Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strop teriva - wykończenie sufitu
#1
Witam wszystkich czytających.
Pytanie, które chcę zadać powinno znaleźć się na innym forum, ale nie mam siły ani chęci logować się gdzie indziej. Uznałem, że tu znajdę poradę i tyle. Najwyżej admin mnie wytnie.

Stan faktyczny - budynek wykończony, około 17 lat temu, z jednym pomieszczeniem w stanie surowym. To właśnie kotłownia ze składem opału.
Ściany - typowe bloczki betonowe, strop teriva, czyli "gary" na belkach zalane od wierzchu betonem.
Jako, że wówczas inwestorowi zależało na uruchomieniu centralnego ogrzewania, w niewykończonym pomieszczeniu wstawiono piec, od którego zbudowano całą instalację w miedzi, ograniczając się do dociągnięcia prądu do sterownika i oświetlenia. Plątanina kabli i rurek + terma.
Jak wiadomo - prowizorki są najtrwalsze i tak zostało.

Ponieważ mnie to bardzo drażni i, co tu ukrywać, jest ciemno postanowiłem "w czynie społecznym" w te lato coś zrobić przynajmniej z sufitem.
Chciałem zapytać o możliwości, biorąc pod uwagę rozwój technologii oraz chemii. Odrzucam tradycyjne tynkowanie.
Myślałem nad zaciągnięciem stropu czymś w rodzaju kleju na siatce...
Proszę o podpowiedź.

Pomieszczenie suche i wygrzane, a właściwie - wysezonowane.
Spore różnice w poziomach - do kilku cm - kiedyś się budowało jednak inaczej, z czego było i by było
Odpowiedz
#2
Według mnie najprościej we własnym zakresie wykonac syfit podwieszany.Robisz ruszt,przykrecasz płyty gk,szpachlujesz,malujesz i się cieszysz ładnym sufitem.
Odpowiedz
#3
(09.06.2018, 18:55)tomi8547 napisał(a): Według mnie najprościej we własnym zakresie wykonac syfit podwieszany.Robisz ruszt,przykrecasz płyty gk,szpachlujesz,malujesz i się cieszysz ładnym sufitem.

Ruszt z karton gips odpada - warunek sine qua non - nie zmniejszamy wysokości pomieszczenia.

Pomieszczenie piwniczne - ślepe, nie można pozwolić sobie na zmianę wysokości.
Właśnie dlatego pytam co użyć.

Pomyślę o stelażach i płytach na ściany, na razie rozmawiamy o SUFICIE.

I tak, jak piszesz, we własnym zakresie, i po kosztach.

Pytam raczej użytkowników forum w sprawie chemii, której użyć, by to wszystko się trzymało przez lata jak stoi do tej pory.
Nakład pracy nie ma większego znaczenia, bo i tak chcę to zrobić w te lato i tyle.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
Odświeżam swój wątek bo nadal szukam produktu, który mogę użyć do wykończenia sufitu.
Jak ktoś się zna, i wie co polecić proszę na priva by nie robić niepotrzebnej reklamy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu