Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozpoczęcie budowy
#31
A co do rury wodnej kupiłem dzisiaj 15m jest to rura PE 32 o grubości ścianki 2mm czy taka grubość jest wystarczająca? Bo jakaś licha mi się wydaje.
Odpowiedz
#32
(16.08.2018, 17:05)Kiczka16 napisał(a): A co do rury wodnej kupiłem dzisiaj 15m jest to rura PE 32 o grubości ścianki 2mm czy taka grubość jest wystarczająca? Bo jakaś licha mi się wydaje.

spytaj w wodociągach ja też mam 32 i musiała być to wersja sdr11 grubość ścianki chyba 3,2
Odpowiedz
#33
Prace troszkę zwolniły bo niestety zmęczenie daje o sobie znać no i pracujemy tylko we dwójkę ale nie poddajemy się :-) w tym tygodniu udało się tylko położyć styropian a dzisiaj klej siatka klej. Na przyszły tydzień plan jest taki żeby zagruntować, pomalować dysperbitem 2 razy, dać folie kubełkową i zasypać wokół.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#34
Witam. Mam takie pytanko czy ktoś się spotkał z sytuacją że pojawiła się rysa idąca w dół po fudze w bloczkach? Zauważyłem to po zagęszczaniu skoczkiem w środku obok ławy bo miałem wąsko i płytą bym tam nie wszedł. Rysa idzie w dół jak schodek po fudze. Fleksem wycinałem fugę ile się da i  dałem zaprawe wszystko było ok żadnej rysy do wczoraj i teraz nasuwa mi się myśl czy to nie przez temperaturę wczoraj dość grzało a rano nic nie było.
Odpowiedz
#35
Miałeś wąsko, że płytówka się nie zmieściła?
Wjechałeś skoczkiem, który ma przecież większe "uderzenie" i w dodatku punktowo...

Według mnie uderzenie skoczka rozepchało ścianę.
Odpowiedz


#36
(04.09.2018, 08:25)Michał G. napisał(a): Miałeś wąsko, że płytówka się nie zmieściła?
Wjechałeś skoczkiem, który ma przecież większe "uderzenie" i w dodatku punktowo...

Według mnie uderzenie skoczka rozepchało ścianę.

Skoczek tylko ubijał między ławą fundamentowa a gruntem w srodku  bo było mało miejsca. Ściana nie jest ruszona nawet o milimetr o to się akurat nie boje bo wszystko dobrze oglądnąłem i pomierzyłem
Odpowiedz
#37
Nie powinno nic popękać , zasada jest taka , że ubijamy równo w środku jak i na zewnątrz.
Odpowiedz
#38
Powolutku do przodu :-) większe pół ubite wyrównane na gotowo. Zabrakła niecała wywrotka piachu, niestety  na dziś nie udało się ogarnąć. W przyszłym tygodniu chcielibyśmy mieć gotowe zero :-)


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#39
(07.09.2018, 19:58)Kiczka16 napisał(a): większe pół ubite

Połowy są równe Wink
Nie ma większej i mniejszej połowy Tongue

Do ściągania betonu będziecie używać profili CD60?
Jeśli tak, to montuj je wzdłuż dłuższej ściany (tak jak u mnie na zdjęciach). To korzystniejsze rozwiązanie niż wzdłuż krótszej (jak pokazywał Łukasz) Wink
Odpowiedz
#40
(07.09.2018, 21:35)Michał G. napisał(a):
(07.09.2018, 19:58)Kiczka16 napisał(a): większe pół ubite

Połowy są równe Wink
Nie ma większej i mniejszej połowy Tongue

Do ściągania betonu będziecie używać profili CD60?
Jeśli tak, to montuj je wzdłuż dłuższej ściany (tak jak u mnie na zdjęciach). To korzystniejsze rozwiązanie niż wzdłuż krótszej (jak pokazywał Łukasz) Wink


No dobra niech będzie  Smile  to w takim razie mam już dwie półowki równe  Tongue a tak serio to z zagęszczaniem temat zamkniety tylko kłaść kanalize, która zaatakuje w poniedziałek  Smile a co do profili CD to będziemy ich używać.  A jaki rozstaw robiłeś profili? I czemu sądzisz że korzystniej jest wzdłuż montować?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu