Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
etap 3 - ściany wewnętrzne/kominy
#1
rozpoczynamy kolejny etap, pogoda nie pozwala na to żebyśmy się zmęczyli... Bloczki termobet 500 (12x24x59) + zaprawa do cienkich spoin biała euromix. Pierwsza warstwa zajęła trochę czasu ale kolejne warstwy układa się dobrze. Układ oryginalnie jak w projekcie.


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#2
Poniżej efekt pracy z tego tygodnia. Pogoda w kratkę. Trudno powiedzieć jaka pogoda do pracy najlepsza: w pełnym słońcu biały kolor bije po oczach, w deszczu wiadomo… dzisiaj wiało i drobiny betonu komórkowego dawały po oczach.

Wyrobiliśmy 6 palet bloczków w 2-3 osoby (jedna osoba muruje), pracujemy różnie jeden dzień 4h inny 8h jednego dnia wolne bo lało. Kleju poszło chyba 12 worków muszę to sprawdzić i podam w kosztorysie dla tego etapu. Do ukończenia tego etapu zużyjemy jeszcze jedną paletę. Nadproża (okładzina) o wymiarach 6x11 położona na zaprawie cementowej. Obecnie walczę z tematem kominka w którym miejscu go postawić (chociaż doprowadzenie powietrza już jest zrobione) czy na równo ze ścianą czy może trochę go przesunąć ale nie wiem czy przejście korytarz - salon nie będzie za wąskie (musze poszperać w innych dziennikach i popytać). Kominy kupione Presto Uniwersus + 2 went jeden 6m drugi 7,33m dodatkowo 2 wentylacje 7,33m (dach 30 stopni). 

Co do jakości bloczków to szału nie ma: jedne palety były z bloczkami igła jak spod żyletki równe i gładkie, jedną paletę miałem bloczków chropowatych i co do ich równości miałem zastrzeżenia ale to nie koniec niespodzianek w jednej palecie miałem jedną warstwę nie przeciętych bloczków 16 sztuk o wymiarach 48cm wysokości 12 wysokości i długości 59 cm z takimi to robota by już dawno była skończona   Tongue  Oczywiście reklamacja rozpatrzona w mojej hurtowni od ręki otrzymałem 32 sztuki o normalnym wymiarze.


Załączone pliki Miniatury
                           
Odpowiedz
#3
W sobotę zaczynamy murować kominy. Czekaliśmy z tematem na wiązary żeby się zmieścić między wiązarami. Wszystko pasuje więc działamy. Dzisiaj domurowaliśmy bloczki pod oknami na docelową wysokość 90cm
Odpowiedz
#4
powoli kończymy kolejny etap zostały kominy do wymurowania. Tej części robót nie będę wspominał dobrze mam 2 kominy, staranności wykonania elementów zostawia dużo do życzenia ... kominy wyprowadzone do wys ok 2 metrów. W kotłowni komin z 2 wentylacjami (jedna strych druga kotłownia), w spiżarce z 4 wentylacjami (łazienka, wc, salon, spiżarka) w kuchni będzie kominek wentylacyjny.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#5
kominy cd....


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz


#6
W środku kominy obrobione klejem i siatką, ponad dach będą wykończone tynkiem żywicznym.


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz
#7
Wentylacja grawitacyjna, tak? Powiedz mi jak poprowadzisz kanały z komina do łazienki? Otwór w kominie robisz na strychu i potem rura wentylacyjna do łazienki i tak kratka będzie w suficie? W spiżarni to pewnie wystarczy sam otwór w kominie w salonie odpowiednio w kominie i ścianie.
Odpowiedz
#8
Widzę piankę dylatującą komin.
Dużo kolegów zapomina o tym szczególe.
A potem płacz.
Odpowiedz
#9
Zwykła rozprężna pianka montażowa?
Komin już mam, działówek jeszcze nie.
Czyli nie dojeżdżać bloczkiem na styk? Zostawić z 0,5cm i uzupełnić pianką na całej szerokości/ wysokości?
Odpowiedz
#10
Wygodniej dojeżdżać i zrobić dylatację piłą do betonu.
Pianka montażowa, jaka tam masz.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu