Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powiększenie domu
#11
Nie. Są 2 możliwości:

1) albo kupujesz projekt gotowy: domza150 lub jakikolwiek inny i wtedy wymagana jest jego adaptacja do konkretnych warunków na Twojej działce + ewentualne zmiany,
2) albo idziesz prosto do architekta, który tworzy dla Ciebie projekt indywidualny, dostosowany do Twoich potrzeb i od razu do Twojej działki.

Opcja pierwsza to cena projektu + w praktyce ok 2-4 tysiące za adaptację (choć miałem propozycje rzędu 6 tysięcy). Zależy głównie od ilości zmian i "bezczelności" architekta Wink

Opcji drugiej nie wyceniałem. W powszechnej opinii uchodzi za droższą, choć wcale tak nie musi być.
Kilka osób z forum brało projekt indywidualny, więc się może wypowiedzą.
Odpowiedz
#12
(04.03.2018, 18:17)raszpon napisał(a):
(04.03.2018, 13:51)Stopen napisał(a): W związku z tymi zmianami może się ktoś wypowie Tongue nie udawajcie zapracowanych i tak jest zima i mróz Tongue

Przerabiam podobną kwestię obecnie. Chcę wydłużyć dom z oryginalnych 12 na 14 metrów. Do tego kompletna przebudowa środka. Byłem już u kilku architektów w mojej okolicy. Nie chcą się podjąć tego w oparciu o projekt gotowy. Szukam dalej ale pewnie skończy się na negocjowaniu ceny dla projektu indywidualnego. Architekci nie chcą się bawić w takie zmiany. Pamiętaj jeszcze, że w powszechnej opinii projekt Łukasza jest ubogi. To wszystko razem daje duży opór u architektów albo sprawia że wystawiają zaporową cenę. Gdzieś na początku wątku o Rozplanowaniu pomieszczeń była też osoba, która zmieniała wymiary elewacji i również skończyło się na projekcie indywidualnym.

U mnie zmiany (wydłużenie elewacji o 2,5m) przygotowanie dokumentacji z adaptacją i dokumentami do starostwa powiatowego wyniosło  2600 zł.
Projekt ubogi to  i koszty nieduże w adaptacji :-)
Odpowiedz
#13
(11.03.2018, 19:44)Artur Stojanowski napisał(a):
(04.03.2018, 18:17)raszpon napisał(a):
(04.03.2018, 13:51)Stopen napisał(a): W związku z tymi zmianami może się ktoś wypowie Tongue nie udawajcie zapracowanych i tak jest zima i mróz Tongue

Przerabiam podobną kwestię obecnie. Chcę wydłużyć dom z oryginalnych 12 na 14 metrów. Do tego kompletna przebudowa środka. Byłem już u kilku architektów w mojej okolicy. Nie chcą się podjąć tego w oparciu o projekt gotowy. Szukam dalej ale pewnie skończy się na negocjowaniu ceny dla projektu indywidualnego. Architekci nie chcą się bawić w takie zmiany. Pamiętaj jeszcze, że w powszechnej opinii projekt Łukasza jest ubogi. To wszystko razem daje duży opór u architektów albo sprawia że wystawiają zaporową cenę. Gdzieś na początku wątku o Rozplanowaniu pomieszczeń była też osoba, która zmieniała wymiary elewacji i również skończyło się na projekcie indywidualnym.

U mnie zmiany (wydłużenie elewacji o 2,5m) przygotowanie dokumentacji z adaptacją i dokumentami do starostwa powiatowego wyniosło  2600 zł.
Projekt ubogi to  i koszty nieduże w adaptacji :-)

Chwila żebyśmy się rozumieli wydłużenie masz na myśli z 1029 projektowego na 1279 ? Czy z 1254 na 1500 ?  Bo nie wiem czy wszyscy mnie zrozumieli mi właśnie chodzi o to z 1029 na np 1279
Odpowiedz
#14
(12.03.2018, 00:19)Stopen napisał(a):
(11.03.2018, 19:44)Artur Stojanowski napisał(a):
(04.03.2018, 18:17)raszpon napisał(a):
(04.03.2018, 13:51)Stopen napisał(a): W związku z tymi zmianami może się ktoś wypowie Tongue nie udawajcie zapracowanych i tak jest zima i mróz Tongue

Przerabiam podobną kwestię obecnie. Chcę wydłużyć dom z oryginalnych 12 na 14 metrów. Do tego kompletna przebudowa środka. Byłem już u kilku architektów w mojej okolicy. Nie chcą się podjąć tego w oparciu o projekt gotowy. Szukam dalej ale pewnie skończy się na negocjowaniu ceny dla projektu indywidualnego. Architekci nie chcą się bawić w takie zmiany. Pamiętaj jeszcze, że w powszechnej opinii projekt Łukasza jest ubogi. To wszystko razem daje duży opór u architektów albo sprawia że wystawiają zaporową cenę. Gdzieś na początku wątku o Rozplanowaniu pomieszczeń była też osoba, która zmieniała wymiary elewacji i również skończyło się na projekcie indywidualnym.

U mnie zmiany (wydłużenie elewacji o 2,5m) przygotowanie dokumentacji z adaptacją i dokumentami do starostwa powiatowego wyniosło  2600 zł.
Projekt ubogi to  i koszty nieduże w adaptacji :-)

Chwila żebyśmy się rozumieli wydłużenie masz na myśli z 1029 projektowego na 1279 ? Czy z 1254 na 1500 ?  Bo nie wiem czy wszyscy mnie zrozumieli mi właśnie chodzi o to z 1029 na np 1279
Panowie, albo wydłużenie albo poszerzenie bo to dwie różne rzeczy z którymi wiążą się mniejsze lub większe zmiany w projekcie Smile
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#15
Zależy jak interpretujecie Tongue Mi chodzi o przyjmijmy umownie wydłużenie czyli z 1029 na np 1279.
Odpowiedz


#16
Oryginał:
Długość 1254
Szerokość 1029.

1254+ to wydłużenie (dodatkowe przęsła wiązarów)
1029+ to poszerzenie (zmiana przekroju wiązarów).
Odpowiedz
#17
(12.03.2018, 23:09)Michał G. napisał(a): Oryginał:
Długość 1254
Szerokość 1029.

1254+ to wydłużenie (dodatkowe przęsła wiązarów)
1029+ to poszerzenie (zmiana przekroju wiązarów).

Wszystko w tym temacie Smile
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#18
Dokładnie o to chodziło czyli 1029+ to poszerzenie i mnie osobiście chodzi o poszerzenie Wink
Odpowiedz
#19
(16.03.2018, 18:19)Stopen napisał(a): Dokładnie o to chodziło czyli 1029+ to poszerzenie i mnie osobiście chodzi o poszerzenie Wink

Byłem u 23 architektów w Trójmieście i okolicach (tak w promieniu 30 km). Żaden, dosłownie Ż A D E N nie zadeklarował podjęcia się adaptacji projektu domza150tys, polegającej na wydłużeniu bryły do 14,5 m. w cenie wyraźnie niższej niż najtańsza oferta projektu indywidualnego. Wybrałem więc projekt indywidualny.
Odpowiedz
#20
(17.03.2018, 01:08)raszpon napisał(a):
(16.03.2018, 18:19)Stopen napisał(a): Dokładnie o to chodziło czyli 1029+ to poszerzenie i mnie osobiście chodzi o poszerzenie Wink

Byłem u 23 architektów w Trójmieście i okolicach (tak w promieniu 30 km). Żaden, dosłownie Ż A D E N nie zadeklarował podjęcia się adaptacji projektu domza150tys, polegającej na wydłużeniu bryły do 14,5 m. w cenie wyraźnie niższej niż najtańsza oferta projektu indywidualnego. Wybrałem więc projekt indywidualny.

Pewnie im się nie chciało :-)
U mnie - w okolicach Gorzowa Wlkp. bez najmniejszego problemu.
I razem z adaptacją wykonał za przyzwoite pieniądze.
Przecież to drobne obliczenia i rozważenie czy nie trzeba dodatkowych trzpieni
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu