Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozpoczęcie budowy
#41
Najkorzystniej jest ich w ogóle nie dawać. Nawet jak posadzka trochę ucieknie to nic złego się nie wydarzy.
Odpowiedz
#42
Lubin  Arrow

Jak ktoś ma wprawę, to ściągnie poziomicą.
Jednak większość z nas to amatorzy.  A ściąganie tylko na filmikach tak łatwo wygląda. Posadzka była najtrudniejszym wylewaniem betonu...

Kiczka16  Arrow 

Z tego co pamiętam "wnętrze" fundamentów ma wymiar 11,76 x 9,51. 
Robiąc wzdłuż dłuższej ściany wychodzą Ci 3 rzędy po 4 profile długości 3m + 9 łączników. Do tego 40 wieszaków (co 1 metr). Każda z 4 "rajek" będzie miała ok 2,3m szerokości. Ściągniesz wygodnie nawet łatą 2,5m.

Gdy Łukasz kładł wzdłuż krótszej ściany - zużył więcej profili.

Mnie w/w materiał wyniósł 117 zł. A wygoda pracy bezcenna. Łatwiej docisnąć i dokładnie zebrać beton. 
Pamiętaj, że ściągając niedokładnie zabraknie Ci betonu. 1 cm przy takiej powierzchni sprawi, że zabraknie 1m3 betonu! U mnie betonu weszło na styk. Miałem chwilę strachu...
Odpowiedz
#43
Prac ciąg dalszy  Big Grin 
3 dni po 4 godzinki walczyliśmy z kanalizacja rury 160 3.2mm grubości SN2 a 110 3.2mm SN4. Szukałem rur SN8 ale u nas nie mieli.  dzisiaj doprowadzone powietrze do kominka, rozłożone siatki i powiązane i zamontowano profile niestety tel padł i nie zrobiłem zdjęć. Kupiłem 80 siatek, zostały 2 pociąłem na pół i dołożyłem w narożnikach. Profile dane wzdłuż długiej ściany tak jak doradził kolega michał. Rozłożone co 2.4m. jutro wszystko się dopieści podłoży kostki i w poniedziałek chyba zalewamy  Big Grin chudziaka robię na 13cm i powiedzcie czy kostki 8cm po siatkę będą ok bo akurat mam niepotrzebne.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#44
Zostało skontrolować profile łatą 2.5m i podłożyć pod siatki kostki i lać  Big Grin beton zamówiony na poniedziałek 16m3


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#45
Nareszcie zero zostało skończone. Dwie gruszki dzisiaj przyjechały razem 16m3. Wylaliśmy jedną i myślałem że ducha wyzionie od ściągania na szczęście w drugiej zepsuł się wsteczny i pierwszą musiał zwinąć i wciągnąć go także troszkę odsapnalem i dalej ogień. Zostało około 0.5m3. Wylewanie chudziaka uważam za najcięższa robotę jaka do tej pory robiłem na tej budowie Big Grin może dlatego że w dwie osoby robiliśmy


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz


#46
jak w dwie osoby to naprawdę jest tu czym się zmęczyć każda część to ponad 2 metry jest co ciągnąć, ale naprawdę gratuluję nawet nie wiesz jak teraz będzie przyjemnie szła robota i przede wszystkim jak szybko będą widoczne efekty, w każdy dzień dom rośnie a później ludzie jeżdżą samochodami i zwalniają myśląc "kurde tydzień temu tu nic nie było" u mnie ściany poszły w 4 dni a jedyny dom na ulicy więc był efekt wow dla przejezdnych, jeszcze raz gratulacje i powodzenia
Odpowiedz
#47
(17.09.2018, 19:10)MateuszK napisał(a): jak w dwie osoby to naprawdę jest tu czym się zmęczyć każda część to ponad 2 metry jest co ciągnąć, ale naprawdę gratuluję nawet nie wiesz jak teraz będzie przyjemnie szła robota i przede wszystkim jak szybko będą widoczne efekty, w każdy dzień dom rośnie a później ludzie jeżdżą samochodami i zwalniają myśląc "kurde tydzień temu tu nic nie było" u mnie ściany poszły w 4 dni a jedyny dom na ulicy więc był efekt wow dla przejezdnych, jeszcze raz gratulacje i powodzenia

No jest jest, po połowie miałem dość  Big Grin części miały po 2.30 a jedna 2.40m. Ja najbardziej bałem się wyjść z ziemi, przerażało mnie to ale na szczęście  już za nami  Smile i boje się jeszcze wylewania wieńca. 4 dni to super tempo, sobie daje 3tyg na spokojnie  Big Grin
Odpowiedz
#48
spoko robota jedno ale ....
kielichy wystaja poza chudziaka moze byc potem problem ze kanalizacja się moze nie mieścić między chudziakiem a zerem.
Odpowiedz
#49
(18.09.2018, 14:49)lamix-moto napisał(a): spoko robota jedno ale ....
kielichy wystaja poza chudziaka moze byc potem problem ze kanalizacja się moze nie mieścić między chudziakiem a zerem.

Kielichy wystają około 4cm i są praktycznie idealnie w miejscach gdzie będą kibelek i umywalki, także sądzę że nie będzie problemu  Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu