Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
etap 2 - ściany zewnętrzne
#1
W piątek ruszyliśmy z kolejnym etapem. Położyliśmy papę, i wmurowaliśmy narożne bloczki (3h). Dzisiaj udało się położyć pierwszą warstwę bloczków (termobet 4,0 600).


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
Jedziesz ostro!
Rozumiem, że po pracy w piątek te 3 godzinki?
A na pierwszą warstwę zeszła cała sobota, czy też po pracy?
Zastanawiam się cały czas, czy jest sens rozgrzebywać popołudniami, tymbardziej że mi się szykuje tygodniowa delegacja...
Odpowiedz
#3
W piątek po pracy 6h z czego 3h męczyliśmy narożne bloczki bo szlaufwaga pokazywała cuda w końcu wziąłem co 3 metry pionowo postawiłem bloczki po obrysie i łatą przenosiłem poziom. W sobotę 9-19 w tym 2 godziny przerwy w 2 osoby. Michał a ty beton komórkowy będzie na kleju czy piance kleił? Jak na kleju to używać będziesz specjalnej kielni do cienkich spoin czy zwykłej ząbkowanej pacy 8mm tak jak Łukasz?
Odpowiedz
#4
(20.05.2018, 14:56)radzio napisał(a):  Michał a ty beton komórkowy będzie na kleju czy piance kleił? 

Planuję używać kleju.
Kupiłem te specjalne kielnie 24 cm i 11,5 cm.
Odpowiedz
#5
Efekt działania po pracy (niecałe 3h) dwie osoby wyprowadzone narożniki 4 warstwy plus na jednej ścianie (dłuższej) jeden rząd Smile


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz


#6
Wstawiłeś chyba to samo zdjęcie, co ostatnio.
Nie widać postępów Tongue
Odpowiedz
#7
a to psikus (telefon)


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#8
Połowa murów już jest 6 warstw i 3/4 narożników Wink na 4 warstwie wstawione wzmocnienia pod okna. Zostało nam16 bloczków czekamy na dostawę mówią, że jest booom i brakuje materiałów. Najwyżej będziemy kręcić zbrojenie na wieniec, jak bloczki nie dojadą w tym tygodniu.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#9
Brawo!
Już sporo zrobione!
Dobrze liczę, że 4 "podejścia" do tematu?
3 popołudnia + jedna sobota?

Jak wrażenia z murowania?
Robisz to pierwszy raz?
Wychodzi równo, czy jakieś kłopoty są?
Odpowiedz
#10
Moja ekipa w otworze na drzwi wejściowe zamiast pierwszej warstwy pustaka wstawiła
bloczki betonowe wzmacniając próg. Może się to komuś przyda.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu