Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Umowa przedwstępna - zakup działki.
#1
Witam , planuję budowę domu z projektu Łukasza - jednak w mojej okolicy jest problem z działkami .
Jednak nadarzyła się okazja kupić działkę - ale z jednej wielkiej działki zostały wyodrębnione 4 + droga do nich ( narazi jest sprawa w sądzie o podział ) , dzwoniłem do sprzedającego i powiedział że możemy spisać umowę przedwstępną ( zaliczka 3tyś ) i jak zostanie podzielone to wtedy kupno .
I tu mam problem , czy czekać na podział i wtedy kupić , czy jak to zrobić , ponieważ w gminie nie jest to jeszcze zgłoszone to nie wiem jakie WZ będą do tej działki ( niedaleko jest postawiony podobny dom , jak ten z projektu Łukasza. )
Odpowiedz
#2
Jeśli nie ma mpzp,to występujesz o warunki zabudowy.Architekt Ci w tym pomoże.Czas ok.3 msc.optymistycznie .
W umowie możesz też umieścić zapis,że jeśli wz nie będą pasować do wymarzonego domu,to rezygnujesz z zakupu.
Odpowiedz
#3
Sprawdź w pierwszej kolejności czy dla tego obszaru nie został czasem sporządzony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli nie ma to wystąp o wydanie warunków zabudowy.
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#4
Obecnie podział jest w sądzie , jak sprawa się zakończy to sprzedający zgłasza podział do gminy , i do starostwa aby nanieśli nowe działki i drogę .
Teraz w gminie na mapach jest jedna wielka działka , nie wiem czy jest tam MPZP , ale jakby był to czy będzie dotyczył nowo powstałych działek ?
Odpowiedz
#5
Wszystkiego dowiesz się w gminie. Nie musisz być właścicielem aby występować o WZ czy MPZP, to nie są tajne dane Smile  Mówiłeś że w pobliżu są domy/budynki więc można się spodziewać że warunki będą tożsame lub podobne do istniejących zabudowań.
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz


#6
Mpzp obejmuje większy obszar niż jedna działka,natomiast warunki zabudowy są wydawane na każdą działkę oddzielnie.
Odpowiedz
#7
Jeżeli będziesz chciał podpisywać umowę przedwstępną, to zwróć uwagę na różnice wynikające z użycia słów "zaliczka" i "zadatek".
Odpowiedz
#8
Podział nieruchomości trwa bardzo długo w moim regionie min. 6 miesięcy
Odpowiedz
#9
Byłem w gminie i dla tej działki nie ma MPZP , powiedzieli że jak nastąpi podział to trzeba wystąpić o WZ dla danej działki .
Odpowiedz
#10
Czyli przy sprzyjających warunkach będziesz wiedział za 6-12 miesięcy czy w ogóle możesz ten projekt budować
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu