Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marzenia czy fakt?
#21
lesiopesio
Jak się robi instalację elektryczną za 15 tyś nie nie dziwota że tyle wychodzi.
Na bogato (dachówka,drogie okna,dużo więcej materiałów,betonu, bloczków,nadproży itd) zamknąłem budynek za 115 tyś
Gdyby nie głupota, niewiedza i pośpiech mój, i budujących byłoby spokojnie 110 tyś
wazyl120
Łukasz pierwszy termin ma pewnie na 2030r. Mi 2 lata temu już odmówił.
Tak 192 tys za całość. Gratis jeszcze nowy merc pod domem i żoneczka jakbyś nie miał. Smile
gregorrek
Już któryś raz zgadzam się z kolegą.Święcie wierzę że 230 tyś. wystarczy mi na ten dom.
Bez mebli przyłączy,podjazdów na samochody,pozwoleń działki itd.
Ale nic za darmo.Ostrzegam przyszłych budujących jeśli chcecie pójść na łatwiznę, to
nawet 350 tyś wam nie wystarczy. Budowa to wojna. Wojna o cenę, terminy,jakość wykonania.
To ciągłe przewidywanie (jak w szachach), kilku posunięć dalej. To spier.... psychika, brak snu,
ciągłe zmęczenie. To zaniedbywanie rodziny, dzieci. To ciągły stres. Macie marzenia i 250 tys.
taką cenę poniesiecie za ich spełnienie. Jeśli macie tego świadomość witajcie w gronie budujących.
Odpowiedz
#22
(01.07.2018, 09:38)sierzant napisał(a): Już któryś raz zgadzam się z kolegą.Święcie wierzę że 230 tyś. wystarczy mi na ten dom.
Bez mebli przyłączy,podjazdów na samochody,pozwoleń działki itd.

Trafiłeś w samo sedno tej dyskusji. Dziwisz się moim wyliczeniom na 300 tysięcy do zamieszkania, a sam podajesz zbliżoną kwotę.
Kolega z pierwszego posta pyta, ile trzeba mieć realnie na dom. Ty piszesz, że zamkniesz się w 230 tysięcy, ale pomijasz znaczące kwestie, które są niezbędne do zamieszkania.
Pomijam już kwestię działki, bo faktycznie można ją nabyć np. w spadku. Nie można jednak pomijać kwestii przyłączy i mebli.
Jeśli nawet weźmiesz swoje stare meble z mieszkania, o ile ktoś posiada swoje, to będzie to wyłącznie na wyposażenie salonu, pokoju dziecka czy sypialni.
Zabudowę kuchenną musisz mieć nową, pasującą pod wymiar kuchni. Jeśli chcesz porządne meble na wymiar, a kuchnia jest w naszym projekcie bardzo duża, to licz 30 tysięcy ze sprzętem AGD.
Przyłączy też nie można pomijać, bo jest to rzecz niezbędna do zamieszkania w domu. U mnie przyłącza, razem z projektami, wyjdą ponad 10 tysięcy.
A gdzie jeszcze ogrodzenie działki? Dzisiaj każdy się grodzi, nie wiedziałem zamieszkanych domów bez ogrodzeń.
Mając nawet małą działkę 800m2, musisz ją ogrodzić i wydać na to kolejne kilka tysięcy złotych.

Podając realną kwotę komuś, kto pyta czy wybudowanie domu za 150 tysięcy to marzenia czy fakt, nie można pomijać żadnej kwestii finansowej.
Ja, jeszcze przed wbiciem pierwszej łopaty w ziemię, nie licząc zakupu działki i kosztów notarialnych, wydałem już 12 tysięcy.
Zsumuj proszę te wszystkie wydatki, które, powtarzam, są NIEZBĘDNE do zamieszkania i wyjdzie Ci kwota 300 tysięcy.

Zaoszczędzą wyłącznie Ci, którzy będą zdecydowaną większość robić sami. Wtedy spokojnie można zejść realnie do kwoty 250 tysięcy DO ZAMIESZKANIA.

Pisanie o tym, że 230 tysięcy wystarczy liczone bez mebli, przyłączy czy ogrodzenia, to tak samo jak pisanie, że kupuje się JEŻDŻĄCY samochód bez kół za 10 tysięcy, ale realnie aby nim jeździć trzeba wydać kolejne 2-3 tysiące na felgi i opony.
Odpowiedz
#23
(01.07.2018, 09:57)lesiopesio napisał(a):
(01.07.2018, 09:38)sierzant napisał(a): Już któryś raz zgadzam się z kolegą.Święcie wierzę że 230 tyś. wystarczy mi na ten dom.
Bez mebli przyłączy,podjazdów na samochody,pozwoleń działki itd.

Trafiłeś w samo sedno tej dyskusji. Dziwisz się moim wyliczeniom na 300 tysięcy do zamieszkania, a sam podajesz zbliżoną kwotę.
Kolega z pierwszego posta pyta, ile trzeba mieć realnie na dom. Ty piszesz, że zamkniesz się w 230 tysięcy, ale pomijasz znaczące kwestie, które są niezbędne do zamieszkania.
Pomijam już kwestię działki, bo faktycznie można ją nabyć np. w spadku. Nie można jednak pomijać kwestii przyłączy i mebli.
Jeśli nawet weźmiesz swoje stare meble z mieszkania, o ile ktoś posiada swoje, to będzie to wyłącznie na wyposażenie salonu, pokoju dziecka czy sypialni.
Zabudowę kuchenną musisz mieć nową, pasującą pod wymiar kuchni. Jeśli chcesz porządne meble na wymiar, a kuchnia jest w naszym projekcie bardzo duża, to licz 30 tysięcy ze sprzętem AGD.
Przyłączy też nie można pomijać, bo jest to rzecz niezbędna do zamieszkania w domu. U mnie przyłącza, razem z projektami, wyjdą ponad 10 tysięcy.
A gdzie jeszcze ogrodzenie działki? Dzisiaj każdy się grodzi, nie wiedziałem zamieszkanych domów bez ogrodzeń.
Mając nawet małą działkę 800m2, musisz ją ogrodzić i wydać na to kolejne kilka tysięcy złotych.

Podając realną kwotę komuś, kto pyta czy wybudowanie domu za 150 tysięcy to marzenia czy fakt, nie można pomijać żadnej kwestii finansowej.
Ja, jeszcze przed wbiciem pierwszej łopaty w ziemię, nie licząc zakupu działki i kosztów notarialnych, wydałem już 12 tysięcy.
Zsumuj proszę te wszystkie wydatki, które, powtarzam, są NIEZBĘDNE do zamieszkania i wyjdzie Ci kwota 300 tysięcy.

Zaoszczędzą wyłącznie Ci, którzy będą zdecydowaną większość robić sami. Wtedy spokojnie można zejść realnie do kwoty 250 tysięcy DO ZAMIESZKANIA.

Pisanie o tym, że 230 tysięcy wystarczy liczone bez mebli, przyłączy czy ogrodzenia, to tak samo jak pisanie, że kupuje się JEŻDŻĄCY samochód bez kół za 10 tysięcy, ale realnie aby nim jeździć trzeba wydać kolejne 2-3 tysiące na felgi i opony.
Myślę że zasadniczy problem polega na tym iż użytkownicy forum różnie interpretują  pojęcie "koszt budowy domu wg projektu Domza...". Należałoby uściślić że koszt budowy to suma wydatków (samej budowy oraz wszelkich niezbędnych przyłączy wraz z projektami, narzędziami etc. ) poniesionych na materiały i usługi do stanu że tak powiem - deweloperskiego - który pozwala na oddanie domu do użytkowania. Natomiast jak i za ile inwestor zdecyduje się dom wykończyć oraz jakie np. źródło ciepła wybierze w żadnej mierze nie powinno być do tych kosztów doliczane. Wiadomo że jest jeszcze sporo wydatków związanych z ogrodzeniami, podjazdami oraz wszelkimi innymi inwestycjami wokół samego domu które są istotna częścią całości ale de facto nie można ich liczyć jako koszt budowy samego domu.
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#24
Zgadzam się z z wami w 100%. Pełne koszta budowy tego domu, to grubo ponad 300 tyś. Boję się że nawet ponad 400.
Piję do nazwy "dom za 150 tyś" i tą kwotę wyliczam realnie na 230 tyś. 90% kolegów uważa że to wszystkie koszta budowy
domu.Jak napisałeś nie wszystkie.
Odpowiedz
#25
Bo błędna jest interpretacja sloganu "Dom za 150 tysięcy". Człowiek, który nie ma żadnego obeznania w budowlance i cenach uważa, że za 150 tysięcy będzie mieć dom z wszystkim meblami, sprzętami AGD i RTV, podjazdami, ogrodzeniem, przesuwną bramą. Tak to nie działa, to nierealne, aby w kwocie 150 tysięcy móc już mieszkać i siedzieć na rogówce z piwem i pilotem w ręce.
Odpowiedz


#26
Może błędna, ale działa na wyobraźnię  Wink
A potem płacz.
Odpowiedz
#27
(01.07.2018, 10:48)lesiopesio napisał(a): Bo błędna jest interpretacja sloganu "Dom za 150 tysięcy". Człowiek, który nie ma żadnego obeznania w budowlance i cenach uważa, że za 150 tysięcy będzie mieć dom z wszystkim meblami, sprzętami AGD i RTV, podjazdami, ogrodzeniem, przesuwną bramą. Tak to nie działa, to nierealne, aby w kwocie 150 tysięcy móc już mieszkać i siedzieć na rogówce z piwem i pilotem w ręce.

Ktoś kto będzie naprawdę zainteresowany projektem, przeczyta choćby pobieżnie ofertę na stronie głównej "Domza..." i to powinno rozwiać wszelkie wątpliwości. Gdy projekt powstał kwota zakładana była jak najbardziej realna co wyrażone zostało w kosztorysie, ale przecież niemożliwe jest zmieniać nazwę firmy w miarę wzrostu cen materiałów i usług. Ktoś kto dzisiaj myśli że za 150,000tysięcy będzie miał dom w stanie jak kolega wyżej napisał jest łagodnie mówiąc - mało inteligentny. Można nie mieć obeznania w budowlance ale jakieś wyobrażenie o cenach jednak każdy ma i chyba nie jest tajemnicą że dzisiaj za takie pieniądze nie jest możliwe kupno 50-cio metrowego mieszkania z drugiej ręki na 4 piętrze w bloku bez windy.
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#28
Obecnie jest o wiele trudniej niż jakiś czas temu. Faktyzcnei jeszcze 3 lata temu dało się wybudować dom w tej cenie, obecnie jednak materiały budowlane są bardzo drogie i bywa trudno. Z drugiej strony szał na budownictwo się zmniejsza oraz materialy budowlane stają się z miesiąca na miesiac coraz tańśze.

Jeśli robimy włąsnymi siłami , to i tak jesteśmy w stanie sporo zaoszczedzić.

Od siebie polecam szukać mebli w sklepach online: https://admix.pl/biurko-loft-skandynawsk...dab-sanoma W dobrej cenie mozna dsotać na przykląd w Admix.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu