Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DZIEŃ 7-20 Ściany fundamentowe
#31
Dzień 18 - 10h w 1 osobę

Przykleiłem styrodur firmy BASF.
Ściana wysoka na 85 cm.
Kupiłem 4,5 m3. Została jedna paczka 0,3 m3. Paczka zwrócona do hurtowni. 132 zł odzyskane Wink

Używałem kleju DenBraven. Kupiłem 8 puszek. Do tego w hurtowni dołożyli mi porządny pistolet tej firmy za 30 zł - taka promocja. Na same ściany wystarczyło 6 puszek.
Siódmą rozpocząłem do zaklejenia szczelin. Jedna puszka pewnie też wróci do hurtowni.

Warto pamiętać, że XPS nie ma wymiaru 100x50cm, tylko większy. Mój miał 125x60cm. Podobno może się różnić, w zależności od producenta. Paczka 0,3m3 to 4 bryty grubości 10 cm, a nie 6 jak w standardowym styropianie. To ważne przy planowaniu "odpadów" i transporcie Wink

Dzień 19 - 5h w 2 osoby ( ja i żona  Wink   )

Dociąłem wystający styrodur. Nie było tak prosto, jak by się wydawało. Piła się zaklejała od prowadzenia po bloczkach wysmarowanych dysperbitem.
Razem z żoną przymocowaliśmy folię kubełkową na systemowe gwoździe. Następnie ją docięliśmy. Jutro zamontujemy listwy systemowe.

3 rolki folii kubełkowej, 24 listwy i 400 gwoździ to w casto koszt 600 zł. W hurtowni ceny takie same mi zaśpiewali. Kupiłem towar w sklepie internetowym (taniej niż na allegro). Za całość z wysyłką coś koło 368 zł (szczegóły w moim kosztorysie).

Znów nie mam możliwości wrzucić zdjęć z telefonu. 
Dodam jak znajdę czas, by włączyć komputer Wink

Rano dopieszczenie fundamentu i zaczynamy  zwozić piasek. Zasyp i zagęszczenie w dniu kolejnym. Ceny za piasek kosmos! Od 450-600 zł za 25 ton. Terminy przeważnie tygodniowe. Koparkowi też zawaleni robotą...
Odpowiedz
#32
....polecano mi nawet dać rurę 110
U mnie z racji 2 rur: woda z wodociągów i studni,
poszła pionowo fi160 nieznacznie wyżej niż konczą
się fundamenty.
Odpowiedz
#33
Ja za 24-25 ton płaciłem 480 zł a w drugim miejscu 560 zl. Jeśli chodzi o koparkę też tu miałem największe problemy tzn min tydz oczekiwania. Na zasyp na szczęście załatwiłem Manitou i to był najlepszy pomysł.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#34
Samochód ma być 4 osiowy, mnie robili początkowo na tonażu.
Płaciłem 450 zl za 25t.
Ja mam beton i koparkę na zawołanie (najbliżsi sąsiedzi)
więc luz.
Odpowiedz
#35
na 4 ośkę dmc maksimum 32 tony,waży około 13-15ton  ładowności wtedy ma 17-18 ton tyle w papierach i nie łykam że biorą więcej na siebie i ryzykują dużymi karami.
Odpowiedz


#36
Pompogruszka ma ładowności 3,5 M3 myślisz że tylko tyle wożą?
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#37
(09.05.2018, 22:34)maciej87 napisał(a): Pompogruszka ma ładowności 3,5 M3 myślisz że tylko tyle wożą?

mi tam to różnicy nie robi ja nie płacę tylko stwierdzam fakt jak jest, a Wy-Ty róbcie jak chcecie  ja sobie sam przywiozę i wiem ile mi i innym ładują na kopalniach.
Odpowiedz
#38
Dzień 20 - 6h w 1 osobę ( + żona 2h )

Zamontowałem przepusty dla przewodu elektrycznego (wg wytycznych Łukasza - przy wykorzystaniu szarych rur kanalizacyjnych fi50).
Dodatkowo kopałem jeszcze raz, by położyć pod ławą rurę PE32.
Skonsultowałem się z instalatorem. Położyłem 15 metrów, by jednym odcinkiem wpiąć siię w sieć w drodze, a następnie wejść do bydynku.
Rura PE40, którą położyłem wcześniej przyda się w roli "peszla" ochronnego, gdy z budynku będzie trzeba wyprowadzić wodę do kranu zewnętrznego lub do zasilenia instalacji w garażu wolnostojącym.

Dużo nerwów kosztowało wycięcie w styrodurze otworu na rurę fi50. Zabawa nożem do tapet.

Z żoną zamontowaliśmy listwy do foli kubełkowej.

Ceny rur, kolanek i korków w castoramie kosmiczne - po 5-6 zł/szt. U producenta PipeLife - elementy po 1,30-3 zł/szt.
Szczegóły w kosztorysie.


Wstawiam kilka aktualnych zdjęć + zaległe z klejenia styroduru.


Załączone pliki Miniatury
                       
Odpowiedz
#39
Betoniarkę kupiłem nową w casto za 548 zł (teraz jest promocja - normalnie około 650 zł).
Najmniejszy model pojemności 130l, zarobowa pojemność 100l. Silnik o mocy 700W. Polski producent Altrad.

(19.04.2018, 08:50)retronora napisał(a): Liczę Panowie na wpis za jakiś czas jak się z tym sprzętem współpracuje.

Od czasu wybudowania minęło już trochę czasu Wink
Jeżeli opinia jest dla kogoś przydatna, to:

Polecam tę betoniarkę!

Dała radę. Po każdym użyciu czyszczona, nie bita młotkiem (tylko deską Wink ), dzięki czemu z zewnątrz wygląda jak nowa.
W środku bębna pomarańczowa farba momentalnie zeszła, praktycznie cała, ale niczemu to nie szkodzi.

Co ciekawe, firma budowlana budująca u sąsiada ma taki sam model. Tylko zajechany jak pięty Cejrowskiego Wink
Pofatygowałem się, aby zapytać o opinię.
Używają kilka lat i też chwalą sobie.
Odpowiedz
#40
Rozumiem, że ta betoniarka przy zakupie jest w częściach i trzeba samemu ją poskładać? Pytam bo jestem ciekaw czy włożę ją do kombi.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu