Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grzejniki podtynkowe
#1
Cześć

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad ogrzewaniem w sypialniach. Mam zastrzeżenia co do podłogówki w tych pomieszczeniach i jednocześnie nie chcę zakładać tam tradycyjnych grzejników. Rozważałem założenie pętli grzewczych w ścianie lecz ma to swoje minusy - konieczność stosowania grubszego tynku, ryzyko uszkodzenia rur biegnących w ścianie itp. Natrafiłem w końcu na rozwiązanie polskiej firmy, które nazywa się 3thermo. Nowość i zastanawiam się czy ma to sens. Generalnie w idei chodzi o to, że u dołu ściany biegnie listwa transportująca ciepłą wodę i od niej w górę ściany rozchodzi się aluminiowy radiator (bez wody w środku) przenoszący ciepło. Nie trzeba dawać grubszego tynku, system nie jest wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne. Cena nie jest wysoka. Myślę, że dając podłogówkę na minimalną moc w sypialniach plus dwa lub trzy takie grzejniki pod tynkiem można komfortowo ogrzać te pomieszczenia. Minus takiego rozwiązania to duża bezwładność ale przy standardowej podłogówce też występuje to zjawisko.

Stosuje ktoś grzejniki 3thermo, albo słyszał/widział coś takiego i wie jak to się zachowuje w praktyce?


   
Odpowiedz
#2
Ja jestem zdania, że wykorzystuje się systemy, które są popularne. Nie tylko w budownictwie ale wszędzie. Jeżeli jakiś system jest popularny, to z pewnych względów. Jeżeli ten, który opisujesz jest dobry to w kolejnym domu go sobie za 20 lat wybuduj bo na razie to lepiej grać w lotka Tongue
Odpowiedz
#3
(21.03.2018, 14:03)klonu1988 napisał(a): Ja jestem zdania, że wykorzystuje się systemy, które są popularne. Nie tylko w budownictwie ale wszędzie. Jeżeli jakiś system jest popularny, to z pewnych względów. Jeżeli ten, który opisujesz jest dobry to w kolejnym domu go sobie za 20 lat wybuduj bo na razie to lepiej grać w lotka Tongue
Zgodzę się z Tobą, ale...
Piece na ekogroszek są też bardzo popularne, ale chyba takiego u siebie nie zamontujesz?  Smile Tongue
Odpowiedz
#4
Tu wchodzimy w sprawy światopoglądowe Tongue
Nad ekogroszkiem można się zastanawiać i wahać czy to dobre rozwiązanie czy też nie. Przy ogrzewaniu podtynkowym nie ma nawet jak zasięgnąć opinii 10 osób Smile
Odpowiedz
#5
(21.03.2018, 22:58)klonu1988 napisał(a): Tu wchodzimy w sprawy światopoglądowe Tongue
Nad ekogroszkiem można się zastanawiać i wahać czy to dobre rozwiązanie czy też nie.  Przy ogrzewaniu podtynkowym nie ma nawet jak zasięgnąć opinii 10 osób Smile

To prawda. Dlatego nie zdecydowałbym się na takie ogrzewanie jako podstawowe. Najwyżej jako uzupełniające do podłogówki.
Odpowiedz


#6
Są naśladowcy i są pionierzy Big Grin
Odpowiedz
#7
Hm, nie za bardzo rozumiem, po co dawać podłogówkę na minimalną moc, by dodawać jakiekolwiek inne źródło ciepła.
Odpowiedz
#8
(28.03.2018, 17:59)Easy Driver napisał(a): Hm, nie za bardzo rozumiem, po co dawać podłogówkę na minimalną moc, by dodawać jakiekolwiek inne źródło ciepła.


Dla komfortu - żeby wyeliminować uczucie zimnej podłogi przy chodzeniu. Podłogi, która i tak na dużej powierzchni będzie zasłonięta podwójnym łóżkiem ze skrzynią.
Odpowiedz
#9
Sama podłogówka daje minimalne lub żadne odczucie bycia ciepłą (chyba że ma temp zasilania wyższą od zalecanej= opuchnięte nogi,problemy z krążeniem itp) a Ty chcesz dać ją na minimum +grzejniki w ścianie, by...mieć ciepłą podłogę? To się nie klei...
Nie lepiej pomyśleć...nad zmianą łóżka? Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu