Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
przed pierwszym wbiciem łopaty
#21
(10.03.2018, 21:08)aga_mariusz napisał(a):
(09.03.2018, 22:55)radzio napisał(a): Witam po przerwie. Wniosek o pozwolenie na budowę złożony. Około miesiąca czekania. Zrezygnowałem z płyty fundamentowej z dwóch powodów: pierwszy to zakup działki wolnej od szkód górniczych (pierwsza działka którą miałem kupić w przyszłości miała być obciążona w przyszłości szkodami górniczymi) a drugi to cena. Ze zmian to poszerzone okna do 180cm, styropian do 20cm grafit i zamiana miejscami okna z drzwiami na taras. W nowym wątku wrzucę koszty.

Czekam na dalsze relacje. My pozwolenie uprawomocnione już mamy i za jakieś 2-3 tyg startujemy z budową. Ta cała papierologia nauczyła nas cierpliwości. A rozglądałeś się za kierownikiem budowy? Jakie ceny są w Twojej okolicy?

Mam kierownika budowy, wysłałem zapytanie do 6 kierowników w odpowiedzi dostałem 5 ofert w przedziale od 800zł do 4200zł. Jednym z nich okazał się znajomy ze szkoły. Koszt 1500zł   Cool
Odpowiedz
#22
Czekając na pozwolenie zrobiłem ogrodzenie tymczasowe  Smile  stemple budowane plus siatka leśna, brama z desek szalunkowych. Trochę się rozpędziłem z piłą spalinową i pociołem za dużo zastrzałów i jeden słupek brakuje jutro go uzupełnię  Big Grin. Poniżej efekt 
   
Odpowiedz
#23
Co ile dawałeś słupki i czy kopałeś dołki łopatą .
Odpowiedz
#24
Słupki co 3 metry (około) a dołki wierciłem świdrem.
Odpowiedz
#25
Kolejne małe kroki poczynione zanim pozwolenie będzie w moich rękach. Garaż zakupiony w zagłębiu garaży blaszanych Polski południowej czyt. Limanowa Smile
Chłopaki postawili go w 15 min. wcześniej wypoziomowałem teren pod garaż - 6 płyt chodnikowych 50x50. Wychodek też gotowiec Smile.


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz


#26
Jakie wymiary?
3x5 czy 3x6?
Nowy, czy używany?
Oferta z transportem i montażem?
Jaka cena?
Na pewno będzie przydatny. Tak samo wychodek Wink

Edit:
Już znalazłem info w "kosztorysie" Wink
Odpowiedz
#27
(01.04.2018, 18:09)Michał G. napisał(a): Jakie wymiary?
3x5 czy 3x6?
Nowy, czy używany?
Oferta z transportem i montażem?
Jaka cena?
Na pewno będzie przydatny. Tak samo wychodek Wink

Edit:
Już znalazłem info w "kosztorysie" Wink

Michał, u "nas" taki garaż kosztuje porównywalnie jak w "zagłębiu garażowym" Smile 1.300zł + 150 zł transport-montaż w cenie. Widziałem też używkę za 850 zł ale już nie zdążyłem niestety bo ktoś kupił Smile
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#28
jakoś ten garaż mocowałeś do ziemi ?
Odpowiedz
#29
(03.04.2018, 22:24)ozim84 napisał(a): jakoś ten garaż mocowałeś do ziemi ?

Tak jest zakotwiony w czterech miejscach jeszcze do płyt będzie przywiercony.
Odpowiedz
#30
podeślij jak to zakotwienie wykombinowałeś Smile
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu