Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powiększenie domu
#1
Pytanie z innej beczki, nie chciałem zakładać nowego wątku więc liczę na odpowiedź tutaj .Mianowicie czy istnieje możliwość powiększenia domu o około 0,5-1 m ? .Chodzi mi po szerokości gdyż uzyskał bym z automatu większą kotłownie względy techniczne na np miejsce do majsterkowania, łazienkę i kuchnię a co za tym idzie łazienka w zasadzie miała by ten sam wymiar ale powiększyło by mi się mniejsze wc wraz ze spiżarką myślę że wiecie ocb . Nie jest to duża zmiana w projekcie myślę, a dużo by mi dała co o tym sądzicie ? i głównie pytanie kieruję do Łukasza czy znacznie takie powiększenie wpłynie na konstrukcję wiązarową dachu ?
Odpowiedz
#2
Można to zrobić. Temat do dogadania z architektem. Przy zmianie rozpiętości budynku o ten 1m nie będzie to miało wpływu na konstrukcję wiązarów.
Odpowiedz
#3
(27.02.2018, 18:42)Stopen napisał(a): Pytanie z innej beczki, nie chciałem zakładać nowego wątku więc liczę na odpowiedź tutaj .Mianowicie czy istnieje możliwość powiększenia domu o około 0,5-1 m ? .Chodzi mi po szerokości gdyż uzyskał bym z automatu większą kotłownie względy techniczne na np miejsce do majsterkowania, łazienkę i kuchnię a co za tym idzie łazienka w zasadzie miała by ten sam wymiar ale powiększyło by mi się mniejsze wc wraz ze spiżarką myślę że wiecie ocb . Nie jest to duża zmiana w projekcie myślę, a dużo by mi dała co o tym sądzicie ? i głównie pytanie kieruję do Łukasza czy znacznie takie powiększenie wpłynie na konstrukcję wiązarową dachu ?

ja mam wydłużoną elewację o 2,5 m
Odpowiedz
#4
(28.02.2018, 23:45)Artur Stojanowski napisał(a):
(27.02.2018, 18:42)Stopen napisał(a): Mianowicie czy istnieje możliwość powiększenia domu o około 0,5-1 m ? .Chodzi mi po szerokości gdyż uzyskał bym z automatu większą kotłownie względy techniczne na np miejsce do majsterkowania, łazienkę i kuchnię a co za tym idzie łazienka w zasadzie miała by ten sam wymiar ale powiększyło by mi się mniejsze wc wraz ze spiżarką myślę że wiecie ocb .

ja mam wydłużoną elewację o 2,5 m

Ty masz dom wydłużony, czyli dostawiono dodatkowe przęsła wiązarów.
A koledze chodziło o poszerzenie domu, które wymusza już zmianę w przekroju wszystkich przęseł wiązarów Wink
Odpowiedz
#5
Dokładnie jak zauważył Michał o coś takiego mi chodzi .
Odpowiedz


#6
W związku z tymi zmianami może się ktoś wypowie Tongue nie udawajcie zapracowanych i tak jest zima i mróz Tongue
Odpowiedz
#7
(04.03.2018, 13:51)Stopen napisał(a): W związku z tymi zmianami może się ktoś wypowie Tongue nie udawajcie zapracowanych i tak jest zima i mróz Tongue

Przerabiam podobną kwestię obecnie. Chcę wydłużyć dom z oryginalnych 12 na 14 metrów. Do tego kompletna przebudowa środka. Byłem już u kilku architektów w mojej okolicy. Nie chcą się podjąć tego w oparciu o projekt gotowy. Szukam dalej ale pewnie skończy się na negocjowaniu ceny dla projektu indywidualnego. Architekci nie chcą się bawić w takie zmiany. Pamiętaj jeszcze, że w powszechnej opinii projekt Łukasza jest ubogi. To wszystko razem daje duży opór u architektów albo sprawia że wystawiają zaporową cenę. Gdzieś na początku wątku o Rozplanowaniu pomieszczeń była też osoba, która zmieniała wymiary elewacji i również skończyło się na projekcie indywidualnym.
Odpowiedz
#8
Ja mam projekt indywidualny, bo chciałem dom trochę powiększyć (14x10,5) i przebudować środek plus kilka zmian (ogrzewanie gazowe, WM z rekuperacją, dach dwuspadowy). Generalnie żaden architekt się nie chciał tego podjąć, a jak już chciał, to i tak cenowo wychodziło tyle co zapłaciliśmy za projekt indywidualny (w obu przypadkach była to usługa z uzyskaniem pozwolenia na budowę). Dodam tylko, że dzięki projektowi indywidualnemu mogliśmy zrobić sobie wszystko tak jak chcieliśmy, a przy adaptacji wcale tak różowo nie było. Trzeba również pamiętać że do ceny adaptacji trzeba doliczyć koszt zakupu projektu i w moim przypadku projekt Łukasza miałem w bardzo okazyjnej cenie (w związku z pewnym konkursem), a i tak adaptacja nie wychodziła u mnie taniej niż indywidualny.
Odpowiedz
#9
Ja zmieniałem z 12.5 na 13.5 architekt za zmiany skasował 400pln-ów, cena wiązarów na powiększony dom 18900 brutto.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#10
Czyli jeżeli chciałbym wydłużyć dom o 1-2 m jak kolega wyżej i nie znalazłbym nikogo upoważnionego kto chciałby to przeprojektować to wtedy płacę za projekt Łukasza i dodatkowo za indywidualny projekt od nowa? Bo myślałem nad garażem z prawej strony, tam ściana do początku okna pokoju ma 5,60 no ale wtedy ściana garażu byłaby równo z oknem więc zasadne byłoby wydłużenie budynku o 1-2 m.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu