Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór farby do wnętrz
#1
Witam.
Nie zauważyłem , dość ważnego dla mnie tematu a mianowicie wyboru farby do malowania wnętrz. 
Sprawa chyba dość pomijana a przecież ma duży wpływ na odbiór domu/mieszkania.
Jaką farbę do wnętrz polecacie, jaką odradzacie i jakie są wasze ogólne odczucia a propo farb do wnętrz ?
Odpowiedz
#2
Nieodmiennie od zawsze tikkurila.
Może byc również beckers.
Odpowiedz
#3
Jedno i drugie to ta sama firma Smile
Ja ostatnio malowałem lateksowymi dulux i śnieżka i też polecam.
Tanie i dobre są też farby Kabe Prefekta.
Odpowiedz
#4
Marcin nie odrobiłes lekcji   Wink , to również jedynka, polifarb a nawet anza.
I co z tego, tikkurila to najlepsza farba budzetowa jaką malowałem.
Zajebista powtarzalność kolorów, świetne krycie i trwałość.
Tikkurila to zupełnie inna liga (i cena) niż śnieżka czy nawet dullux.
Odpowiedz
#5
Największy problem stwarzają farby ECO. Przykład - śnieżka z tym nadrukiem kupiona przez inwestora w markecie 10l za 50pln = SZEŚCIOKROTNE malowanie zielonego regipsu. MASAKRA. Zwykła śnieżka, bez problemu.
Ogólnie - poziom polskich producentów znacznie zbliżył się do zagranicznych, zarówno jakościowo jak i ..cenowo.
W nowych domach malowanie to bajka, bo podłoże jednolite. W starych bywa jak na polu minowym.
Dullux - tu zwracajcie uwagę na daty, bo nawet jeśli ma 6mcy do końca ważności, potrafi śmierdzieć przez kilka dni na ścianie.
Są farby, które ponoć pochłaniają szkodliwe związki (a na pewno kasę,bo drogie)z plastików, ale by to stwierdzić, potrzeba w domu laboratorium Smile
Tikkurila/Beckers - super się maluje, ciężko się ubrudzić, bo tak się wałka trzymają, że nie chcą chlapać.
Odpowiedz


#6
Bo materialow budowlanych nie kupuje sie w marketach... wez sobie do reki glupi profil do GK z casto leroya czy innego brico a profil z normalnego skladu budowlanego na jednym i drugim napisane knauf marketowego zegniesz jednym palcem a ze skladu bedziesz musial uzyc 2 reki. Cena w marketach nie bierze sie znikad a dobrzy producenci niestety przestali sie szanowac uginaja sie i produkuja byle co wazne ze kasa sie zgadza.
A jezeli chodzi o farby to flugger tikkurila beckers kabe na tansze mnie nie stac bo szkoda mi kasy mojego czasu i nerwow bo musze malowac 5 raz sufit bo ciagle przebija plama od zabicia komara.
Odpowiedz
#7
flugger też jak najbardziej może być.
Odpowiedz
#8
Cóż...cena czyni cuda.... rozczarowanie przychodzi nieco później Wink
Dla niektórych worek MP ze sklepu budowlanego jest droższy o 3złod tego w markecie, nawet mimo faktu, że pierwszy waży 30gk a drugi 20kg. Big Grin
Odpowiedz
#9
A mpeka w PL juz chyba nie kupie nawet w skladzie... troche sie tego nasmarowalem ale jak kumpel (robi tynki w NL) przywiozl sobie z Holandii bo robil u siebie remont i sciany tynkowal podjechalem na kawke i zobaczylem ten tynk zero tych malutkich kamyszkow zero jakiegokolwiek piaseczku w worku jak wsadzilem reke jak maka ... nasz przy jego to sie nadaje tylko do zaklejania dziur w garazu czy piwnicy... samym tynkiem z reki zrobil lepiej niz niejeden u nas najlepsza gladzia...
Odpowiedz
#10
a ja nie polecam DEKORALa farba rzeczywiści ścieralna (ładnie schodzi w przypadku zabrudzeń Big Grin)
poza tym ciężko kryje... lepiej dołożyć parę złociszy i wybrać lepszą markę
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu