Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
etap 2 - ściany zewnętrzne
#21
Wiem bo płaciłem 8,5 a zimą było 6,8
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#22
(07.06.2018, 08:37)Michał G. napisał(a): Radek, to ile zapłaciłeś za bloczki na ściany................

Ytong drogi u nas, różnica dotyczy wszystkich ścian same zewnętrzne to ok 2000zł
Kosztorys uaktualniłem. Pracujemy różnie raz 2 osoby czasem nawet w 4 zależy od dnia i czasu pozostałych osób. Pomagają mi bracia i szwagier  Big Grin
Odpowiedz
#23
A jak w kwestii rusztowania sobie radzicie?

9 worków cementu poszło na pierwszą warstwę?
Ile zużyliście kleju?
Kupiłeś 30 worków. 
W hurtowni powiedzieli mi, że schodzi 1-1,5 worka na paletę.
Odpowiedz
#24
(08.06.2018, 11:10)Michał G. napisał(a): A jak w kwestii rusztowania sobie radzicie?

9 worków cementu poszło na pierwszą warstwę?
Ile zużyliście kleju?
Kupiłeś 30 worków. 
W hurtowni powiedzieli mi, że schodzi 1-1,5 worka na paletę.
rusztowanie mam takie na kółkach od ojca, cementu kupiłem więcej też do ścian wewnętrznych i innych prac, podobnie jak kleju muszę zerknąć ile mi zostało i dam znać ile zużyłem na ściany zewnętrzne. Ja używałem tej kielni do cienkich spoin bardzo dobrze się na tym pracuje. Teraz szalujemy wieniec i słupy, wrzucę foty jak znajdę więcej czasu (mam dogadane w hurtowni co mi zostanie to mogę zwrócić dlatego biorę z zapasem)
Odpowiedz
#25
U mnie poszło chyba 28 worków kleju na wszystko
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz


#26
Na ściany zewnętrzne poszło 18 worków.
Odpowiedz
#27
Jesteśmy w trakcie robienia szalunków na wieniec. Zastosowałem nadproża typu L dociepliłem je xpsem ktory mi został z fundamentu o grubości 5 cm (przeciąłem  go na pół z 10cm grubości). Nad drzwiami tarasowymi zastosowałem nadproże z termaliki. Następnie wrzuciliśmy na mury zbrojenie podstawowe potem dozbrajaliśmy prętami fi 16.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#28
Kolejny etap za nami wczoraj zalaliśmy wieniec. Zdążyliśmy na styk bo pogoda krzyżowała nam plany. Szalowanie okazało się bardzo czasochłonne. Wykorzystałem płyty osb 22mm pocięte na wymiar w co do milimetra w markecie (jedna płyta na 3). Po zalaniu przykryliśmy wieniec folią ze względu na zapowiadane obfite opady deszczu (dzisiaj leje) a płyty chciałbym jeszcze wykorzystać dodatkowo pomalowane zostały środkiem antyadhezyjnym. Dzisiaj jak przestanie padać rozszalujemy następnie, tydzień odpoczynku. Końcem miesiąca może będą wiązary.


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#29
Gratuluję kolejnego etapu!
Ile godzin/dni trwało szalowanie? W 2 osoby?
Kto będzie robił poszycie dachu?

Wiązary będą montowane na murłacie?
Nie widzę żadnych szpilek.
Odpowiedz
#30
(12.06.2018, 11:31)Michał G. napisał(a): Gratuluję kolejnego etapu!
Ile godzin/dni trwało szalowanie? W 2 osoby?
Kto będzie robił poszycie dachu?

Wiązary będą montowane na murłacie?
Nie widzę żadnych szpilek.

Dzięki 
Szalowaliśmy w sumie 4 dni i różnie czasowo raz 4h raz 10h 2-3 osoby. Wiązary nie będą na murłacie, dlatego nie ma szpilek.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu