Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wodociągi warunki do zabudowy
#1
Witam, składalismy formularz do Wodociągów o mozliwość dostarczania wody, które potrzebne jest do warunków zabudowy. Dzis otrzymalismy pismo z odpowiedzią; "Uprzejmie informujemy, że do czasu uregulowania gospodarki wodno-sciekowej w rejonie lokalizacji przedmiotowej działki , dostawę wody i odprowadzenie ścieków dla projektowanego budynku należy rozwiązać lokalnie" . Czy ktos spotkał się z czymś takim , nie bardzo rozumiem "rozwiazać lokalnie" czyli jak?
Odpowiedz
#2
(01.02.2018, 23:21)radom2011 napisał(a): Witam, składalismy formularz do Wodociągów o mozliwość dostarczania wody, które potrzebne jest do warunków zabudowy. Dzis otrzymalismy pismo z odpowiedzią; "Uprzejmie informujemy, że do czasu uregulowania gospodarki wodno-sciekowej w rejonie lokalizacji przedmiotowej działki , dostawę wody i odprowadzenie ścieków dla projektowanego budynku należy rozwiązać lokalnie" . Czy ktos spotkał się z czymś takim , nie bardzo rozumiem "rozwiazać lokalnie" czyli jak?

Szambo/ oczyszczalnia + studnia
Odpowiedz
#3
Witam. Mam takie zapytanie. Mam działkę budowlaną obok siedliska udziałowego w którym jestem udzialowcą na którym znajduje się sieć wodociągowa zakończona hydrantem. Do działki budowlanej jest to odległość około 90 metrów a do planowanego budynku jakieś 130. Czy jest możliwość na takiej odległości wykonania ,, Przyłącza " które, z pewnością jest mniej kosztowne i łatwiejsze pod względem formalnym, niż ,,sieci wodociągowa". Zakład wodociągowy twierdzi, że musi być dobudowana sieć a następnie przyłącze ale czy tak jest faktycznie? Może ktoś pomoże w odpowiedzi? Nadmieniam, że projekt Łukasza jest tym, który z pewnością wybierzemy jednak jak narazie temat wodociągów spędza nam sen z powiek. Mam nadzieję, że napisałem w dobrym miejscu. Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
(19.02.2018, 22:40)Paweł. Węgo napisał(a): Witam. Mam takie zapytanie. Mam działkę budowlaną obok siedliska udziałowego w którym jestem udzialowcą na którym znajduje się sieć wodociągowa zakończona hydrantem. Do działki budowlanej jest to odległość około 90 metrów a do planowanego budynku jakieś 130. Czy jest możliwość na takiej odległości wykonania ,, Przyłącza " które, z pewnością jest mniej kosztowne i łatwiejsze pod względem formalnym, niż ,,sieci wodociągowa". Zakład wodociągowy twierdzi, że musi być dobudowana sieć a następnie przyłącze ale czy tak jest faktycznie? Może ktoś pomoże w odpowiedzi? Nadmieniam, że projekt Łukasza jest tym, który z pewnością wybierzemy jednak jak narazie temat wodociągów spędza nam sen z powiek. Mam nadzieję, że napisałem w dobrym miejscu. Pozdrawiam


Sasiad obok mnie mial lekki problem podobny do twojego. Musiał na własna reke zbudowac wodociac a pozniej przylacze

Z tego co wiem "przylacze" jest zawsze prostopadle do wodociagu.wiec raczej budowa sieci a pozniej przylacze ale to sa juz wieksze koszty
Odpowiedz
#5
(19.02.2018, 23:04)tarkins napisał(a):
(19.02.2018, 22:40)Paweł. Węgo napisał(a): Witam. Mam takie zapytanie. Mam działkę budowlaną obok siedliska udziałowego w którym jestem udzialowcą na którym znajduje się sieć wodociągowa zakończona hydrantem. Do działki budowlanej jest to odległość około 90 metrów a do planowanego budynku jakieś 130. Czy jest możliwość na takiej odległości wykonania ,, Przyłącza " które, z pewnością jest mniej kosztowne i łatwiejsze pod względem formalnym, niż ,,sieci wodociągowa". Zakład wodociągowy twierdzi, że musi być dobudowana sieć a następnie przyłącze ale czy tak jest faktycznie? Może ktoś pomoże w odpowiedzi? Nadmieniam, że projekt Łukasza jest tym, który z pewnością wybierzemy jednak jak narazie temat wodociągów spędza nam sen z powiek. Mam nadzieję, że napisałem w dobrym miejscu. Pozdrawiam


Sasiad obok mnie mial lekki problem podobny do twojego. Musiał na własna reke zbudowac wodociac  a pozniej przylacze

Z tego co wiem "przylacze" jest zawsze prostopadle do wodociagu.wiec raczej budowa sieci a pozniej przylacze ale to sa juz wieksze koszty
Orientujesz się z jakich przepisów towynika ? U mnie wypada niemalnprostopadle

Problem w zasadzie jest inny i próbuje go jakoś obejść. Wspomniane siedlisko ma 5 udziałowców z czego jeden nie żyje. Żeby uzyskać pozwolenie na budowę sieci konieczne jest prawo do dysponowania gruntem. Bez zgody tego zmarłego nic z tego a spadkobiercy nie do ustalenia.
Odpowiedz


#6
(19.02.2018, 23:19)Paweł. Węgo napisał(a): Orientujesz się z jakich przepisów towynika ? U mnie wypada niemalnprostopadle

Problem w zasadzie jest inny i próbuje go jakoś obejść. Wspomniane siedlisko ma 5 udziałowców z czego jeden nie żyje. Żeby uzyskać pozwolenie na budowę sieci konieczne jest prawo do dysponowania gruntem. Bez zgody tego zmarłego nic z tego a spadkobiercy nie do ustalenia.

tego nie powiem bo dokladniej nie znam problemu przedłuzania wodociagu. U mnie konczył sie dosłownie 1,5 za rogiem działki i udało mi sie podpiac bez problemu.

Idz do wodociagów i rozmawiam może sie jedna zgodzą
Odpowiedz
#7
(19.02.2018, 23:27)tarkins napisał(a):
(19.02.2018, 23:19)Paweł. Węgo napisał(a): Orientujesz się z jakich przepisów towynika ? U mnie wypada niemalnprostopadle

Problem w zasadzie jest inny i próbuje go jakoś obejść. Wspomniane siedlisko ma 5 udziałowców z czego jeden nie żyje. Żeby uzyskać pozwolenie na budowę sieci konieczne jest prawo do dysponowania gruntem. Bez zgody tego zmarłego nic z tego a spadkobiercy nie do ustalenia.

tego nie powiem bo dokladniej nie znam problemu przedłuzania wodociagu. U mnie konczył sie dosłownie 1,5 za rogiem działki i udało mi sie podpiac bez problemu.

Idz do wodociagów i rozmawiam może sie jedna zgodzą
Dzięki za pomoc
Odpowiedz
#8
Witam. Może ktoś jeszcze wie cos w tym temacie?
Odpowiedz
#9
(20.02.2018, 08:49)Paweł. Węgo napisał(a): Witam. Może ktoś jeszcze wie cos w tym temacie?

Witam. Nie znam dokładnie tematu ale wydaje mi się że bez zgody właściciela lub spadkobiercy wodociągi (oraz inne firmy przesyłowe) mają jakby związane ręce gdyż brak takiej zgody jest równoznaczne traktowany jak niewyrażenie zgody na inwestycję. Pytanie drugie czy spadkobierców, jeżeli jacyś istnieją, nie da się z pewnością ustalić na podstawie danych z ksiąg wieczystych. Co do meritum sprawy nie wiem czy nie znajdzie tu zastosowanie art.124 ust.1 ustawy o gospodarce nieruchomościami. Proponuję zapoznać się z tym artykułem i dowiedzieć się czy nie można się na to powołać.

Co do budowy sieci czy przyłącza to zrozumiałym jest że wodociągi będą myśleć przyszłościowo i będą chciały pociągnąć sieć (czyli większa średnica rury, ciśnienie) która prawdopodobnie będzie się kończyła na wysokości Waszej działki hydrantem i zaworem przeciwskażeniowym. Dopiero od tej nitki będzie wykonane przyłącze do waszej działki oraz daje to możliwość podłączania kolejnych działek. Pozdrawiam
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#10
Dzięki za pomoc dobry człowieku. Muszę to jakoś ugryźć bo bez wody nic dalej nie ma sensu w temacie budowy.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu