co jakieś 10-15 cm Na końcówkach wkret by się wszystko trzymało tylko uwaga by wkrety nie wystartowały ,trzeba obciąć. Następnie siatka do studni kupiona przez allegro koncowki i łączenia oklejone mocną taśma mocną,kolejne drut w wprzeciwnym kierunku na to siatka elewacyjna przybita takerem. I znów wszystko mocną taśmą. Ta rura w odwiert i kolejna rzecz rura grubościenna od spodu zrobiona klapka z grubej gumy tak by działała jako klapka by nie wypadało z środka u góry rączka do tego sznurek 10m i kołowrotek do wyciągania. Opaska zrobiona jeszcze na rurę 160 z łaty aby obciążyć ja pustakami( szybkiej wychodzi w ziemię) , wlewamy 2 wiadra wody wrzucamy rurę w środek tą rurę grubościenna parę razy wyruszamy Góra doł i wyciągamy mi weszła na 8,5m dalej nam się już nie chciało gdyż wody mam 4,5m. Kolejne rura do wody niebieska 32 na końcu siteczko i zawór zwrotny wszystko skręcamy do pompy zalewamy wodą by odpowietrzyć. odpalam pompę i woda leci 2h pompowałem przerwa i odnowa 2h .tyle jeśli coś niejasno napisałem proszę o komentarz, gdyż w pracy na przerwie. Przepraszam za błędy jak coś
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu