Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki styropian na ścianę fundamentowa
#11
(19.03.2018, 09:56)raszpon napisał(a): Prawda, że Łukasz zarzekał się, że da u siebie EPS i klej. Co do zmiany zdania nie do końca jestem jednak pewien motywów. Zauważ, że robił ocieplenie fundamentów w warunkach, w których nie było możliwe stosowanie kleju ze względu na panujące temperatury. Szkoda, że nie znalazłem nigdzie jego wypowiedzi argumentujących ten wybór bo wtedy sprawa by się wyjaśniła.
Ostatnio zaczyna dostrzegać coraz więcej niekonsekwencji w tym co opowiada Łukasz (nie umniejszam oczywiście całego Jego wkładu w filmiki i dzielenie się wiedzą). Ostatnio na jego budowie zobaczyłem, że folie kubełkową zamocował samymi gwoździami - nie dawał listwy od góry; nie wiem za bardzo czemu...
Tak samo nie dał bednarki w swojej piwnicy i też nie wiem czemu Wink
Odpowiedz
#12
(19.03.2018, 08:50)maciej87 napisał(a): Domel poproszę o namiar na coś za 280 zł za M3.
Romekx na razie post zostaje... To powiedz nam ile taka usługa kosztuje tzn 10 cm pianki na wysokość ok 70 cm dla naszego projektu plus hydroizolacja?
Pstawik tylko że Epson jest tańszy niż przyjęła w założeniach.
Sam już też myślałem co zrobić już nawet miałem pomysł hybrydy czyli np 10 Epson i na wierzch np 3-4cm xps

Jest taki produkt PSN SDP. Nasiąkliwość długotrwała do 1%, obciążenia użytkowe 2400kg/m2, lambda 0,037. Strona wewnętrzna z siatką kwadratów - zewnętrzna z rowkami drenażowymi.
Odpowiedz
#13
Tylko gdzie to kupić? Jedyny który znalazłem kosztuje 400 zł
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#14
(19.03.2018, 10:44)pstawik napisał(a):
(19.03.2018, 09:56)raszpon napisał(a): Prawda, że Łukasz zarzekał się, że da u siebie EPS i klej. Co do zmiany zdania nie do końca jestem jednak pewien motywów. Zauważ, że robił ocieplenie fundamentów w warunkach, w których nie było możliwe stosowanie kleju ze względu na panujące temperatury. Szkoda, że nie znalazłem nigdzie jego wypowiedzi argumentujących ten wybór bo wtedy sprawa by się wyjaśniła.
Ostatnio zaczyna dostrzegać coraz więcej niekonsekwencji w tym co opowiada Łukasz (nie umniejszam oczywiście całego Jego wkładu w filmiki i dzielenie się wiedzą). Ostatnio na jego budowie zobaczyłem, że folie kubełkową zamocował samymi gwoździami - nie dawał listwy od góry; nie wiem za bardzo czemu...
Tak samo nie dał bednarki w swojej piwnicy i też nie wiem czemu Wink

Tylko w tym tonie nie pisz o tym w komentarzach pod filmami na YT bo shadow bana zarobisz szybciej niż myślisz Wink
Odpowiedz
#15
Czyli co najlepiej zrobić? Już mam taki mętlik w głowie że sam nie wiem. Tak jak zrobił Łukasz powinno być dobrze, co? Eps 100 siatka klej dysperbit?
Odpowiedz


#16
(20.03.2018, 12:40)damiano100x napisał(a): Czyli co najlepiej zrobić? Już mam taki mętlik w głowie że sam nie wiem. Tak jak zrobił Łukasz powinno być dobrze, co? Eps 100 siatka klej dysperbit?
Przecież na swojej budowie Łukasz zrobił XPS+folia kubełkowa. EPS był "trendy" na filmikach kilka miesięcy temu Wink

(20.03.2018, 12:20)raszpon napisał(a): Tylko w tym tonie nie pisz o tym w komentarzach pod filmami na YT bo shadow bana zarobisz szybciej niż myślisz Wink
Coś o tym wiem... Wytknąłem nieprawidłowości podczas konkursu na makitę (głosy miały być zbierane do 18:00, a wczytywany plik do losowania miał datę zapisu 16:10) i od razu post skasowany i ban... Nie jest tak do końca różowo jak się wszystkim wydaje Wink , ale generalnie inicjatywy Łukasz są ok.
Odpowiedz
#17
(20.03.2018, 12:40)damiano100x napisał(a): Czyli co najlepiej zrobić? Już mam taki mętlik w głowie że sam nie wiem. Tak jak zrobił Łukasz powinno być dobrze, co? Eps 100 siatka klej dysperbit?

Obydwie metody są poprawne. Jak masz dobrą pogodę i chcesz zrobić taniej to bierz EPS 100 i klej z siatką plus hydroizolację. Jeśli pogoda niekorzystna albo masz mało czasu i jesteś w stanie zaakceptować większy wydatek na XPS - bierz go plus folia kubełkowa.
Odpowiedz
#18
Ja chcę dać XPS firmy Synthos, cena 435zł brutto za 1m3 jest ok?
Odpowiedz
#19
A dysperbit od środka jest sens dawać skoro i tak jestpiasek? Nie chodzi mi o oszczędności tylko czy taki dysperbit nie zamknie wilgoci w środku ściany?
Odpowiedz
#20
Zawsze powinna być izolacja, bo wilgoć będzie podciągać od dołu. Na trudne grunty stosuje się papę etc, natomiast w piasku wystarczy dysperbit.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu