Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie pomysły na taras, oprócz płytek ceramicznych?
#1
Witam.
Ponieważ z powodów osobistych nie chcę mieć betonowego tarasu obłożonego płytkami, mam do Was pytanie, czy macie jakiś inne pomysły w tym temacie?
Myślałem o drewnie...ale to mniej więcej tak skomplikowane, jak temat ogrzewania. Drewno takie, drewno siakie, deska kompozytowa i na forum sami zachwalający...sprzedawcy.
Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, najlepiej sprawdzone, to bardzo proszę o opinie.
Odpowiedz
#2
Bez polecania konkretnego towaru uważam, że ze względu na prostotę utrzymania, możliwość czyszczenia ciśnieniowego najlepsza jest deska z tworzyw sztucznych.
Trzyma kolor,wymiar, nie paczy się, same zalety.
No i po latach nie trzeba mozolnie szlifować i konserwować.
Odpowiedz
#3
Fakt, producenci desek kompozytowych dają nawet 25 lat gwarancji. Niestety, nie znam jak dotychczas nikogo, kto ich używa choćby z 5 lat i mógłby je ocenić z perspektywy użytkownika.
Odpowiedz
#4
Ja co prawda nie posiadam tarasu z deski kompozytowej ale z doświadczenia (na codzień w firmie używamy takich desek) powiem, że te deski są świetne ale tylko z wzmocnieniem stalowym zatopionym w niej. W innym wypadku kiedy latem jest gorąco deski bez wzmocnień robią się miekkie, rozszerzają i wyginają strasznie.
Odpowiedz
#5
Sporo ludzi w ostatnim czasie nie wylewa tarasów i schodów przed domem z betonu, tylko układa kostkę betonową.
Czy takie rozwiązanie ma jakiś drugi sens?
Ktoś mi tłumaczył, że od powierzchni tarasu wylanego z betonu płaci się podatek. Czy to prawda?
Odpowiedz


#6
Ja się mocno zastanawiam nad tarasem. Działkę mam pochyłą i planuję zrobić taras na palach betonowych. Czy jest opcja wyłożenia takiego tarasu kostką? Byłoby to dla mnie najlepsze rozwiązanie ale obawiam się ciężaru całej konstrukcji. Deska kompozytowa jest chwalona przez dwóch moich znajomych. Mają ją już dobrych kilka lat. Nie była to jednak najtańsza deska.
Odpowiedz
#7
Można nie robić konstrukcji betonowej. Obrys wykonujemy z palisad - betonowych słupków obok siebie, środek zasypujemy i układamy kostkę, płyty, kamień. Przy tarasie z płytek ( koszt płytek, hydroizolacji, kleju, robocizny) musimy się liczyć z wymianą za kilka lat. Gwarancja na pracę najczęsciej 2 lata. Producent kleju oblicza cykle przemarzania na ok 5 lat, z doświadczenia dobrze ułożone płytki będą się trzymać 7-10 lat.
Odpowiedz
#8
Jak ktoś lubi płytki, to wylewa się chudziak betonowy i na to na plastikowych podkładkach w narożnikach kładzie grube płyty. Klej nie puszcza, bo go nie ma. W razie, jeśli potrzeba puścić kabel to wyciąga się rząd płytek, układa kabel i wkłada płytki spowrotem etc... ale to też kosztuje więcej niż płytki na kleju.
Odpowiedz
#9
(11.01.2018, 07:25)Michał G. napisał(a): Sporo ludzi w ostatnim czasie nie wylewa tarasów i schodów przed domem z betonu, tylko układa kostkę betonową.
Czy takie rozwiązanie ma jakiś drugi sens?
Ktoś mi tłumaczył, że od powierzchni tarasu wylanego z betonu płaci się podatek. Czy to prawda?

Witam. Chyba chodziło temu komuś nie o podatek ale o tzw opłatę deszczową która naliczana jest od wielkości utwardzonych powierzchni (liczby metrów kwadratowych), które nie przepuszczają wody do gruntu a woda ta spływa z nich do kanalizacji. Zdaje się że niewiele gmin wprowadziły taką opłatę.
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#10
Mi się podobają tarasy drewniane. Drewno to drewno. Co jakiś czas karcherem przemyć i zaolejować. Kostka niby wygodna ale podejrzewam że piasek się będzie nosił do domu, no i trzeba mech skrobać. Słupki betonowe, legary, deski i taras gotowy Big Grin
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu