Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DZIEŃ 7-20 Ściany fundamentowe
#21
(03.05.2018, 13:48)Michał G. napisał(a): Od razu kubełkową.

Myślę czy wypożyczyć zagęszczarkę czy skoczka.
Byłem zdecydowany na zagęszczarkę, ale przeglądałem ostatnio film chyba ze Starego Polichna i Łukasz zdecydowanie stwierdził, że lepszy skoczek...
Zagęszczarkę polecił do polbruku.

Zagęszczarkę kiedyś obsługiwałem, skoczka nigdy.

ja będę miał chyba skoczka coś sąsiad wspominał że ma takie cudo. Też nigdy tym się nie bawiłem Smile. A wracając do kubełkowej na nią nic się już nie da dać chodzi o wykończenie elewacji np klinkierem? (to kubełkową należy dać poniżej wykończenia?
Odpowiedz
#22
Mam zamiar dać kubełkową do samej góry.
Jak już przyjdzie do wykańczania cokołu, to wtedy chyba ją obetnę i przełożę listwę mocującą niżej.
Nie wiem, czy w praktyce takie rozwiązanie się uda.

Tam gdzie będzie cokół, prawdopodobnie trzebabędzie przeszlifować XPS, żeby nałożyć klej, czy tynk mozaikowy.

Najkorzystniej byłoby zostawić odsłonięty XPS od góry, na odpowiednią wysokość. Tam gdzie będzie cokół. Wtedy nawet folię możesz dać tańszą 50 cm zamiast 100. Tylko nie wiem, jak ustalić tą wysokość...
Odpowiedz
#23
Michał obsypujesz najpierw ściany zewnętrzne, mała zagęszczarka, lejesz piach wodą i warstwa po warstwie zagęszczasz.
Widzę że pomalowałeś mazidłem środek domu i kominy.U mnie majster i kolega który na co dzień robi odwodnienia budynków,
nie kazali mi tego robić. Folia kubełkowa też wypadła (duży syf się tam zbiera)
Odpowiedz
#24
Co do malowania od wewnątrz, to się nad tym nie zastanawiałem. Wydawało mi się, że większość osób tak robi. 
Zasiałeś teraz u mnie ziarno niepewności...

EDIT: Łukasz też maluje od wewnątrz, więc luuuz Wink

A co do folii, to słyszałem o tym syfie...
Ale skoro zamontuję ją przy użyciu listwy, to którędy ten syf miałby wejść? Wink
Chyba to wyeliminuje problem.
Odpowiedz
#25
Gdzieś te bloczki małą ilość wilgoci muszą oddać, malując je na około pleśnieć będą w środku (tak mi powiedziano)
Nie widzę u ciebie przepustu na wodę ?
Odpowiedz


#26
Na ścianie frontowej jest otwór na wyjście kanalizy.
Na elewacji bocznej, po lewej stronie (obok bednarki) jest otwór, którym wprowadzę prąd. Jeszcze nie robiłem przekopu do wprowadzenia wody.
A zasilenie kominka będę chciał zrobić na ścianie bocznej, po prawej stronie.
Odpowiedz
#27
Podkop pod fundamentami zajął mi 4 godz.
Moje mają 60 cm głębokości. Popełniłem
błąd nie dając rury poziomo pod fundamentem.
Cóż to dopiero mój pierwszy dom.  Wink
Odpowiedz
#28
Jeśli malujesz z jednej strony to tak samo jakbyś nie malował w ogóle. Albo się robi ta izolacje albo się nie robi. Ja mam papę grzaną
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#29
Dzień 17 - 6h w 2 osoby ( ja i żona  Wink   )

Spokojne, słoneczne popołudnie. Tempo rekreacyjne, wizyta znajomych. I zeszło aż 6h nie wiadomo kiedy  Tongue
Żona wymalowała drugą warstwę dysperbitu wewnąrz fundamentów. Poszło nam 5 wiader na same fundamenty. Dodatkowo odkryłem następny fakt, świadczący o tym, że produkty z marketu są gorszej jakości - aktualizacja w poście z 16 dnia pracy.


Ja przekopałem się pod fundamentem i przeprowadziłem rurę wodną. 
Puściłem PE40.
Nie narobiłem tym bigosu? Myślałem, że to tylko rodzaj peszla i im luźniej tym lepiej... polecano mi nawet dać rurę 110, ale nie znalazłem w necie info na ten temat...
a w rzeczywistości już tą rurą będzie płynąć woda? 
W razie kłopotu chyba przepuści się przez nią PE32, powinna  się zmieścić w środku?

Zamocowaliśmy też bednarki. Przy pierwszej się nadenerwowałem. Ale szybko odpaliłem film Łukasza. Istotna jest kolejność: najpierw wiercimy w bednarce, później w betonie. Nie odwrotnie!
Odpowiedz
#30
Zależy co masz w warunkach z wodociągów. W 40 raczej nie włożysz 32.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu