Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koszty ogrzewania domu 106m2 – prawdziwe dane użytkowników
#1
Mam propozycję dla osób, które już cieszą się własnym domem za 150tyś. i już zdążyli mieszkać w nim przez całą zimę. Proponuję aby w tym miejscu wpisywać całkowite koszty ogrzewania domu (koszt ogrzewania + ciepła woda użytkowa). Na pewno są osoby, które zastanawiają się nad różnymi systemami grzewczymi i nie wiedzą co wybrać. Nie chcę tutaj faworyzować żadnego konkretnego rozwiązania ale chciałbym aby znalazły się tutaj rzetelne informacje, które pomogą przyszłym budującym. Ranking dotyczy tylko i wyłącznie budynków 106m2 wg projektu Pana Łukasza.

Aby posty były czytelne i nie zrobił się bałagan na forum to można przyjąć taki wzór:

1.      Urządzenie grzewcze:  piec elektryczny Elterm 12kW
2.      Rodzaj instalacji:  wodna podłogowa
3.      Zakres ogrzewania:  ogrzewanie domu + CWU
4.      Termin ogrzewania:  01.10.17 – 30.04.18
5.      Średnia temp. w domu:  22-23st.C
6.      Izolacja:  podłoga 17cm, ściany 15cm (styropian), dach 30cm (wełna), materiał (solbet)
7.      Zużycie surowca/energii:  prąd elektryczny 8333kWh
8.      Całkowite koszty:  5000zł
9.      Czy zostały uwzględnione dodatkowe koszty potrzebne do zasilania pomp obiegowych, zasilania podajnika, transportu surowca itp.:  TAK
10.  Orientacyjne koszty dodatkowe:  60zł (pompa obiegowa 20W)

Na niebiesko dane, które wpisujemy Smile
Pozdrawiam wszystkich

Edit:
Jako moderator informuje że temat jest tylko i wyłącznie informacyjny bez komentarzy. Szczegóły instalacji czy innych rzeczy wyjaśniamy sobie na PW lub w innym temacie. Wątek jest tylko informacyjny a nie dyskusyjny. Osoby niestosujące się do zaleceń dostaną nagrody Smile
Odpowiedz
#2
1.      Urządzenie grzewcze:  Kominek ( koza nowoczesna  4Kw0 + piec gazowy w kotłowni ( Piec gazowy nie uzywany do ogrzewania domu ani razu!!!)
2.      Rodzaj instalacji:  wodna podłogowa 
3.      Zakres ogrzewania:  ogrzewanie domu
4.      Termin ogrzewania:  1.10.17 – 19.3.18
5.      Średnia temp. w domu:  20-22st.C
6.      Izolacja:  podłoga 19cm, ściany 20cm (styropian), dach 30cm (wełna), materiał (H+)
7.      Zużycie surowca/energii: 
8.      Całkowite koszty:  ok 7 m3 drewna x 100 zl
9.      Czy zostały uwzględnione dodatkowe koszty potrzebne do zasilania pomp obiegowych, zasilania podajnika, transportu surowca itp.:  
10.  Orientacyjne koszty dodatkowe:  Podpałka i zapałki   Big Grin Big Grin Big Grin

Dane podane na powaznie. Nie wiem po co zamontowałem piec gazowy cała zima tylko na kominku,

ciepła woda z bojlera wiadomo
Odpowiedz
#3
Witam, już nikt więcej nie mieszkał zimą w domu z tego projektu? Jeśli wiecie ile zużyliście surowca/energii to prośba o wpisywanie tego w to miejsce - na pewno pomoże wielu budującym! 
Z góry dziękuję. 
Moderatorów proszę o usunięcie tego wpisu jak już ktoś zamieści kolejne dane z kosztami ogrzewania.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu