Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozpoczęcie budowy
#21
Spójrz do projektu na rysunek fundamentów.
Tam powinno być napisane wyraźnie (na etapie adaptacji).
Odpowiedz
#22
Prac ciąg dalszy :-) powrót z urlopu a tu niespodzianka tato nawoził bloczków do murowania. Ze względu na nietypowa zmianę tato wpadał na 3 godzinki po pracy a tak od 9 do 18 działałem sam, przez 4dni  udało mi się wymurować 4 warstwy, 5 będę murował pod szlaufwage lub jak załatwię to pod niwelator. Pogoda niestety dała w kość upał masakryczny ale szkoda było w domu siedziec na urlopie. Plan na ten tydzień skonczyć 5 warstwę, zalać słupy i zacząc drenaż robić, ocieplenie żeby na zewnątrz zasypać i porządek zrobić.


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#23
Witam mam pytanie odnośnie słupów. Mam startery wypuszczone ze zbrojenia i poza ostatni bloczek wystaje 50cm. Czy te 50cm starczy czy zanim zaleje słupy w bloczkach fundamentowych to dołożyć jeszcze pręty żeby były dłuższe czy nie ma potrzeby i założyć na te tylko strzemiona i zalewać?
Odpowiedz
#24
Książkowy zakład to 50 x fi.
Przy fi 12 to 60 cm.
Odpowiedz
#25
Sorry ale tak mi się kojarzy z tymi słupami:
Powiedz mi, po co jest ten miś (słupy)?
Właśnie po co?
Otóż to, nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta.
Odpowiedz


#26
Witam. Doradzi ktoś coś w sprawie ocieplenia fundamentów? Jaki styropian użyć eps100 czy xps? Jeśli xps to jaki w rozsądnej cenie. Patrzyłem w Castoramie 80mm wyszedł by 1550zl tylko nie wiem co to za styropian firma FINNFOAM. Dodam że teren gliniasty i będę prawdopodobnie robił drenaż w połowie wysokości ławy fundamentowej.
Odpowiedz
#27
Jeżeli chcesz XPS, to w castoramie wychodzi drogo.
W moim przypadku szukaliśmy w hurtowniach (mało kto miał dostepny od ręki).
Ceny od ok 420-440 zł/m3.
Stanęło na tym, że kupiłem w składzie producenta.

Planując ilość zwróć uwagę, że "bryta" nie ma wymiaru 50x100cm! Mi to trochę zburzyło koncepcję. Miałem mieć 15% zaplanowanego odpadu przy minimalnym nakładzie pracy. A wyszło trochę kombinacji.
Odpowiedz
#28
(16.08.2018, 10:37)Michał G. napisał(a): Jeżeli chcesz XPS, to w castoramie wychodzi drogo.
W moim przypadku szukaliśmy w hurtowniach (mało kto miał dostepny od ręki).
Ceny od ok 420-440 zł/m3.
Stanęło na tym, że kupiłem w składzie producenta.

Planując ilość zwróć uwagę, że "bryta" nie ma wymiaru 50x100cm! Mi to trochę zburzyło koncepcję. Miałem mieć 15% zaplanowanego odpadu przy minimalnym nakładzie pracy. A wyszło trochę kombinacji.

A jakiej firmy kupiłeś i ile za całość zapłaciłeś? Ja znalazłem coś takiego
https://allegro.pl/xps-styrodur-styropia...08584.html

Na cały fundament wyszło by 1350zł to myślę że nie jest złe :-)
Odpowiedz
#29
Brałem 14 paczek 4,2m3.
Wyszło 1848 zł.
Firma BASF 3000 czy coś takiego...
Wszystkie szczegóły w moim dzienniku.

Ty masz niziutką ścianę - na 4 bloczki.
"Przepłacisz" koło 600zł w stosunku do EPS.

Szukając w internecie sprawdź warunki transportu. W ogłoszeniu OK, a jak napełnisz koszyk, to okazuje się często że musisz kupić całego TIR-a Wink
Zauważyłem takie praktyki u niektórych sprzedawców.
Odpowiedz
#30
(16.08.2018, 10:49)Michał G. napisał(a): Brałem 14 paczek 4,2m3.
Wyszło 1848 zł.
Firma BASF 3000 czy coś takiego...
Wszystkie szczegóły w moim dzienniku.

Ty masz niziutką ścianę - na 4 bloczki.
"Przepłacisz" koło 600zł w stosunku do EPS.

Szukając w internecie sprawdź warunki transportu. W ogłoszeniu OK, a jak napełnisz koszyk, to okazuje się często że musisz kupić całego TIR-a Wink
Zauważyłem takie praktyki u niektórych sprzedawców.

Ściana wysoka na 5 boczków, aktualne zdjęcia będą dzisiaj :-) jak bym kupował to sam bym jechał także nie ma problemu. No zobaczymy jak to będzie. Na Xps wystarczy tylko folia kubelkowa zasyp i po robocie :-)
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu