Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DZIEŃ 1-6 Ławy fundamentowe
#41
Na dzień dzisiejszy tamte dystanse to porażka.
Drogie!
Kupiłem 50 sztuk betonowych za 35 zł.
Wystarczyło, kładąc oszczędnie, kilka zostało.

Ale w tamtym czasie nie mogłem namierzyć nic innego.
Aktualnie, do wieńca kupiłem dystanse plastikowe.
Za 300 szt. zapłaciłem 27,70 zł + KW z allegro.
Użyłem ok. 80 kładąc "rozrzutnie".

Jeden dystans ma jednocześnie 4 wymiary do wyboru:
15/20/25/30mm.
Do ław przydałoby się 50mm.
Odpowiedz
#42
Do ławy u mnie sprawdziły się dwa typy zmontowane razem (http://allegro.pl/podkladka-pod-zbrojeni...12796.html + https://allegro.pl/dystans-zbrojenia-50-...34929.html.

Zakładasz jeden na drugi i masz solidne podparcie pod zbrojenie na ławy (nawet jakby nie dawać chudego betonu pod ławy - np. na gruncie gliniastym). Podejrzewam że na wieniec te drugie wystarczą.
Odpowiedz
#43
@graucho - montowałeś je dwa razem aby uzyskać wyższą wysokość? Jeśli dam suchy beton pod ławę i zastosuję ten dystans z szeroką podstawą to z tego co widzę na planie uzyskam oczekiwany dystans 5cm (zbrojenie - dół ławy)?
Odpowiedz
#44
(11.07.2018, 10:51)retronora napisał(a): uzyskam oczekiwany dystans 5cm (zbrojenie - dół ławy)?

Stal w ziemi powinna mieć otulinę z betonu min. 5 cm.
Ten drugi typ wskazany przez kolegę będzie wystarczający. Nie ma w tym przypadku potrzeby łączenia dystansów.
Kolega prawdopodobnie chciał uzyskać większą wysokość...
Odpowiedz
#45
Na suchy beton to ta podstawka na 5 cm będzie ok (ubite babą). Ja zamiast suchego betonu dawałem 10 cm grubszą ławę (40x60cm B25 W8) bo mam spoistą glinę. W glinie bez tych podstawek na styropian niebyło by 5cm. Jak zobaczyłem że jest źle to budowlaniec powiedział mi o tych do styropianu i oba razem fajnie ustawiają zbrojenie a koszt jest niewielki. W mojej ocenie lepiej kupić paczkę takich czy innych dystansów niż latać po budowie i szukać czym by tu podłożyć...
Odpowiedz


#46
(11.07.2018, 11:28)graucho napisał(a): W mojej ocenie lepiej kupić paczkę takich czy innych dystansów niż latać po budowie i szukać czym by tu podłożyć...

Dokładnie!
Drewno się do tego nie nadaje, cegła też podobno nie...
Musiałoby być coś betonowego, albo kamienie.
Kamieni równej średnicy 5cm w większkej ilości ciężko zorganizować.
Załatwiłem kostkę betonową, ale jak miałbym ją ciąć lub kruszyć, to stwierdziłem, że nie ma to sensu i lepsze będą dystanse..
Odpowiedz
#47
m2 taniej kostki brukowej kosztuje niecałe 30 zł (na ławy) Smile
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#48
(11.07.2018, 14:35)maciej87 napisał(a): m2 taniej kostki brukowej kosztuje niecałe 30 zł (na ławy) Smile

24,98zł m2, 4-5cm grubości, połówki, casto..... 23, 98 Obi Smile
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#49
Michał, dlaczego robiłeś dwie stopy kominowe? Na etapie robienia kominów widze że masz tylko jeden do kominka na drewno.
Odpowiedz
#50
Tak mam jeden komin.
W projekcie były 2.
Na etapie fundamentów nie byłem pewny, jak rozwiążę kwestię komina go gazu. Stąd stopa kominowa. Fatygi niedużo, koszt praktycznie żaden (kilkunaście bloczków). 
A zawsze jest alternatywa.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu