Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki styropian na ścianę fundamentowa
#1
Witam, pewnie Pan Łukasz wyjaśnił dlaczego dał zwykły styropian eps 100 na ścianę fundamentowa, ale nie mogę nic znaleźć na ten temat. 
Mam gline na działce, dom niepodpiwniczony. Czy mogę śmiało dać eps 100 czy lepiej hydro lub xps? Chcę jak najtaniej wybudować dom dlatego jeśli nie warto przepłacać to wolałbym nie płacić. 
Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Najlepszy na fundamenty jest styrodur, ale ten nie idzie w parze z ceną.
Odpowiedz
#3
Wiem właśnie. Tylko czy warto do niego dopłacić. Rozumiem gdy jest piwnica. Ale w przypadku domu bez piwnicy czy jest sens płacić?
Odpowiedz
#4
Eps 100 na jaki klej kleiles?
Odpowiedz
#5
(15.03.2018, 23:37)lesiopesio napisał(a): Najlepszy na fundamenty jest styrodur, ale ten nie idzie w parze z ceną.

Styrodur można kupić już w granicach 280 zł brutto m3. Nasiąkliwość do 1%.
Odpowiedz


#6
Eps ma 5% nasiakliwosci o ile dobrze pamiętam. Czy jest to duża różnica?
Odpowiedz
#7
Łukasz na pierwszych swoich filmach mówił, że u siebie będzie dawał EPS, siatka z klejem i dysperbit. Popatrzcie jak zmienił swoje zdanie i co daje na swojej budowie.
Ja kiedyś robiłem wyliczenia EPS (siatka, klej) vs XPS i XPS wyszedł drożej o 3-5%, więc jak dla mnie wybór oczywisty (XPS). Liczyłem koszt położenia siatki na kleju to 1zł/m2, ale wiem, że to jest o wiele droższe, a wtedy XPS wyszedłby zupełni taniej.
Na oba styro folia kubełkowa, więc nie wliczałem jej do wyliczeń.
Poniżej link do mojego posta w FM:
http://forum.muratordom.pl/showthread.ph...ost7464491
Odpowiedz
#8
(18.03.2018, 23:06)damiano100x napisał(a): Eps ma 5% nasiakliwosci o ile dobrze pamiętam.  Czy jest to duża różnica?

Przy dobrze zrobionym odwodnieniu nie będzie wielkiej różnicy. Bardziej bym się sugerował nasiąkliwością krótkotrwałą ( niestety nie każdy producent to bada i deklaruje) , ale co do samej zasady to im więcej wody tym gorzej z lambdą. Ale bardzo się cieszę  że GUNB rozpoczął krucjatę po budowach i hurtowniach. Szybko okazało się , że część producentów zmieniła deklarację właściwości użytkowych zwłaszcza odnośnie: naprężenia przez 10% odkształceniu i nasiąkliwość. W pewnej firmie zmiana jest konkretna z 3% na 12%  Big Grin
Odpowiedz
#9
Domel poproszę o namiar na coś za 280 zł za M3.
Romekx na razie post zostaje... To powiedz nam ile taka usługa kosztuje tzn 10 cm pianki na wysokość ok 70 cm dla naszego projektu plus hydroizolacja?
Pstawik tylko że Epson jest tańszy niż przyjęła w założeniach.
Sam już też myślałem co zrobić już nawet miałem pomysł hybrydy czyli np 10 Epson i na wierzch np 3-4cm xps
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#10
(19.03.2018, 08:03)pstawik napisał(a): Łukasz na pierwszych swoich filmach mówił, że u siebie będzie dawał EPS, siatka z klejem i dysperbit. Popatrzcie jak zmienił swoje zdanie i co daje na swojej budowie.
Ja kiedyś robiłem wyliczenia EPS (siatka, klej) vs XPS i XPS wyszedł drożej o 3-5%, więc jak dla mnie wybór oczywisty (XPS). Liczyłem koszt położenia siatki na kleju to 1zł/m2, ale wiem, że to jest o wiele droższe, a wtedy XPS wyszedłby zupełni taniej.
Na oba styro folia kubełkowa, więc nie wliczałem jej do wyliczeń.
Poniżej link do mojego posta w FM:
http://forum.muratordom.pl/showthread.ph...ost7464491

Prawda, że Łukasz zarzekał się, że da u siebie EPS i klej. Co do zmiany zdania nie do końca jestem jednak pewien motywów. Zauważ, że robił ocieplenie fundamentów w warunkach, w których nie było możliwe stosowanie kleju ze względu na panujące temperatury. Szkoda, że nie znalazłem nigdzie jego wypowiedzi argumentujących ten wybór bo wtedy sprawa by się wyjaśniła.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu