Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dach
#31
Obciążenie z krokwi przejmie murłata i płatew co wychodzi z wiązarów lecz samo połączenie jest błędne gdyż z czasem to połączenie nie wytrzyma pracy krokwi czyli warunków zmiennych jak obciążenie śniegiem na przemian z wiatrem.
Lej wodę, syp piasek nie żałuj materiału.
Odpowiedz
#32
Teraz czekam na odpowiedź od producenta. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Odpowiedz
#33
Temat wczoraj ruszony, dzisiaj skoro świt wyjaśniony. Wszystko jest w porządku, wyliczone z górką. Sposób stosowany przez Burkietowicza od kilku lat i do tej pory żadnej reklamacji. Ja im wierze. W końcu to nie jest produkcja w stodole, tylko poważna firma. Ja nie będę nic kombinował, zostanie tak jak jest.
Odpowiedz
#34
Oczywiście Twój dom twoje pieniądze ja po prostu wyraziłem swoje zdanie poparte wiedzą nabytą, że po prostu takiego połączenia w ciesielstwie się nie stosuje na łączenie krokwi. Przecież tam pracują sami wykwalifikowani cieśle i komputer który wie lepiej, jak wszystko jest tak wyliczone to dlaczego każda para krokwi nie jest tak zrobiona, tu pełny wiązar a na końcu takie coś. Pozdrawiam
Lej wodę, syp piasek nie żałuj materiału.
Odpowiedz
#35
(20.12.2017, 22:49)krzysiek1986 napisał(a): Oczywiście Twój dom twoje pieniądze ja po prostu wyraziłem swoje zdanie poparte wiedzą nabytą, że po prostu takiego połączenia w ciesielstwie się nie stosuje na łączenie krokwi. Przecież tam pracują sami wykwalifikowani cieśle i komputer który wie lepiej, jak wszystko jest tak wyliczone to dlaczego każda para krokwi nie jest tak zrobiona, tu pełny wiązar a na końcu takie coś. Pozdrawiam

Mam nadzieję, że się mylisz Wink 
Zobaczymy. Zerknij na forum za kilka lat. Jak "rypnie", to na pewno dam znać Smile
Odpowiedz


#36
Zawalić się nie zawali przez jakiś czas na pewno, kiedyś możliwe że ten temat wróci to Ciebie jak się krawędź ugnie (oby nie) czego Ci nie życzę i żeby stało sto lat. Pozdrawiam
Lej wodę, syp piasek nie żałuj materiału.
Odpowiedz
#37
czy ktoś zna firmę Kasper od dachów ? Mam od nich propozycję dachu dwuspadowego za 22tyś . Ten sam system ja Bulkierowicz . gr 7cm x24
Odpowiedz
#38
Witam , bardzo podoba mi się pana projekt. Zamierzam wybudować podobny dom , zastanawia mnie koszt dobudowana garażu, zdradzi pan ile wyszło ?
Odpowiedz
#39
(14.01.2018, 23:26)Karton napisał(a): Witam , bardzo podoba mi się pana projekt. Zamierzam wybudować podobny dom , zastanawia mnie koszt dobudowana garażu, zdradzi pan ile wyszło ?

Co Wy z tymi PANAMI macie?

Co do kosztów dobudowania garażu, to początkowo zakładałem, że zmieszczę się w 40 tys zł. Niestety od końca 2016r., kiedy była robiona kalkulacja, ceny materiałów wzrosły. Powstały też w międzyczasie dwa dodatkowe okna  Big Grin - jedno w garażu i jedno na szczycie. Myślę, że finalnie powinienem się zamknąć w kwocie do 55 tys zł z pełnym wykończeniem garażu, a jak będzie, to się okaże.
Odpowiedz
#40
@tt81
Jaki masz rozstaw wiązarów? Gdzie w domu planujesz wejście na strych? Czy to będą schody strychowe czy może takie "stacjonarne"?
Czy mógłbyś przestawić jakiś projekt dachu oraz zaznaczone miejsce wstawienia schodów w domu?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu