Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy Służewo 2018
#11
Siemanko. Dawno nic nie wstawialem z braku czasu po prostu. 
Prace poszly troszke do przodu, kanalizacja skonczona, chudziak wylany, czesciowo zrobilem tez styropian na fundamencie i skupiam sie teraz na scianach nosnych. W razie pytan prosze pisać, pozdrawiamSmile
Pomalu, ale do przodu...


Załączone pliki Miniatury
                                               
Odpowiedz
#12
dobrze widzę że ociepliłeś też pierwszy bloczek komórkowy?
Odpowiedz
#13
(02.08.2018, 16:10)Artur_A napisał(a): dobrze widzę że ociepliłeś też pierwszy bloczek komórkowy?

Może ja odpowiem.
Jeśli pierwszy bloczek komórkowy stanowi "zero" i jest on 26 cm ponad poziomem terenu to w przypadku tego projektu jak chciałbyś ocieplić cokół ?
Łukasz buduje SSO więc nie bawi się w styropian powyżej terenu, potem elewacyjni muszą się dorabiać do tego co jest, co daje podwójną robotę.
Tu jak widzę od razu na to będzie szedł styropian główny.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#14
Dokładnie o to chodzi. Nie bede musial potem kombinowac i doklejac 26 cm, tylko od tego poziomu pojade z elewacja. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#15
Star 
Siema.
Po dwoch tygodniach pracy po godzinach i w weekendy znalazlem troszke czasy, zeby pochwalic sie postepami przy budowie naszego wymarzonego domku.
Moim zdaniem najgorzej jest wyjsc z ziemi, potem postepy ciesza oko, mimo zmeczeniaSmile
Jesli chodzi o nadproza, zdecydowalem sie na pomysl Łukasza, ale nad oknem tarasowym i drzwiami wejsciowymi postanowiłem dac nadproza strunobetonowe. Takie nadproze zdazylem zamontować dzis nad oknem tarasowym.
W weekend odwiedzilo mnie bardzo mile malzenstwo, ktore prawdopodobnie tez bedzie chcialo wybudowac sobie domek z projektu Lukasza, pozdrawiam Was serdecznieSmile
To teraz czas na kilka fotek od Kuby budowniczegoWink

Pomalu, ale do przodu Big Grin
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Odpowiedz


#16
A gdzie nadproża?
Odpowiedz
#17
Cytuje, to co napisalem kilka minut temu: "Jesli chodzi o nadproza, zdecydowalem sie na pomysl Łukasza," wszystko w temacie, pozdrawiam.
Odpowiedz
#18
(15.08.2018, 23:03)Kubinz napisał(a): Cytuje, to co napisalem kilka minut temu: "Jesli chodzi o nadproza, zdecydowalem sie na pomysl Łukasza," wszystko w temacie, pozdrawiam.

A będziesz jakoś kotwił te bloczki w oknach? Łukasz, o ile pamiętam, dawał po gwintowanym pręcie z podkładkami i nakrętkami.
Odpowiedz
#19
Cytat:Jeśli pierwszy bloczek komórkowy stanowi "zero" i jest on 26 cm ponad poziomem terenu to w przypadku tego projektu jak chciałbyś ocieplić cokół ?
Łukasz buduje SSO więc nie bawi się w styropian powyżej terenu, potem elewacyjni muszą się dorabiać do tego co jest, co daje podwójną robotę.
Tu jak widzę od razu na to będzie szedł styropian główny.
Rozumiem że powyżej tego styropianu będzie szedł styropian właściwy czyli grubszy i to przejście między cieńszym a grubszym będzie po prostu nieco wyżej?
A gdybyś nie dawał tego cieńszego styropianu (z ocieplenia bloczków) wyżej tylko zakończył na ostatnim bloczku to to przejście byłoby po porostu niżej i właściwy grubszy styropian zaczynałby się od 1 warstwy betonu komórkowego czyli niżej. 
Czy ja to dobrze rozumiem? 
Bo nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym problematycznym doklejaniem 26cm??  Jak dla mnie łączenie między cieńszym a grubszym byłoby po prostu niżej.
No chyba że grubości styropianów będą takie same i zwyczajnie dokleisz wyżej na taką samą grubość to ok. I nie będzie przejścia - uskoku między styropianami. Tylko czy wtedy będzie ok jak woda będzie leciała ze ściany nośnej pod ścianki fundamentowe bez możliwości skroplenia się nieco dalej ? Wytłumaczcie mi bo mnie to zastanawia.
Odpowiedz
#20
Siema. Chodzi o to drogi kolego, ze teraz od tego poziomu styropianu, ktory ma grubosc 15 cm bedzie szedl styropian elewacyjny o grubosci 20 cm, a wiec grubszy styropian bedzie sie pieknie zaczynal od dolnego poziomu drzwi wejsciowych i okna tarasowego. Nastepnie nawioze ziemi tyle, zeby miedzy styropianem elewacyjnym a ta ziemia zostalo ok 30 cm i tak wlasnie postanie piekny cokol. Inaczej nie potrafie tego wytlumaczyc, przepraszam i pozdrawiam.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu