Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wycena elektryki
#1
Cześć, chciałbym z Wami przedyskutować wycenę elektryki, którą otrzymałem od jednej firmy.

Dostałem wycenę na 15 tysięcy złotych brutto za materiały i robociznę na kompleksową elektrykę.
Wymagania miałem spore, listę z oferty zamieszczam niżej:
  • przewody nkt cables instal plus
  • tablica rozdzielcza Hager Volta
  • szafa Rack do instalacji teletechnicznej (TV, internet, alarm, monitoring)
  • TV i LAN w 4 pomieszczeniach
  • okablowanie pod monitoring
  • okablowanie pod system alarmowy
  • okablowanie pod bramę wjazdową na działkę
  • okablowanie na zewnętrzne oświetlenie (w podbitce oraz w ogrodzie, chodniki, ogrzewanie spustów rynnowych)
  • oświetlenie i prąd na stryszku
  • wyprowadzenie kabli pod antenę na dach
  • przygotowanie instalacji pod przyszły smart dom (odpowiednie puszki w ścianach pod przyszłą elektronikę)
Nie jest w to wliczony system alarmowy i system monitoringu.

Proszę o opinie czy ta cena jest adekwatna do zakresu prac. Nie jestem z branży, więc się nie znam.

Dziękuję i pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Jeśli szukasz szafa i tablica pusta to za pewne znajdziesz taniej. Oczywiście wszystko zależy ile też pkt zaplanowałeś.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#3
przygotowanie instalacji pod przyszły smart dom (odpowiednie puszki w ścianach pod przyszłą elektronikę)

Tylko w wypadku wybrania konkretnego systemu !!!.
W kazdym wyglada to inaczej.U mnie nie bedzie elektroniki
w puszkach tyko jedna żyła kabla 220v więcej, 
do puszek dochodzi czasami tez rj45 zamiast kabla 220v.
A czasami nic nie dochodzi, bo włącznik działa autonomiczne bez kabli.
Odpowiedz
#4
Tak, mam już uzgodnione z wykonawcą jaki system smart domu chcę w przyszłości i właśnie pod ten system mają być zainstalowane puszki.
Odpowiedz
#5
Ciężko ocenić nie wiedząc co zostało wymyślone.
Również nkt stosuje i polecam.
Rozdzielnica elektryczna może być 1x12 a może być 6x24. Szafa teletechniczna może być 6U a możę być 18U.
Okablowanie pod monitoring też pojęcie szerokie, ile kamer? Zakładam że 5 góra 6, w tej chwili robi się po IP wiec jeżeli w wycenie nie ma switcha Poe i rejestratora to rozmawiamy o pi razy oko 100m skrętki 5e rzuconej na strychu w peszlu i wyprowadzonej z podbitki.
Okablowanie pod alarmówkę to w wersji maks po czujce ruchu w każdym pomieszczeniu + czujka dymu + kontaktrony w oknach i drzwiach + klawiatura + sygnalizator. Teraz pytanie jak okablowane, najlepiej z każdego elementu odddzielnie YTDY jakieś 6x0,5 rzucić to wyjdzie 300-400mb + do klawiatury i sygnalizatora jakaś skrętka i zasilanie. Bez czujek, centrali, klawiatury, sygnalizatora to tak na prawdę kabelki tylko i to cieniutkie. Do bramy trzeba kopać, warto sobie wyprowadzić do napędu bramy zasilanie (YKYżo 3x2,5 + skrętkę w żelu) żeby otwierać potem z domofonu lub łaćznika dzwonkowego w domu. Podobny zestaw do bramki wejściowej (YKYżo 3x1,5 + skrętka w żelu), przyda się pod wideodomofon itp.
Ciężko mi ocenić bez wiedzy co konkretnie objęte jest tą ceną, bo w ogrodzie można chcieć 3 słupki albo 50, ale jeżeli tylko okablowanie jest w tych pieniążkach to chyba deko przegięte. Nie sądze, żeby materiał przekroczył 6 tysięcy (bez białego montażu).
Odpowiedz


#6
Michał tylko jak robisz kontaktory to chyba czujek już nie potrzebujesz bo którędy ktoś ma wejść?Chyba że zbije szybę to wtedy kontaktor nie zadziała tak? to nie lepiej po prostu czujki?
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#7
Wybaczcie dygresję.Nikt, będący w zainteresowaniu złodziei, nie buduje domzy.
Standardowe zabezpieczenia typu prosty alarm czy kamerki, wydają się zupełnie
wystarczające.
Ale to moje zdanie.  Wink
Odpowiedz
#8
Macieju tu nie chodzi tylko o to. Chodzi też np. O pozostawienie (przez przyadek) uchylonego okna. Alarmu wtedy nie uzbroisz i wiesz od razu że gdzieś coś zostało. Poza tym można go też wykorzystać do inteligentnej instalacji np. jak sygnał do wyłączenia klimatyzacji lub zamknięcia głowicy w grzejniku. Z tym że uczulam od razu, żeby nie podłączać pod te same styki czujki bo alarmówka będzie reagowała, trzeba brać czujki 2xNC/NO. Prosty kontaktron np. z alarmtecha, wpuszczany kosztuje coś koło 20zł.
Same kontaktrony tak jak same czujki nie wystarczą bo się uzupełniają nawzajem, aczkolwiek wiadomo jak jest, zawsze chodzi o kasę lub estetykę.

Czy zainteresowany czy nie, wiadomo że okazja czyni złodzieja. Upatrzy sobie tv, konsole, lapka czy rowery i przy okazji może skubnąć. Kominka czy mebli nie będzie targał Big Grin
Znam wiele osób które mają alarm ale nie uzbrajają "bo któraś czujka wyje" bo pająk zamieszkał w tym samym kącie. Wtedy instalacja jest nie potrzebna wystarczy sygnalizator na scianie.
Czasem się zastanawiam czy zabezpieczenia nie przykuwają bardziej uwagi niż zawartość takiego domu. . .
Odpowiedz
#9
Czasem się zastanawiam czy zabezpieczenia nie przykuwają bardziej uwagi niż zawartość takiego domu. . .

Coś w tym jest. Czytałem na innym forum wypowiedz o roletach antywłamaniowych.
Koledze po założeniu włamali się po 3 tygodniach.Twierdzi że to rolety przyciągnęły
złodziei.Dopóki ich nie miał spokój był latami. I najciekawsze. Największe straty jakie
poniósł to wymiana rolety i wybitego okna.
Odpowiedz
#10
Rolety (zwykłe czy antywłamy) tak czy siak moim zdaniem w domu być powinny i to z wielu innych względów niż tylko złodzieje. Jeżeli stajemy się celem dla takich ludzi to nie ma znaczenia jakie mamy systemy i alarmy, oni swoje zrobią. W rzeczywistości duży odsetek włamań ma miejsce przed południem gdy domowników nie ma w domu. Faktem jest też że złodzieje (mówię tu o chamach z łomem) boja się domów inteligentnych ze względu właśnie na nowoczesne zabezpieczenia typu zewnętrzne/wewnętrzne kamery online, ciche alarmy, rejestratory i inne urządzenia które mogą ułatwić ich identyfikację. Jak wszem wiadomo, najlepszym na świecie zabezpieczeniem przed nieproszonymi gośćmi podczas naszej dłuższej nieobecności są czujni i życzliwi sąsiedzi, czego każdemu życzę Smile

Mądre i życiowe  Wink
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu